adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Azor07    765

Czy mogę teraz jak zaczynają kwitnąć truskawki opryskać  Mospilan 20 SP bo na opuchlaka na etykiecie pisze że po zbiorze ?  Czy zwalczę tym mszycę i kwieciaka w truskawkach ,a może polecicie coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

też chciałem mospilanem ale u mnie już teraz 10 stopni ciepła tylko... podobno poniżej 10 stopni to mospilan nie dziala... ech... zawsze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Podobno przy 10 stopniach Mospilan zadziala na "pol gwizdka" wiec lepiej kolo 20 stopni i wtedy pryskac. Ja dzisiaj przelecialem ale niewiem czy nie musze poprawic bo za pare godzin zaczelo lac... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

mospilanem w dawce 0.3kg  ha można przypalić truskawki? O fito się nie martwie, bo ost. zabieg około 5 dni temu na cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Stara odmiana baaardzo smaczna. Owoc duży  ale dość wrażliwy na otarcia.  Wzrost bardzo silny, ilość rozłogów porażająca - aż ciężko sobie poradzić. 

Wada to  potrafi się część owoców rozdwajać i na pewnym etapie jedna połówka przestaje rosnąć. Owoc wówczas szpetny i  niesmaczny. Pomiędzy połówkami najczęściej robi się wolna przestrzeń  w której zamieszkują skorki.

No i należy pamiętać że jest męskosterylna i musi mieć zapylacza - coś co kwitnie w podobnym terminie. Myślę że Malwina by się w tej roli sprawdziła.

I jeszcze raz podkreślę, że jest pyszna. Ale i szarak ją lubi, bo masa zielona jest imponująca i trudno z opryskiem dojść.

Ale na to są sposoby - szeroki rozstaw i belka fragaria lub własny jakiś wynalazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
Dnia 23.04.2018 o 11:17, Pasquallo napisał:

 

Witam, ugryzione lodygi lisci truskawek to opuchlak.czy kwieciak? Tydzien temu pryskalem mospilanem, moge ponowic zabieg tym samym srodkiem czy macie jakis inny srodek na te objawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, Pasquallo napisał:

też chciałem mospilanem ale u mnie już teraz 10 stopni ciepła tylko... podobno poniżej 10 stopni to mospilan nie dziala... ech... zawsze coś

Mospilan wnika w roślinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9149    0
49 minut temu, Agrest napisał:

Stara odmiana baaardzo smaczna. Owoc duży  ale dość wrażliwy na otarcia.  Wzrost bardzo silny, ilość rozłogów porażająca - aż ciężko sobie poradzić. 

Wada to  potrafi się część owoców rozdwajać i na pewnym etapie jedna połówka przestaje rosnąć. Owoc wówczas szpetny i  niesmaczny. Pomiędzy połówkami najczęściej robi się wolna przestrzeń  w której zamieszkują skorki.

No i należy pamiętać że jest męskosterylna i musi mieć zapylacza - coś co kwitnie w podobnym terminie. Myślę że Malwina by się w tej roli sprawdziła.

I jeszcze raz podkreślę, że jest pyszna. Ale i szarak ją lubi, bo masa zielona jest imponująca i trudno z opryskiem dojść.

Ale na to są sposoby - szeroki rozstaw i belka fragaria lub własny jakiś wynalazek

A jak z plonowaniem? Mam okazję wziąść w dzierżawę 0,5 ha pierwszy latki zadbanej. I tak się zastanawiam czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Miałem ją kilkanaście lat temu, ale jak pamiętam to raczej  plenna. Należałoby prowadzić ją na jednym krzaczku i wycinać wszystkie pędy.  Jak pozostawisz samopas to 100 sadzonek z rośliny to pikuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Witam,

W połowie czerwca sadzę truskawki frigo, miesiąc temu wapnowałem.

Teraz jak podrosną chwasty na polu zamierzam użyć Roundapu+Chwastoxu, następnie kultywator, bronowanie i to by było myślę na tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3
52 minuty temu, MarcinWoos napisał:

Witam, ugryzione lodygi lisci truskawek to opuchlak.czy kwieciak? Tydzien temu pryskalem mospilanem, moge ponowic zabieg tym samym srodkiem czy macie jakis inny srodek na te objawy? 

Jaka odmiana? To raczej kolego nie będzie opuchlak czy kwieciak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Ja wczoraj zauwazylem na 1krzaczku Roxany podgryzione kwiatki i musialem od razu Mospilanem wjechac. 

Jesli 2 godziny po oprysku zaczelo kropic to trzeba powtorzyc zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
8 godzin temu, OziOzi napisał:

Jaka odmiana? To raczej kolego nie będzie opuchlak czy kwieciak. 

Roksana, lodygi listkow sa podgryzione. Sarna to zjada a nie zostawia wiec to szkodnik jakis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
30 minut temu, stempos1980 napisał:

A może masz rolnice i w nocy wychodzą z ziemi i podgryzją liście

Nie wiem, moze I sa tylko jak to sprawdzic?' W tamtym roku bylo przygotowywane pole po truskawke, pryskalem 2x dursbanem 5l/0,5ha I rosla jeszcze gorczyca, mospilanem tydz temu pryskalem po zmroku. Dzialaja te srodki na tego robala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 25.04.2018 o 21:45, stempos1980 napisał:

7 dni przed i 7 dni po zastosowaniu śor na chwasty jednoliścienne niewolno stosować żadnych zabiegów do pewności by nie spalić roślin.ogulnie mieszanke możesz robić grzybowe i na robala ale cherbicydy w takiej mieszance są niedopuszczalne.masz kurs na stosowanie śor?

czy Ty się dobrze czujesz ?

14dni bez możliwości żadnego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj