Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#881 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 09:54

Massey Ferguson 54xx Witam, też mam 5425 z 2008 roku, niestety wtedy amortyzacja nie była dostępna... mam również mf 7475, gdzie mam amortyzacje kabiny, oraz amortyzowaną przednią oś. W ubiegłym sezonie miałem w nim awarie przedniej osi i powiem wam, że sama amortyzacja kabiny to niewiele daje. Trzeba ciągnik kupować z amortyzacją przedniej osi. podobno teraz w tej nowej serii 56xx jest już dostępna.

Czekam, ąz ktoś się wypowie po zmianie mocy w swoim 5425, interesuje mnie czy gra jest warta świeczki, ponieważ ciągnik do transportu jest jednak za słaby. Alkbo inaczej, skrzynia jest za duża do tego silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 17:58
  •  

#882 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 11:31

Massey Ferguson 54xx

Przecież nie pisałem, że to nic nie daje. Napewno poproawia konfort. Jednak na mojch równo uprawionych 15 ha jestem w stanie bez tego przeżyć. Jeśli ktoś dużo pracuje ciągnikiem, musi miec wyższe ciśnienie w kołach napewno się przyda. Czasami wystarczy zmniejszyć ciśnienie w kołach o kilka dziesiątych bara aby komfort jazdy bardzo się poprawił.
Przerabiac już zaupionego ciągnika napewno by mi się nie chciało. Zwłaszcza byle jak nie mając na ten temat wiedzy. Kabina w ciężarówce czy ciągniku nie trzyma się na samych amortyzatorach i poduszkach. Zawsze jest coś w rodzaju stablizatora. Kabina musi być stablina inaczej jazda może być bardzo niebezpieczna.

Jeżeli sporo czasu spędza się w ciągniku to amortyzacja kabiny jest przydatna. Przeróbka nie polegałaby tylko na założeniu amortyzatorów lecz wiązałaby się z założeniem wszystkich części zgodnie z katalogiem MF więc byłaby bezpieczna. Napisałem, że ponad 6 tys. kosztują potrzebne części w serwisie, a ponad 1200 zł 1 szt. amortyzatora co wydaje mi się lekkim przegięciem bo np. 1 amortyzator do agrotrona można kupić za 280 zł.

#883 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:58

Massey Ferguson 54xx Pamiętaj,że w 54xx amortyzator zawiera sprężyne, która dostosowana jest do wagi kabiny. Amortyzator od ciężarówki może jej nie mieć lub miec twardszą ze względu na większą/cięzszą kabine. Można spróbowac użyć tego amora od agrotrona jeśli jest ze sprężyną i ma podobną długośc i skok. Fakt os poprawia konfort. W 4 cylindrowej serii 56xx amortyzowana oś jest dostępna w tych 3 cylindrowych nie. Amortyzacja w ciągnikach amortyzuje tył kabiny. Przód jest na zwykłych poduszkach więc drgania z przodu przenosi. Oś amortyzowana napewno je trochę niweluje.

#884 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 08:55

Massey Ferguson 54xx w 5410 są świece żarowe czy płomieniówka ? jak długo trzeba podgrzewać ? przy temp -15 grzeje z 15 sekund na płomieniówkę może za długo
i druga sprawa po zapaleniu nierówno pracuje czasami puści siwego bałwanka ustaje to dopiero jak dobrze się rozgrzeje czy wasze też tak maja ?

#885 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:51

Massey Ferguson 54xx Świece żarowe. Po uruchomieniu zadymi, popracuje nierówno jakieś 15 sekund, później pracuje normalnie. Jak jest więcej jak -15 podłączam grzałkę.

#886 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 07:42

Massey Ferguson 54xx Jeżdzicie na migającej kontrolce [A] czy czekacie aż zgaśnie???

#887 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 08:54

Massey Ferguson 54xx u mnie A wymiguje jakiś kod jak dobrze liczyłem to najpierw było 13 ostatnio jak mocno zimno i chyba filtr się przyblokowuje to 14 a raz chyba było 66 chyba że te miganie to jak popadnie :) a po odpaleniu skrzynia zblokowana na A i można zmieniać 3 pierwsze grupy po pół godziny wszystko już chodzi normalnie
edit pomyłka kod wymiguje nie A tylko 1 albo 4 a dziś mi niechciał zimny ruszyć nic nie migało a nie jechał zapalała sie normalnie kontrolka jazdy ruszył dopiero po ok 20 minutach temp -15 ale silny wiatr :)

Edytowany przez strzymek, 31 styczeń 2014 - 20:54.

#888 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:00

Massey Ferguson 54xx Ja sie pytam czy jeżdzicie na zblokowanej skrzyni czy czekacie aż rozmarznie??????????????????????

#889 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:44

Massey Ferguson 54xx Ja tam jeżdże normalnie, kolega tak samo aż samo zacznie działać. Nie wiem czy na postoju się nagrzeje ... żeby zaczeło działać.

#890 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:43

Massey Ferguson 54xx na postoju, to zagrzeje się gdzieś może po 20 minutach, w trakcie jazdy po 5. Zapalam, czekam minutę i do boju :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 07 luty 2014 - 19:13

Massey Ferguson 54xx czy to prawda, że MF ma zakończyć produkcję serii 54xx?
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#892 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:26

Massey Ferguson 54xx Tak, ponieważ nie spełnia norm emisji spalin. Już dawno zastąpiła go seria 5600 (analogicznie jak w innych seriach)

#893 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 07 luty 2014 - 23:02

Massey Ferguson 54xx @kris14 za dużo tego ostatnio wyszło a ja nie mam czasu nadrobić zaległości ;) jeśli kończą ich produkcję to lipa bo wywalać taką kasę za ciągnik o jeden cylinder krótszy przy takiej samej mocy jest dla mnie śmieszne
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#894 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:44

Massey Ferguson 54xx Jeżeli chcesz 5600 w 4cyl to modele 5611-12-13 z silnikami Agco Sisu Power 4,4l z SCR. Moce odpowiednio 110-130KM (maksymalne)

#895 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2014 - 09:29

Massey Ferguson 54xx Ceny zaczynają się miedzy 220 a 230 tys za 5611. Podwyżka to prawo każdego nowego modelu każdej marki. Względem swojego odpowiednika 5445, 5611 zdrożał o jakies 20 tys mniej więcej.

#896 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 21:01

Massey Ferguson 54xx MF 5460 podczas zmieniania biegu z A na B po przełączeniu zanim ruszy zastanawia się ok 5-10 sekund czasami w ogóle nie rusza to samo dzieje się przy redukcji C-B ktoś się z czymś takim spotkał ? serwis robił kalibracje lecz nic to nie dało i druga sprawa sprzęgło pedał zaczyna brać po minimalnym naciśnięciu tak 5-10 mm od góry czasami trudno podjechać precyzyjnie jak to jest u was ?

#897 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 09:12

Massey Ferguson 54xx Co do sprzęgła, jeśli nie pomogła kalibracja, to może być uszkodzony potencjometr. Jeśli ciągnik masz na gwarancji to ciśnij korbanka, na wszelki wypadek wyślij zgłoszenie awarii listem poleconym.

#898 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:07

Massey Ferguson 54xx

MF 5460 podczas zmieniania biegu z A na B po przełączeniu zanim ruszy zastanawia się ok 5-10 sekund czasami w ogóle nie rusza to samo dzieje się przy redukcji C-B ktoś się z czymś takim spotkał ? serwis robił kalibracje lecz nic to nie dało i druga sprawa sprzęgło pedał zaczyna brać po minimalnym naciśnięciu tak 5-10 mm od góry czasami trudno podjechać precyzyjnie jak to jest u was ?

Awaria opanowana???

#899 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:37

Massey Ferguson 54xx serwis jeszcze nie dojechał już zbrzydło mi dzwonić chyba napisze list
jak olej się rozgrzeje to jest niby ok ale na zimnym to się cuda dzieją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:01

Massey Ferguson 54xx To nie wiem na co czekasz... Do mnie przyjeżdzali w ciągo kilku dni...