adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bonanza13    17
Dnia 23.05.2018 o 16:36, sosyn94 napisał:

co polecacie zastosować w międzyrzędziach tak żeby trzymało jak najdłużej ? co roku daje 4l devrinolu i 2kg venzaru ale i tak po 2-3 miesiacach trzeba leciec randapem w miedzyrzedziach.

Snapchat-462856953.jpg

Snapchat-953725499.jpg

jakie masz tu rozstawy?szerokość zagonu, odstęp między rządkami na zagonie i między krzakami w rządku?fajnie byłoby jakbyś wstawił bieżące zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Czy ktoś mi powie co to za cholerstwo? Zdjęcie robione na szarówkę, jeśli nie wystarczy do identyfikacji to zrobię lepsze. To na pewno nie sporek. Kwitnie na fioletowo-różowo kwiatuszkami podobnymi do sporka. Ma strączki jak przekwitnie.  Rośnie mi toto w truskawkach gęste jak dywan, nie idzie wypielić, bo się nie chce wyrywać, tylko co najwyżej urywa. Btw. od sporka jest też niższe.

 

Piwo dla znalazcy odpowiedzi na pytanie!

20180813_194649.jpg

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ciężko z tego zdjęcia rozpoznać. Trochę przypomina to przytulię, ale te kwiaty chyba do niej nie pasują. Zrób inne zdjęcie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Chyba na pewno znalazłam... Po przejrzeniu internetów wyszło, że to na 99% jest muchotrzew polny. Bierze to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może Muchozol?      😋 kup parę  skrzynek piwa i nas zaproś to zrobimy z tym porządek.        😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

taa, po piwie to już widzę to plewienie... Najpierw chwasty potem nagrody ;) Poza tym ja nie wiem czy wiesz na co się piszesz :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po piwie mam bardziej pewną rękę, bez to powyrywam nie to co trzeba  :D   Ale że co nie wiem na co się piszę, że mocno zarośnięte?  :P   No musi być zarośnięte, jak słabo to nawet się nie biorę,  :P czy że za dużo piwa będzie, to też nie problem, sam  przez dzień skrzynkę położę na łopatki.  Tak czy siak będzie Pani zadowolona.   xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Mam takie pytanie na cito. Czy uprawa kultywatorem tym pożniwnym, dużym, zastąpi w jakiejś mierze głębosza i poprawi bilans wodny gleby? Jak głęboko robią te nowoczesne agregaty? Mam problem ze zbitą ziemią, a nie mam głębosza skąd wziąć. W okolicy nikt nie posiada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, agregat ścierniskowy nie zastąpi głębosza, głębosz pracuje na głębokość do 70 cm, średnio powiedzmy 50-60 cm. a agregat na może 15 cm. Nie wierz w to że zastąpi i nie daj się czasem naciągnąć na niepotrzebne koszty.    B| Może częściowo agregat typowy do uprawy bez orkowej, ma też spore łapy, ale ma sporą szerokość i nie uciągnie tego ciągnik z nim współpracujący na głębokość jaką wykonuje typowy głębosz. Praca głębosza.  :)

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

@Sean jesteś mega! Dziękuje, że chciało Ci się to pisać. Przyda się zapewne także potomnym. Widać, że się znasz na rzeczy. Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie w kwestii głęboszowania. Czy głębosz 1-zębny (do c360 większy nie podejdzie) mimo wszystko warto kupić? Czy jego praca przyniesie efekt tylko kwestia, że dłużej się zejdzie z pracą? Wiadomo, że najlepiej olbrzymi ciągnik, wielki głębosz no ale realia póki co inne. Jak to mawiał Leo , step by step...

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

60-tka poradzi sobie z głęboszem jednozębnym,  nic więcej oczywiście i jeżeli niezbyt duży areał to warto, zresztą można co roku zrobić sobie jeden kawałek, a na następny rok inny, nie musi być zaraz całe pole głęboszowane, ale jesteś niezależna od nikogo i kosztuje Cię tylko paliwo, nawet jeżeliby była możliwość wynajęcia takiej usługi, to podejrzewam że nie wiedzieliby ile za to złoić Ciebie. Jeżeli będzie głęboszowane na mniejszym biegu, to silnik nawet tego nie odczuje, zresztą głębosz pracuje na takiej głębokości że nie wskazana zbyt szybka jazda bo wymaca spore kamienie i łatwo coś uszkodzić. Szerokość między bruzdami około 70 cm.

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
Dnia 13.08.2018 o 22:29, bonanza13 napisał:

jakie masz tu rozstawy?szerokość zagonu, odstęp między rządkami na zagonie i między krzakami w rządku?fajnie byłoby jakbyś wstawił bieżące zdjęcie

co do rozstawu to szerokosc zagonu 80 cm truskawka sadzona 40x40cm. A miedzyrzedzia na 135 bo tak pasuje mi na ciagnik ;)

20180816_200639.jpg

20180816_200432.jpg

sory za jakość ale zdj robione pralką i nie dało rady już szybciej kręcić bębnem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co może być tego przyczyną

od pędraków było pryskane miesiąc temu tylko troche mała dawka 1 litr dursbanu na 30 ary

20180817_134302[1].jpg

20180817_134327[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0

Czy mogę na Rumbę stosować herbicydy w bliskim odstępie czasowym,

przykładowo teraz Stomp Aque i za dwa tygodnie Saherb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak najbardziej jest sens teraz truskawki zawiazuja paki na drugi rok. Clery bardzo słodki owoc plenna z czasem drobnej, podatna na szara pleśń. Asia owoce bardzo duże do samego końca, owoce nie gnija , trzeba częściej pryskac od chorob liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak skup nie ma towaru to i taka biorą.  Raczej na skup nie polecam tych odmian. Rozejrzyj się za roksana lub rumba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

A jak wypada Roksana porównując z Azją jeśli chodzi o wydajność i podatność na szarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Roksana ma  bardzo duzo owocu na krzaku ale sa duze i średnie. Asia ma mniej owocow za to bardzo duże. Sumarycznie łubianek tyle samo. Przewaga roksany na skupie jest taka ze na jednym kistenie nawet 100 kg więcej. Owoc jest ciężki. Roksana jest podatniejsza na antraktoze i szara pleśń. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj