adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

nikt takich dziwactw po prostu nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Właśnie mam ten sam problem z nieprzykrytą mało co się ruszyła jeszcze praktycznie przyziemi. Dostała hydrocomplex wiosną 250kg w rzędy. A gdyby jej rzucić teraz troszkę azotu? Nawet powiedzmy saletrę amoową jakąś małą dawkę? Wczoraj pod przykrywane siałem nitrabor bo już pojawia się sporo kwiatków na roksanie. Co myśłicie o tym azocie w nieokrywane teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Ja w tym roku spróbowałem zaraz przed sadzeniem stomp+dervinol . Narazie czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Właśnie mam ten sam problem z nieprzykrytą mało co się ruszyła jeszcze praktycznie przyziemi. Dostała hydrocomplex wiosną 250kg w rzędy. A gdyby jej rzucić teraz troszkę azotu? Nawet powiedzmy saletrę amoową jakąś małą dawkę? Wczoraj pod przykrywane siałem nitrabor bo już pojawia się sporo kwiatków na roksanie. Co myśłicie o tym azocie w nieokrywane teraz? 

Ja tam się nie znam ale to wszystko przez temperaturę bo wszystko i zboża i trawy i maliny to wszystko potrzebuje ciepła aby wystrzelić do góry bo wilgoci na razie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
14 godzin temu, zimnepiwo napisał:

Macie tak w truskawkach że badyle już duże a zawiązki dopiero w pół drogi do kwitnienia. Odmiana honey

IMG_20210503_101523.jpg

Ilo roczna i ile czystego azotu tutaj podałeś już w tym roku, bo wygląda przepięknie.

Honeoye nie okryte dopiero na części pęka rozeta, na części wypuściła kwiatostany, myślę, że za tydzień powinna pierwsza kwitnąć. Ale jak będzie przymrozek to pierwsze polecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha102    5
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, zimnepiwo napisał:

Ja w tym roku spróbowałem zaraz przed sadzeniem stomp+dervinol . Narazie czysto

Czytałam na innym forum, że ludzie pryskają ale chciałam się upewnić.

Racyl stwierdził, że to dziwadztwo.

Chciałabym spróbować ale się waham. Jaki odstęp był u Ciebie od oprysku do posadzenia? Nic się nie dzieje z sadzonkami?

 

Screenshot_20210505-160305_Chrome.jpg

Screenshot_20210505-160411_Chrome.jpg

Edytowano przez Agniecha102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No jasna sprawa ze potrzebuje ciepła ale jak dostanie tego ciepła to zacznie wypuszczać podejrzewam kwiatostany a krzaczki bądą po kostkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Agniecha102 napisał:

Czytałam na innym forum, że ludzie pryskają ale chciałam się upewnić.

Racyl stwierdził, że to dziwadztwo.

Chciałabym spróbować ale się waham. Jaki odstęp był u Ciebie od oprysku do posadzenia? Nic się nie dzieje z sadzonkami?

 

dziwactwo z goltixem przed sadzeniem. o devrinolu słyszałem przed sadzeniem ale coś w dawce 2l. Tu odstęp nie ma znaczenia wystarczy tylko ziemię wymieszać przed sadzenie

Ja po prostu nie ryzykuję a sadzę na jesieni a tym bardziej nie ryzykowałbym wiosną w wyższych temperaturach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edek85    6
37 minut temu, Karollorak93 napisał:

No jasna sprawa ze potrzebuje ciepła ale jak dostanie tego ciepła to zacznie wypuszczać podejrzewam kwiatostany a krzaczki bądą po kostkę. 

 

 Ja tez mam taka teori ze tak moze byc. I bedzie kupa. Dzis sypalem saletre wapniowa po roxanie,vibrancie i honeoy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

@toooomaszewski 5roczna , tylko start polifoska narazie. Po azocie w ubiegłym roku było ciężko przejść (sadzone co 85) ale i owoce były do końca zbiorów. Wcześniej nie miałem podlewania to i krzaki małe były ,woda to jednak podstawa.

Co do oprysku przed sadzeniem to nie mieszam już ziemi (sadzę ręcznie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkwm    1

Ja wjechałem ostatnio, tak jak radził racyl (dzięki 👍) humusem i aminokwasami. I mam wrażenie, że je podnosi. Teraz znowu nie mogę dać rady z bodziszkiem. 

Saletrę wapniową stosowałem swego czasu o tej porze na mojej wcześniejszej plantacjai i dawała dobry efekt. Przynajmniej u mnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Ja saletrę wapniową sypie w pełni kwitnienia . W tym roku trochę zamieszanie z kwiatami ,jedno już kwitnie inne jeszcze daleko . No ale po niedzieli 25° zapowiadają wszystko ruszy , chwasty pewnie też (narazie umnie mizerne ale pewnie dogonią truskawki 😤).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula01    3

Witam.Ktos moze podpowie czy goltix zostal wycofany i ew.do kiedy mogl byc uzywany.pilneee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

To nie będzie nadprodukcji truskawki i innych upraw bo się zmniejszy tonaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
1 godzinę temu, zimnepiwo napisał:

Ich już całkiem poj...... bało. 😤 Ocet zostanie za niedługo tylko.

Polecam kupić duże szafy, przydają się xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Do kiedy na jednoliścienne można (ewentualnie czym) opryskać. Zaczynają pojedyncze kwitnąć (odm. rumba)? Czy motyol został 🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kwiatki schować w kondony i można pryskać 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Do jakiego momentu trzymacie włókninę na truskawkach? Już zaczęły kwitnąć a od niedzieli w nocy ma być już powyzej 10 stopni.  Odkryć i juz nie przykrywać na noc? Chyba nie ma sensu nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Poczekaj już do niedzieli, bo przymrozki nadają, a potem odkrywaj, jak kwitną to lepiej żeby były odkryte. Do tych 15st w ciągu dnia można jeszcze trzymać, jak cieplej to trzeba odkrywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Nie no do niedzieli nie będę ich ruszał niech siedzą w ciepełku po niedzieli odkryję i nie bedę zakrywał chociaż pod koniec przyszłego tygodnia znów podobno coś ochłodzenie czyżby się zimne sadowniki szykują?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj