adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sosyn94    11
Dnia 29.06.2018 o 15:56, memphis1205 napisał:

Co byscie bardziej polecili? 

Sadzenie truskawek na agrowlokninie/agrotkaninie i wydawac pieniadze na agro czy

sadzenie na gola ziemie i wydawanie pieniedzy na opryski i pryskac czesto na chwasty?

Wiadomo ze wiecej roboty jest na agro bo zeby zasadzic to troche trzeba sie nameczyc tym bardziej ze nie mam sprzetu do rozkladania.

Wiecej roboty o wypożyczenie maszyny i rozciaganie agrowłókniny ;) ja szczerze nie wyobrazam sobie sadzić normalnie tak jak wszyscy, z roku na rok coraz większy problem z ludzmi do pracy. Na agrowłókninie pierwszy rok trzeba przypilnować i na bierząco wyrywać chwasty obok truskawki, później jak sie juz rozrosnie to spokój do końca, jedynie w międzyrzedziach przelecieć od czasu do czasu czyms ;) do tego wszystkiego dochodza koszta, agrowloknina p50(bo cienszej to szkoda zakladac) to koszt z wypozyczeniem to okolo 6tys/ha, wydaje mi sie że jesli rozlozysz ten koszt na 3 ewentualnie 4 lata produkcji to wyjdzie malo co na to samo ;)

Edytowano przez sosyn94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, stempos1980 napisał:

Domark

I po zmroku

Yamato tańsze i ma dodatkowy składnik

co domark

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

To co ile sadzicie truskawki? I co jesli tasma jest na 20cm a truskawki co 30wsadzone? Krzaczki dostana wode? Czy lepiej przy kazdym krzaczku zeby sie lala woda.? 

A z ta wloknina to niewiem bo duzo roboty i tez piniedzy wiecej. Stosujecie jakas mieszanke opryskow zeby wszystko spadlo oprocz truskawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
20 minut temu, stempos1980 napisał:

Po skoszeniu azot to jest podstawa

Tego samego dnia po zgrabieniu lisci? Jaka dawke dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, ardjan94 napisał:

Tego samego dnia po zgrabieniu lisci? Jaka dawke dajesz?

nie no bez jaj aż to nie ma że raz musi być siany w tym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Wieloskładnikowy stosujecie zaraz po zbiorach czy czekacie z tym trochę. A jak z azotem w nieskoszonych dawac nie dawac może trochę później i mniejszą dawke? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Truskawka po skoszeniu potrzebuje azotu na wiązanie pąków kwiatowych. Niekturzy niweiedząale ale właśnie w truskawce po zbiorach zawiązują się pąki kwiatowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Zgadza sie tylko na pewno po skoszeniu liści potrzebują więcej azotu na odbudowanie nowej masy liściowej i zawiązanie pąków kwiatowych na ok przyszły natomiast bez koszenia tego azotu potrzebuje podejrzewam trochę mniej, tak zeby nie przesadzić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Teraz azot jest mniej groźny jak przed kwitnięciem bo jak go roślina nie sporzytkuje to go przepłucze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, stempos1980 napisał:

Teraz azot jest mniej groźny jak przed kwitnięciem bo jak go roślina nie sporzytkuje to go przepłucze. 

A to ciekawe podejście :o

bo akurat wtedy sypie się nitrabor

9 minut temu, Karollorak93 napisał:

A jak z wieloskładnikowym teraz go dawac razem z azotem? 

przecież roślina nie samym azotem żyje :D

To tak ja bym tobie kazał wpierniczać sam chleb codziennie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
40 minut temu, racyl napisał:

A to ciekawe podejście :o

bo akurat wtedy sypie się nitrabor

przecież roślina nie samym azotem żyje :D

To tak ja bym tobie kazał wpierniczać sam chleb codziennie xD

Ja mam takie podejście racyl.ja już nie robię truskawki ale po skoszeniu szła saletra amonowa oczywiście po sprzątaniu liści potem dopiero potas fosfor. Najlepiej zrobić badanie ziemi ale każdy robi wedle swojego uznania i gustu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Po skoszeniu saletra czy to wapniowa czy potasowo wapniowa lub saletra CAN. Do wyboru do koloru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co kto lubi i mocznika można posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Honeoye trzy tygodnie temu wsadzone.

h1.thumb.jpg.1f3acd1fc2ef1bdbfe9718438fe9454b.jpg

h2.thumb.jpg.68449e35520b5b58bf97ee6286308923.jpg

Dla porównania niżej Rumba, też trzy tygodnie temu sadzona.

Rośnie gorzej od Honejki i w dodatku na liściach pojawiły się u niej plamy.

Podejrzewam białą plamistość liści, sadzonki były kupowane ze szkółki i mają paszporty

IMG_20180701_140053.thumb.jpg.a2e9629c3d350350b1d217462be1b9a8.jpg1.thumb.jpg.b7949d56062d593969746d762f1d57e0.jpg2.thumb.jpg.badedb6b3cb4fb03ac0193735c08bced.jpgIMG_20180701_135623.thumb.jpg.97c669a2dfcba417274d024223aa1f49.jpgIMG_20180701_135628.thumb.jpg.1caf1eeeeeee6b3a636cdb321a7569f9.jpg

IMG_20180701_135632.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie to mają fantazje żeby sadzić truskawki w czerwcu :D

Jedni zbierają a drudzy sadza w tym samym czasie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Ile sypiecie tego azotu po ścięciu ? Zawsze po ścieciu sypałem tylko wieloskładnik i efekty też były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Słyszałam, że przed sadzeniem powinno się moczyć truskawki w roztworze aliette i topsinu +blackjack. Czy ktoś się orientuje ile czasu powinny się truskawki w tym moczyć?

 

Proporcje aliette , topsinu i wody znam... nie wiem tylko, czy to zanurzyć korzeń przed posadzeniem czy trochę mają sobie w tym postać....

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Calineczka napisał:

Słyszałam, że przed sadzeniem powinno się moczyć truskawki w roztworze aliette i topsinu +blackjack. Czy ktoś się orientuje ile czasu powinny się truskawki w tym moczyć?

 

Proporcje aliette , topsinu i wody znam... nie wiem tylko, czy to zanurzyć korzeń przed posadzeniem czy trochę mają sobie w tym postać....

możesz i na całą noc postawić. sam tak robiłem jak bylo tyle czasu do sadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

@racyl 

Racylek to powinien mieć jakiegoś moda, czy opiekuna tego działu albo coś :)) zawsze pomocny, odpowie... co prawda często ironiczny i prześmiewczy jednakowoż wartość merytoryczna nie do przecenienia :D Dzięki za info 

Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Jak nie ma czasu to tylko mocze korzen i sadze a jak nie pali sie to nawet dzien mozna potrzymac. 

Ktora odmiana ma sredni termin dojrzewania? Taka zeby miala ladne i duze owoce i zeby ich troche bylo na krzaku. Pomiedzy Honey a Malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj