Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:04

Prawo jazdy "T" Pamiętasz jakie miałeś pytania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 11:33
  •  

#2222 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:07

Prawo jazdy "T" Dzięki, a taki w miare był typek :D no byłem na tym rondzie ale pusto było to gładko poszło, na żniwa sie prawko przyda :D
Pytania do standardowo o kolor przewodów w przyczepie, od czego zależy droga hamowania, jak powinien być oznaczony ciągnik i jak przyczepa ( trójkąt wyróżniający nie ostrzegawczy bo na tym można sie złapać), ile osób z grupy roboczej można przewozić na przyczepie i z jaką prędkością, na jaką maks. odległość od obrysu tylnej burty może wystawać ładunek, jaka może być dopuszczalna dł. zestawu złożonego z ciągnika i 2 przyczep, jaka może być maks. wysokość przyczepy z ładunkiem, jaka może być maks. wysokość ciągnika, co należy zrobić gdy unosi się przednia oś ciągnika (oczywiście założyć balast), do czego służy blokada mechanizmu różnicowego i kiedy używamy, z jakiego biegu ruszamy na oblodzonej nawierzchni ciągnikiem rolniczym, gdzie używamy i w jakich sytuacjach przedniego napędu. To tyle co pamiętam, mam nadzieje że pomogłem.

Edytowany przez kowal995, 16 lipiec 2013 - 20:17.

#2223 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:50

Prawo jazdy "T" trzeba odczekać trochę na odbiór :) ja czekałem 2 tygodnie nie wiem jak u was

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:06

Prawo jazdy "T" u nas też teoretycznie do 14 dni roboczych :)

#2225 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 17:18

Prawo jazdy "T" A podał byś prawidłowe odpowiedzi do tych pytań, bardzo bym prosił.

#2226 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 19:54

Prawo jazdy "T" na śliskiej nawierzchni ruszamy z możliwe najwyższego biegu, droga hamowania zależy od stanu opon lub rodzaju nawierzchni (zależy jakie są odpowiedzi) maks wysokość przyczepy z ładunkiem to 4 metry i też maks. wys. ciągnika to 4 metry, maks. dł. zestawu złożonego z ciągnika i 2 przyczep to 22 metry, ładunkiem może wystawać od obrysu tylnej burty na maks. odległość 2 metrów, mechanizmu różnicowego używamy gdy jedno z kół napędowych jest w poślizgu, przedniego napędu używamy podczas prac polowych.

#2227 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:14

Prawo jazdy "T" Dzięki wielkie a powiedz mi o co chodzi z tymi kolorami przewodów do czego czerwony a do czego żółty,

#2228 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 12:20

Prawo jazdy "T" Co do nowych testów - odsyłam Was do odpowiedniego tematu, poświęconemu właśnie tym pytaniom :)
http://www.agrofoto....gn=podpowiadacz

#2229 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:13

Prawo jazdy "T" czerwony i żółty są to kolory przewodu układy hamulcowego w przyczepie z układem dwuobwodowym

Edytowany przez kowal995, 18 lipiec 2013 - 22:24.

#2230 Share lisu9708

lisu9708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:robienie modeli, rolnictwo ,mechanika

Napisany 21 lipiec 2013 - 10:01

Prawo jazdy "T" Ja kurs na prawo jazdy kat.T zaczołem 2 miesiące przed 16 urodzinami i zdawać teraz można nawet miesiąc przed ukończeniem minimalnego wieku . Egzamin teoretyczny mam we wtorek :) 3 tygodnie przed urodzinami :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 11:02

Prawo jazdy "T" Wie ktoś jak się włącza światła pozycyjne. mijania, drogowe, przeciwmgłowe w Zetorze 5320?

#2232 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 14:41

Prawo jazdy "T" Przeciwmgłowych nie trzeba ;) Zależy też czy nowy, czy atary typ. Jeśli stary (kwadratowa maska) to włączasz na stacyjce jak np w c330, c360 itd, jeśli nowy (zaokrąglona maska) to masz przełącznik oznaczony żaróweczką, raz przekręcisz to masz pozycyjne, drugi raz mijania. Drogowe w obu typach włączasz wajchą od kierunkowskazów (kierunki góra-dół, drogowe w lewo , pośrodku mijania, w prawo odbija z powrotem, tam "mruga" się długimi). W nowym typie stacyjkę masz z prawej strony, z boku kokpitu, blisko przedniej szyby. Pali się go z kluczyka, kręcąc do oporu, jak w samochodzie. W starym typie masz przycisk obok kolumny kierowniczej.

#2233 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:55

Prawo jazdy "T" Dzięki wielkie.

#2234 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 22:46

Prawo jazdy "T" http://prawkobazapytan.pl/ tu macie troche pytanek i odpowiedzi z nowych testow :)

#2235 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 01 sierpień 2013 - 12:33

Prawo jazdy "T" Zdałem dziś praktyczny WORD PIŁA za 4 razem ale zdałem dodam że szliśmy w 5 i każdy z nas za 4 razem dopiero :)
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#2236 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 19:42

Prawo jazdy "T" O lol jakim cudem ??

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#2237 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 02 sierpień 2013 - 09:12

Prawo jazdy "T" Tacy egzaminatorzy np kumpla oblał bo wjechał tylnym kołem na skrzyżowaniu na linie itp a mnie za 3 razem oblała mnie bo miałem włączone światła pozycyjne i jak właczyłem bieg to przełączyłem na mijania i powiedziala że za późno
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#2238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2013 - 14:15

Prawo jazdy "T" najtrudniejszy wydaje mi sie cofanie po łuku, byłem juz na nauce jazdy i jakos na początek nie za bardzo mi to wychodzi ;p musze jeszcze troche potrenowac

#2239 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 13:59

Prawo jazdy "T"

na śliskiej nawierzchni ruszamy z możliwe najwyższego biegu, droga hamowania zależy od stanu opon lub rodzaju nawierzchni (zależy jakie są odpowiedzi) maks wysokość przyczepy z ładunkiem to 4 metry i też maks. wys. ciągnika to 4 metry, maks. dł. zestawu złożonego z ciągnika i 2 przyczep to 22 metry, ładunkiem może wystawać od obrysu tylnej burty na maks. odległość 2 metrów, mechanizmu różnicowego używamy gdy jedno z kół napędowych jest w poślizgu, przedniego napędu używamy podczas prac polowych.

Gdzie znalazłes to w kodeksie, bo ja cały czytałem i nic o tym nie znalazłem. Przedniego napędu używamy gdy nastąpi poślizg kół. Z twojej odpowiedzi wynika, że musisz mieć cały czas włączony napęd...
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 18:08

Prawo jazdy "T"

najtrudniejszy wydaje mi sie cofanie po łuku, byłem juz na nauce jazdy i jakos na początek nie za bardzo mi to wychodzi ;p musze jeszcze troche potrenowac

Jeśli delikatnie wprowadzisz ją w łuk i będziesz kontrolować odpowiednio by trzymała się w odpowiednim kącie to wyjdzie :) Wg. mnie parkowanie prostopadłe tyłem jest gorsze, bo nie masz linii. które naprowadzą Cię gdzie masz zacząć łamać przyczepę, tylko musisz sam wyczuć ;)

Dodaj odpowiedź