adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Calineczka    2

Dzięki @memphis1205

 

Jeszcze jedno pytanie na dzisiaj bym miała ;) do kiedy szkółki sprzedają frigo? pytałam w okolicy to mają resztki... dopiero początek lipca, myślałam, że to najlepsza pora...

Jestem blondynką, prawda? spóźniłam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4
41 minut temu, Calineczka napisał:

Dzięki @memphis1205

 

Jeszcze jedno pytanie na dzisiaj bym miała ;) do kiedy szkółki sprzedają frigo? pytałam w okolicy to mają resztki... dopiero początek lipca, myślałam, że to najlepsza pora...

Jestem blondynką, prawda? spóźniłam się...

borynaplant.pl pomogą w doborze odmiany i podpowiedzą w uprawie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

Jak nie ma czasu to tylko mocze korzen i sadze a jak nie pali sie to nawet dzien mozna potrzymac. 

Ktora odmiana ma sredni termin dojrzewania? Taka zeby miala ladne i duze owoce i zeby ich troche bylo na krzaku. Pomiedzy Honey a Malwina

no jak to co , tyle razy było wałkowane

roxana, florence

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2
1 godzinę temu, antek84 napisał:

borynaplant.pl pomogą w doborze odmiany i podpowiedzą w uprawie.

Ok, ale nie chcą sprzedać małych ilości (kilkaset krzaczków). Frigo nigdy nie miałam, chciałam sobie wypróbować zanim kupię powiedzmy te 10 tysięcy sadzonek na te 30 arów  i posadzić w tym roku  te 300 krzaczków. I chodzi mi o to, że każdy chce sprzedawać min. kilka tysięcy. Nie mam przygotowanego miejsca jeszcze. Planowałam, że w przyszłym roku jesienią z zielonych sadzonek, albo najwcześniej latem frigo (zależy od analizy gleby).

 

Chciałam sprawdzić jaki plon byłby w przyszłym roku,czy w ogóle warto...etc

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Na szybko to kreda

Ekograncali stosowales moze albo ktos z was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Kreda ale kilka tygodni przed posadzeniem, a jak już rosną truskawki to późną jesienią. Truskawka nie lubi nagłych skoków ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
1 godzinę temu, adams452 napisał:

Kreda ale kilka tygodni przed posadzeniem, a jak już rosną truskawki to późną jesienią. Truskawka nie lubi nagłych skoków ph.

Ja slyszalem ze podczas kwitnienia i owocowania nie mozna sypac kredy a po zbiorach nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

masz liscie to chyba jeszcze azotu nie potrzebujesz, wystarczajaco jest w complexie, ja to sypne druga dawke complexu pod koniec lipca

Edytowano przez ardjan94
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Czarnuleczka1234 napisał:

jaka  odmiana jest wczesniej przed hanoye

 

alba, clery, jive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
9 godzin temu, racyl napisał:

alba, clery, jive

Nie wiem jak clery ale alba jest co roku 2-3 dni za honeyem a jive to poźna odmiana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, sosyn94 napisał:

Nie wiem jak clery ale alba jest co roku 2-3 dni za honeyem a jive to poźna odmiana ;)

strzeliłem z tą ostatnią

Ja mam roxanę, florence i malwinę i mi starczy B|

Mieć to każdą można, tylko żeby jeszcze była duża i plenna to już trudniej z tym

 

2-3 to praktycznie to samo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

W jakim czasie od otrzymania sadzonek frigo trzeba je posadzić? Można z jeden dzień przetrzymać w chłodnej piwnicy? Muszą być szczelnie zawinięte? 

 

Wielkie z góry dzięki za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8
42 minuty temu, Calineczka napisał:

W jakim czasie od otrzymania sadzonek frigo trzeba je posadzić? Można z jeden dzień przetrzymać w chłodnej piwnicy? Muszą być szczelnie zawinięte? 

 

Wielkie z góry dzięki za odpowiedź

 

Sadz dopiero gdy Ci sadzonki rozmarzna, jak kilka dni potrzymasz w piwnicy to nic im sie nie stanie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2
5 godzin temu, Loverboy napisał:

Sadz dopiero gdy Ci sadzonki rozmarzna, jak kilka dni potrzymasz w piwnicy to nic im sie nie stanie. 

są szczelnie zapakowane w folie, uchylić im trochę dostęp powietrza? są jeszcze zimne w każdym razie, siedzą w piwnicy teraz w temp około 8 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
3 godziny temu, Calineczka napisał:

są szczelnie zapakowane w folie, uchylić im trochę dostęp powietrza? są jeszcze zimne w każdym razie, siedzą w piwnicy teraz w temp około 8 stopni

Obowiązkowo uchylić folię aby miały dostęp do powietrza i trzymać w chłodnym miejscu 1-2 dni aż się rozmrożą.

Możesz w tym czasie namoczyć korzenie sadzonek w roztworze black jack aby lepiej się przyjmowały.

 

Off Top

Chciałbym przestrzec przed zamawianiem sadzonek frigo z tej strony https://sadzonki-truskawek.eu/

Zamówiłem Rumbę 11 tyś, miała przyjść z Holandii. 

Według tej Pani która to organizowała kurier pomylił adresy i w efekcie transport trwał 5 dni.

Jako że wtedy trwały upały, sadzonki które przyszły miały nałożoną folię, były zaparowane i wysuszone

Jakby tego było mało otrzymałem mniejszą ilość niż 11 tyś. sztuk, jakieś 3-2 tyś. mniej.

Do tego mimo że sadzonki miały paszporty to po trzech tygodniach od posadzenia pojawiło się na liściach sadzonek typowe plamy świadczące o białej plamistośći liści o czym pisałem kilka stron wcześniej.

Pani reprezentującą tą szkółkę z którą się kontaktowałem w sprawie tych tematów nie odpisuje na e-maile także polecam dwa razy się zastanowić zanim zamówicie sadzonki z tej szkółki.

 

Edytowano przez blabla
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

@blabla dzięki za informacje, fajnie że jest ktoś na tym świecie komu zależy na innych i dzieli się takimi informacjami. Tyle krzaczków, to nie są małe pieniądze, ja bym im nie odpuszczała. Jeśli nie odpisują, to tym bardziej nie mają czystego sumienia. Napisz czy uda się coś wywalczyć, będę kibicowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Po ile płacicie sadzonki ze szkółki czy to frigo czy normalne? Nigdy ze szkółek nie brałem, może warto by to zmienić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
8 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Po ile płacicie sadzonki ze szkółki czy to frigo czy normalne? Nigdy ze szkółek nie brałem, może warto by to zmienić... 

kilka razy brałem ze szkółki ,sadziłem obok swoich truskawek-żadnej różnicy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja brałem zeszłej jesieni jak dobrze pamiętam to coś ok .60groszy . W porównaniu z moim starym honeoye była duża różnica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj