adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

ardjan94    2

Ok. I to w rzadki sypie wszystko. A w jakich odstepach czasowych sypac tej hydrocomplex bo dziele na 2-3 czesci

Edytowano przez ardjan94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
12 minut temu, daniel10 napisał:

Tak,możesz rozsiać w rzędy, kreda to powinna być już wysiana.

A w jakiej dawce na ha tej kredy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, ardjan94 napisał:

Ok. I to w rzadki sypie wszystko, a pozbiej chce jeszcze poglownie saletre i wapno kredowe

Wcale nie jest dużo. ja i 100kg. potrafiłem wysiać na taką powierzchnię

kredę też jak najszybciej rozsiej

Jak nie masz nawadniania to tym bardziej nie żałuj nawozu

Kredy nie da się przedawkować. za 200zł to masz całego big baga 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

A sypales te 100kg za jednym razem czy dzieliles dawki? Ja w tym roku postanowilem podzielic, Pierwsza dawke sypnalem w sobote i tak mysle kiedy dac druga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

majlepiej za 2-3tygodnie daj przed spodziewanym deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Ok a to wapno granulowane dac jak najszybciej mowisz? Tylko ze chyba cos przekrecilem bo ty mowisz o big bagu a ja kupilem 25kg na 20 arow :7_sweat_smile:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

25kg to jest malutko.  big taniej wychodzi

przynajmniej ze 100kg lub wiecej . granule wapna są ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Tak naprawde to wapno granulowane do czego sluzy? Bo ogladam wypowiedzi przedstawicieli yary itd to mowia ze poprawia jakosc owocu a inne wypowiedzi ze jest odpowiedzialne za podnoszenie pH... A z kolei czytam ze podnoszenie pH w trakcie wegetacji truskawkom nie sprzyja. Nie wiem na ile wierzyc temu co w internecie :7_sweat_smile: ale w sumie to jedyne zrodlo skad moge sie czegos dowiedziec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podnieść ph to możesz ale w ciągu roku a nie dwóch miesięcy, oczywiście dużo większą dawką

to prawda że podnosi jakość ale także i plon owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

to teraz mam dylemat czy sypnac druga dawke complexu czy dac krede? czy mozna to polaczyc ze soba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25632

Pod C 330 jaką rozstawę byście wybrali dla silnie rosnącej odmiany?

120x 120cm  czy może lepiej dwa rządki pod ciągnik w rozstawie 60 cm i szersza alejka 100cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

60 nie wiem czy nie za malo. Ja mam 70 i ja sie rozrosly w pierwszym roku to ledwo bylo widac miedzyrzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

120 cm odstepu to dobra opcja dla odmian silnie rosnacych bo jak zrobisz 90-60-90 to bedziesz sie meczyl z opanowaniem wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Loverboy napisał:

120 cm odstepu to dobra opcja dla odmian silnie rosnacych bo jak zrobisz 90-60-90 to bedziesz sie meczyl z opanowaniem wzrostu.

Jak w ogóle nie ogranicza szerokości to i 150cm będzie za mało.

Gdzieś widziałem takie szerokości ale w szkółce gdzie kopią kombajnami  ale normalnie się takich szerokości nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8
6 godzin temu, racyl napisał:

Jak w ogóle nie ogranicza szerokości to i 150cm będzie za mało.

Gdzieś widziałem takie szerokości ale w szkółce gdzie kopią kombajnami  ale normalnie się takich szerokości nie robi

Nie mowie o uprawie zagonowej bo to raczej tylko przemysl. W Niemczech testiowali rozne systemy uprawy i doszli do wniosku ze w naszym klimacie najlepszym systemem uprawy jest pojedynczy rzadek w rozstawie 1m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Loverboy napisał:

Nie mowie o uprawie zagonowej bo to raczej tylko przemysl. W Niemczech testiowali rozne systemy uprawy i doszli do wniosku ze w naszym klimacie najlepszym systemem uprawy jest pojedynczy rzadek w rozstawie 1m. 

 

Nie popadajmy w jakieś skrajności .

Na każdym filmie z pokazu działania środków ochrony roślin lub innej imprezie pokazowej czy to w Polsce czy za granicą nie ma takich dużych odległości

 

Truskawki sadzimy pod sprzęt jakim dysponujemy do uprawy.

Z tak dużym rozstawem to można sobie testować na działce jak się ma kilka rzędów i tylko ręcznie się je obrabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus2    0

stomp aqua 455 i fusilade forte,  mozna mieszać czy lepiej zastosować dwa opryski pojedynczo w odstępie kilku dni?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Pierwsze truskawki jakie sadzilem kilka lat temu to byla Roksana w systemie jednorzedowym co 125 cm. Wydajnosc jaka osiagnalem to prawie 40 t/ha deseru wiec nawet przy takim "ekstensywnym" systemie uprawy przy odpowiedniej agrotechnice mozna uzyskac satysfakcjonujacy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nic nie było eliminowane odrostów i wszystkie nowe sadzonki się rozrastały to w ostatnim roku mogło tak byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj