adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
58 minut temu, stempos1980 napisał:

A do kranu masz wode z wodociągu czy ze studni?

Z wodociągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
8 godzin temu, viking napisał:

Co może być przyczyną czarnych plam na liściach a zwłaszcza na ich brzegach ?

Truskawki u mnie niestety słabo wybijają

IMG_20190411_152947.jpg

IMG_20190411_152950.jpg

Otarcia od tego czym masz je przykryte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na suchą roślinę proponuję ale liście jeszcze dobrze nie rozwinięte, więc moim zdaniem szkoda oprysku, wszystko pójdzie w glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Cześć ;) Mam takie pytanie... 40 arów truskawki sadzonej jesienią, skończyłam pielić wczoraj. Wiem, późno ale nie było mi kto pomóc żeby szybciej. Stompem przed wegetacją nie zdążyłam opryskać. Wymyśliłam sobie, żeby plecakowym opryskiwaczem z osłoną herbicydową opryskać devrinolem plantację, ale tylko w międzyrzędziach i glebę między krzaczkami. Dawka 3L\ha. Ma to sens? Dzisiaj u mnie deszcz zwilżył glebę , ale znowu temp. niska (4 stopnie) i następne dwie noce z przymrozkami więc sobie daruje. W środę zapowiadają deszcz i ocieplenie i wtedy po deszczu bym poleciała plecakowym. 

Dlaczego to piszę... na devrinol już chyba trochę zbyt późno, dlatego myślałam o tych międzyrzędziach jedynie. Co myślicie? Nie zaszkodzi krzakom? W sensie czy będzie to dla nich łagodniejsze niż polowym? Bo o nakład pracy żeby to zrobić to mi tak za bardzo nawet nie chodzi. I tak zajmie to mniej czasu niż pielenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0

@Calineczka ja dopiero co zacznę pielić :) 

A co devrinolu to ja bym spryskał te całe 40 arów z połową zalecanej dawki, ale to musi być zrobione zanim pojawią się kwiaty żeby nie popalić przypadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Witam. Mam pytanie. Czym można popryskac w tym momencie glebę pomiędzy rzędami w truskawkach sadzonych na agrowłókninie? Będę pryskał opryskiwaczem plecakowym z osłoną herbicydową. Chwastów zbyt wiele nie ma to plantacja sadzona późną jesienią, dopiero zaczynają wychodzić. Czy STOMP i Dervinol sobie poradzi czy szukać czegoś innego? Sadzonki truskawek raczej nie będą miały kontaktu z preparatem, ale wiadomo jak jest w życiu, coś tam może polecieć. Wschodnia Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Calineczka napisał:

Cześć ;) Mam takie pytanie... 40 arów truskawki sadzonej jesienią, skończyłam pielić wczoraj. Wiem, późno ale nie było mi kto pomóc żeby szybciej. Stompem przed wegetacją nie zdążyłam opryskać. Wymyśliłam sobie, żeby plecakowym opryskiwaczem z osłoną herbicydową opryskać devrinolem plantację, ale tylko w międzyrzędziach i glebę między krzaczkami. Dawka 3L\ha. Ma to sens? Dzisiaj u mnie deszcz zwilżył glebę , ale znowu temp. niska (4 stopnie) i następne dwie noce z przymrozkami więc sobie daruje. W środę zapowiadają deszcz i ocieplenie i wtedy po deszczu bym poleciała plecakowym. 

Dlaczego to piszę... na devrinol już chyba trochę zbyt późno, dlatego myślałam o tych międzyrzędziach jedynie. Co myślicie? Nie zaszkodzi krzakom? W sensie czy będzie to dla nich łagodniejsze niż polowym? Bo o nakład pracy żeby to zrobić to mi tak za bardzo nawet nie chodzi. I tak zajmie to mniej czasu niż pielenie. 

daj 4l devrinolu + 2,8- 3l stompu aqua + remix , niżej to nie ma sensu. jak się boisz o truskawki to opryskaj w w czasie deszczu, ja tak właśnie robie

zawsze wiosną, nawet wcześniej jakieś listy wychodzą

ja pryskam takim mixem po całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

a ja pryskam goltix titan plus betanal max pro też mam własnie około 30 arów dzielę to na 3 dawki i co 7 do 10 dni w tamtym roku sie sprawdziła ta mieszanka truskawki roksana i honey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, kacper83 napisał:

a ja pryskam goltix titan plus betanal max pro też mam własnie około 30 arów dzielę to na 3 dawki i co 7 do 10 dni w tamtym roku sie sprawdziła ta mieszanka truskawki roksana i honey

jakie dawki ? a ta substancja z goltix titan chinomerak nie szkodzi truskawkom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

nie nie szkodzi nie zaobserwowałem żadnych negatywnych skutków ja daję 330ml jednego i drugiego na 120 l wody jest to na 30 arów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to dużo nie dajesz

jak sprawdzałem to goltixem pryska się 3razy po 2l goltixa titana na 300-400l czyli musiałbyś dać wedle tej etykiety 0,6-0,8 titana na swoje 120l

skąd wykombinowałeś że trzeba niższa dawką zejść

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Czy ktoś z woj lubelskiego ewentualnie okolic wypożycza ścielarkę do słomy  do truskawek ? Jeżeli ktoś ma jakieś info proszę o wiadomość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0
2 godziny temu, Pawel89pl napisał:

Czy ktoś z woj lubelskiego ewentualnie okolic wypożycza ścielarkę do słomy  do truskawek ? Jeżeli ktoś ma jakieś info proszę o wiadomość .

Podłączam się do pytania, tyle że województwo świętokrzyskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0
7 godzin temu, racyl napisał:

to dużo nie dajesz

jak sprawdzałem to goltixem pryska się 3razy po 2l goltixa titana na 300-400l czyli musiałbyś dać wedle tej etykiety 0,6-0,8 titana na swoje 120l

skąd wykombinowałeś że trzeba niższa dawką zejść

to co piszesz to dawki max w przypadku dużego zachwaszczenia mi doradzono żeby zastosowac litr goltixu i  litr betanal max pro na hektar a że mam tylko 30 arów żeby  max go wykożystac i użyc tak jak pisze w 3 zabiegach to tak stosuje juz 3 rok i sie sprawdza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu1989    2

Z jakiej firmy kupujecie białą agrowłókninę do przykrywania truskawek? Chodzi mi o taką, żeby wytrzymała w miarę jak najdłużej i nie pękała po pierwszym lepszym wietrze na szwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Pozostawienie włókniny na truskawkach okrytych przed przymrozkami na dzień taki jak dzisiaj może im zaszkodzić? Nie kwitną jeszcze, mogą się poparzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Mam studnie głębinową w planach, jakiej średnicy macie studnie? Pole 250m czy wystarczy zasilanie wodą w jednym brzegu pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj