adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki    3274

uprawa truskawki jak bedzie dobry rok to i u amatora beda  ci co posadzili pol hektara to przy pierwszym niepowodzeniu skasują  . zobaczcie ze młodych około 30 lat wielu niema to jest duzo roboty . podajcie cene przemysłowych kilka lat do tyłu pamietacie ? niekturzy ograniczyli areał na lokalny rynek a o przemysle niechca słyszec .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko3432    1

 

 

kiedys nie bylo tyle agrestu i porzeczki jak nie bylo kombajnow- bo zbiory ręczne.

sam miałem sadzic agrest itp ale na szczescie sie wstrzymalem.

 

Edytowano przez macko3432
fg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

czy te truskawki na agrowłokninie dobre są ?  mozna kupic wczesne importowane ale ludzie czekaja na polskie gruntowe  . Nowe odmiany wydajne dobre sa ? nie . Wtym roku truskawki sa srednio smakowe , moze to pogoda nienabrały smaku czasem tylko dojrzewały ? A Moze nowe wydajne odmiany  , coraz wieksza ilosc zabiegow nie ma srodkow neutralnych chemicznych aja pamietam smak jabłka mekintosz  i tych truskawek z ogrudka . jestem rolnikiem zeby niebyło ze cos czepiam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ludzie czekają na polskie bo mają lepszy smak. A raczej miały kiedyś. Teraz i tak większość odmian zachodnich. A folia czy agrowłóknina to dla wygody i ewentualnie przyspieszenia zbiorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto15    3

Jaki jest koszt założenia nawadniania kropelkowego w truskawkach? Potrzebuję kilku informacji na temat nawadniania kropelkowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
Dnia 16.06.2018 o 20:26, OziOzi napisał:

brak wapnia

Też tak myślę że brakuje im wapnia pomimo że przed posadzeniem wapnowałem kredą. Jaki jest najlepszy sposób żeby tym młodym sadzonkom uzupełnić niedobory wapnia ?

 

5 godzin temu, roberto15 napisał:

Jaki jest koszt założenia nawadniania kropelkowego w truskawkach? Potrzebuję kilku informacji na temat nawadniania kropelkowego 

Ja na 65 arów wydałem ok. 2.5 tys...

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Jak kosicie liscie to od razu je zbieracie? Czy w ogole zbieracie, czy glebogryzarka i mieszacie z gleba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

czy truskawki trzyletnie powinno się ścinać czy lepiej nie? O dwuletnich to wiem, że można, ale słyszałam, że starszych nie powinno się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Witam jako nawóz dać teraz na jednoroczne niescinane ? Sam complex wystarczy czy mogę jeszcze dać mocznik ?  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Czym opryskać 3 letnią honeoye po zbiorach od zielska, jest perz, rumian i rdest, tasznik. Pryskał ktoś glifosadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Calineczka napisał:

czy truskawki trzyletnie powinno się ścinać czy lepiej nie? O dwuletnich to wiem, że można, ale słyszałam, że starszych nie powinno się. 

 

3letnie to powinno się zlikwidować i posadzić nowe. tylko na zaawansowanych produkcjach można zostawić na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, kamil0qwe napisał:

Czym opryskać 3 letnią honeoye po zbiorach od zielska, jest perz, rumian i rdest, tasznik. Pryskał ktoś glifosadem?

to po co chcesz to trzymać ? , totalnie zachwaszczone to nie ma sensu utrzymywać dłużej. narobisz się

i dalej kicha z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

3 letnia, 2 pełne zbiory, w moich stronach zostawiają na 3-4 zbiory, chwastu niewiele chciałbym jednak czymś opryskać żeby chwasty sie nie rozsiewały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, kamil0qwe napisał:

3 letnia, 2 pełne zbiory, w moich stronach zostawiają na 3-4 zbiory, chwastu niewiele chciałbym jednak czymś opryskać żeby chwasty sie nie rozsiewały.

nie żartuj :D 5letnia truskawka xD

to tylko z nazwy jest bo to nic nie ma wspólnego z truskawką bo to przypomina poziomki a nie truskawki

co z tego że zostawiają jak potem gówno mają.

drobiazg i cholernie zagrzybione

3lata to jest najlepsze wyjście

 

chwasty powyrastane o tej porze to czym Ty chcesz to pryskać ? glifosatem ? to tylko żeby skasować tą plantację

Wszystkie zarestrowane środki w truskawce są na małe chwaściki typu siewki, no jeszcze chwastnicę czy perz można zniszczyć jakimś gramicydem leopard, fusilade

 

na rozsiewanie chwastów to się pryska na glebę wolną od chwastów, musi byc  czysta

 

jak ktoś lubi drobiazg zbierać to moze i 10lat tak się bawić xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

chłopaki moje kochane specjalisty ;) Na mojej działeczce mam jeszcze 2 ary truskawek. Mają książkowy niedobór potasu. Potasu w glebie jest na pewno dużo, więc sprawdziłam odczyn. Jest bardzo kwaśny. Wychodzi, że zagłodzone. Co można zrobić teraz żeby im pomóc? Czytałam wcześniej jak w tym temacie ktoś pisał, żeby kredą (300kg\ha) i że to jest najbezpieczniej. Rozsypać w międzyrzędzia i motyką wymieszać? Można to zrobić teraz?  Dodam, że założyłam im amatorskie nawadnianie. Pochwalę się zdjęciami jak opielę bo całkiem ładne krzaczki mi urosły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, kamil0qwe napisał:

Co lepsze na  chwastnicę w młodej roxanie i azji leopard czy fusilade? 

Chcesz drożej to fusilade a taniej to Leopard 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Czy ktoś podpowiedziałby czy istnieje szansa kupić około 300 sadzonek frigo odmiany alba ? może ktoś sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franzmaurer    0

Jakie nawozy lub opryski dajecie po skoszeniu truskawek, a może coś jeszcze bezpośrednio przed skoszeniem?, Planuje dać coś azotowego i wapno, a i zastanawiam się nad czymś wieloskładnikowym. W tym roku plon miałem dobry truskawka mocno się przeciążyła wieć pasuje ją dobrze odżywić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Mi Malwina nie odpowiada. Jest za ciemna i ma stanowczo za dużo zbyt ostrych nasionek. W konsumpcji to przeszkadza. 

Smak też jakoś mi nie podchodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, memphis1205 napisał:

Malwina. Widac ze troche jej brakowalo wody, ale na szara nie pryskalem wcale i ani jednej zgnitej. 

received_1536571399787866.jpeg

received_1536644486447224.jpeg

U mnie 2-roczna to wielka no ale na nawodnieniu. dużo masz drobnej

jak ma światło to i słodka jest

"W konsumpcji to przeszkadza " xD

na takich truskawkach to jet dobry pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Niestety nie mam nawodnienia Ale za to ziemia dobrze trzyma wilgoc.

Ja dopiero testuje ktore odmiany u mnie beda rosly i ktore beda najladniejsze. 

W tym roku chce 1raz sprobowac sadzic na agrowlokninie/agrotkaninie tylko niewiem czy po jednym rzadku czy dwa na jednej rolce. Bede mial swoje sadzonki i w nastepnym roku postaram sie rozlozyc tasmy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj