adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

blabla    7
11 godzin temu, thor1984 napisał:

A które odmiany są chętnie kupowane przez klientów indywidualnych lub na giełdach?

Alba i Aprica ładnie schodzą na giełdzie.

 

Wie ktoś ile maksymalnie razy mogę stosować w ciągu roku biostymulatory na truskawkę?

Czy teraz nie jest za późno na ich stosowanie ?

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Największy popyt jest na azje aprice i rumbe. Mozesz dac odżywki i pomalu przygotować do zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
27 minut temu, cinek1808 napisał:

Największy popyt jest na azje aprice i rumbe. Mozesz dac odżywki i pomalu przygotować do zimy

Zostało mi 4l wapnowitu chyba nie zaszkodzi jak opryskam;) stosujecie efektywne mikroorganizmy w uprawie truskawki? Planuję przed sadzeniem wprowadzić EM w glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest teraz sens stosować herbicydy doglebowe na chwasty na oplewione truskawki ?

Wiem że stosowanie herbicydów osłabia truskawki i wstrzymuje ich wzrost więc może jednak lepiej zaniechać zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

:D Będę pierwsza... Myślicie, że w przyszłym sezonie będzie kłopot z pracownikami tak jak obecnie? Ja uważam, że po dwóch dobrych latach przyjdzie posucha. Tym bardziej, że widzę, że sąsiad, który miewał 1 ha truskawki (a i tego nie mógł oberwać , bo cztery osoby na tym rwały) w tym roku już zasadzone ma około 5.... jakieś nowe prawo ma wejść czy coś odnośnie pracowników, że liczy że będzie ich miał za dwa lata? :0 U nas w okolicy szał jak jeszcze rok temu na bób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Beda pracownicy bo w tym sezonie pozarabiali dużo więcej niz w poprzednich latach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Tak będą pracownicy bo Ci starsi nauczeni roboty przeżywać będą drugą młodość co w połączeniu z refundacją leków da im niespożyte siły.

Młode pokolenie też zrozumie że ciągłe naświetlanie oczu rozmaitymi ekranami led jest szkodliwe i ochoczo upadną na kolana rozpoczynając wyścig szczurów w rządkach truskawek

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wystarczy spojrzeć na kilkugodzinne kolejki na granicy już teraz. 

I daruj sobie tą ironię. Gdzie zarobi ponad 20 zl na godz? 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie każdy będzie miał ludzi. U nas był gosciu co na 7 ha miał 3 ludzi. Ukraincy nie są głupi jada na Niemcy lub przegladaja internet i szukają gdzie daja wieksza stawkę. To takze biznes dla kierowcy co ich wozi chcesx miec pracownika to płać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Pieniądze to nie wszystko. Pracownik ma dziś możliwość wyboru ofert pracy. Lepiej złapać robotę na pół roku po 15 zł niż miesiąc pod chmurką po 20.

Inny z kolei będzie wolał magazyn w biedronce ze słabą płacą ale stabilną pensją przez rok i całym pakietem ubezpieczeń i urlopów.

Do prac sezonowych ludzi będzie ubywać chyba że sytuacja polit. ekonomiczna zmusi ludzi do migracji zarobkowej jak Wenezuelczyków.

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Od tego roku są ubezpieczeni w ZUS albo w KRUS. Ale z Ciebie pesymista ;)

Ten rok był przejściowym pod względem nowych przepisów zatrudniania cudzoziemców, co w dużym stopniu przyczyniło się do braku rąk do pracy.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
12 godzin temu, cinek1808 napisał:

Żadne mikroorganizmy i humusy nie zastąpią obornika przed sadzeniem. 

Tak czy siak obornik będzie dany, chodzi mi o mikroorganizmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Agrest ma rację ukraincy wolą po firmach robić niz w polu. Druga kwestia jest to ze trzeba im wystawić pita. Jak na ukrainie zaplaca podatek i malo im zostanie to beda woleli zostać w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

No właśnie jak tu zatrudnić Ukrainca czy innego pracownika ze wschodu ?

Wiem że trzeba złożyć podanie w urzędze pracy, ale czy umowa musi być na godziny czy też w zależności od uzbieranych koszykow?

Jak to w ogóle wygląda ?

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 19.08.2018 o 14:16, cinek1808 napisał:

Jak najbardziej jest sens teraz truskawki zawiazuja paki na drugi rok. Clery bardzo słodki owoc plenna z czasem drobnej, podatna na szara pleśń. Asia owoce bardzo duże do samego końca, owoce nie gnija , trzeba częściej pryskac od chorob liści

jedno i drugie takie plenne że po 1 -szym roku nadaje się pod pług.

Jakoś owoców owszem dobra ale kosztem plonu

Dnia 14.08.2018 o 14:33, blabla napisał:

Co sądzicie o tym preparacie, niby zastępującym obornik ? Humus Actiwe

https://rolmarket.pl/product-pol-6437-Humus-Active-papka-20-l-ekologiczny-polepszacz-glebowy.html

Nie stosowałem przed sadzeniem obornika i teraz mi wychodzi że mam mało próchnicy w glebie

 

za 85zł kupisz ten specyfik a nie tak drogo jak w tym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

jaką glebogryzarkę byście polecili dla początkującej? W okolicy wszyscy mają grudziądzką, pozdejmowane osłony i noże ale mi się to nie widzi bez osłon robić. Na truskawki leci ziemia i ogólnie wydaję mi się że lipton. Jakąś alternatywę znaleźć się da czy raczej nie może być dobrze i tanio , tylko albo dobrze albo tanio i trzeba by szukać używki włoskiej?  W ogłoszeniach są jakieś samoróbki po 1700 zł  z mostu od poloneza czy jakoś tak ale czy to jest ok?

 

Takie luźne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wystarczy grudziądzką przerobic z 6 na 9 zębów oslona z gory i do niej dospawane pionowo przegrody zeby nie zasypywalo krzaków i robi robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj