Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

353 odpowiedzi na ten temat

#141 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 23:13

Kosa spalinowa chyba nie o to chodziło autorowi :) jeśli z mocnych i wytrzymałych to według mnie tylko hqv lub stihl. na wiosne z husqvarny są zazwyczaj promocje i myśle że w przyszłym również bedzie. zazwyczaj obejmowała ona model 343r czyli profesjonalną kose 2.7 km wiec byloby już czym poszaleć. cena ~2300 zł

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 01:40
  •  

#142 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 01:12

Kosa spalinowa

u mnie w garazu leży taka kosa na sprzedaż mocna maszyna husqvarna 244R pracowałem nią w lesie cztery sezony jak do tej pory niezawodna

już mówiłem, na razie kupuję myjkę, bo po co mi kosa zimą
jak mówisz niezawodna, to pomyślę o takiej, ale wiesz... podaj cene

50 ha??? To ile ludzi tym bedzie na zmiane pracowało? to jest niezły wynalazek ale życze zdrowia przy areale 50 ha...

ty weź naucz się czytać
mam 2 jeziora i zetora, (tak się śmiali ze mnie) jeziora mają ok. 50ha a zetor 62 KM
musiałbym mapkę zeskanować aby Tobie wyjaśnić co mam w posiadaniu
otóż prywatne 2 jeziora, zarośnięte i równierz zaśmiecone, drzewa tam jest od hu... ale nie ma do niego dojazdu bo linia brzegowa ma od kilku do kilkunastu metrów szerokości jest skarpa a najwięcej jest zwykłej ścieżki z przewalonymi drzewani, krzakami, dziurami bobrów, ale wzdłuż jednego jeziora z jednej strony jest droga a równierz najwięcej stanowisk wędkarskich,
Dodany obrazek (zdjęcie ma duży rozmiar)
oto głównie łąka i obok widać część pola, są one w gurzystym terenie, na łące to ciągnikiem dam rade, ale jest prawie z każdej strony jezior stroma skarpa gdzie nie wjadę, jezioro dobrze widać ale zaledwie jakieś 2 ha, a jak się dopatrzycie to tuż pod gospodarstwem widzianym w oddali widać dach chaty nad jeziorem też w posiadaniu, możliwe że w przyszłości dom
jak ktoś by chciał to zrobię kilka dodatkowych fotek jezior, o ile nie zapone ich zrobić

#143 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 10:58

Kosa spalinowa Wystarczyło normalnie odp. jak zetor ze nie o to chodziło... :) Jakbys normalnie budował zdania to moze łatwiej mi było.. Sorry za post nie w temacie...
Moja pomyłka źle przeczytałem...
DEZERTER

#144 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 17:12

Kosa spalinowa nic nie szkodzi, ale przynajmniej wiecie do jakich zadań taką kose bym potrzebował, czyli bardzo ciężkich zadań

#145 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 grudzień 2008 - 17:20

Kosa spalinowa ja mam Husqvarne 333 R i bardzo dobrze mi sie sprawuje zakladam tarcze na glowice i jade w lecie z wycinaniem chwastow i drzewek do 12cm srednicy idzie tylko szum slychac, strasznie zarosniete rowy krzakami wykaszalem i bardzo grube kszaki byly i szlo jak trzeba. Tylko jest taka wada ze trzeba zwykla tarcze bylo a nie widiowa.
wiec polecam ci do ciezkich prac 333 R.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#146 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 17:37

Kosa spalinowa o, taka pojemność to starczy, ale są chyba jeszcze 450 na cięższe zadania, ale to raczej zbyt ciężka będzie i zbyt dużo paliła
co to jest ta tarcza widiowa?
i ile kosztowała Ciebie ta kosa?

#147 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 17:44

Kosa spalinowa tylko ci sie tak wydaje jak wejdzie w obroty to szok nie ma drzewka rzeby stanela kosa . Amyslisz ze jak kupisz sobie wieksza to tak caly dizen jak pochodzisz to wtedy powiesz czy bylo warto ja ci powiem ze jak ja ze swoja pochodze przez caly dzien to rece opadaja, A wez dozuc jeszcze 2kg wiecej bo zbiornik bedzie wiekszy i masa samej kosy. Namachasz sie tym ciezarem ze szok. Ojciec nie wierzyl mi ze drzewo zetne i zciolem bez zatrzymania.
Jednak nie polecam ci marki STIHL. to szajs moze maja wieksze obroty, ale szesto sie psuja.
Ja do tej pory nic w swojej nie robilem a mam ja 3 lata i co roku wykaszam gdzies 7 hektarow tak mysle.

#148 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:15

Kosa spalinowa ja również mam 333r i również po 2 sezonach jestem baardzo zadowolony. zero problemów do tej pory. chodzi z żyłką i tarczą do trawy i nawet żyłką powala dużą splątaną trawe. kosiłem też żyłką pokrzywy i cód miód. co do ścinania drzew sie nie wypowiem bo nie tne,a tarcza nie musi być widiowa bo takich chyba nawet nie robią do kos. w ofercie są specjanie uzębione tarcze do drzewa i kosztuje ona ok 50 zł z HQV. a sama kosa 333r to wydatek rzędu 2100 zł

A-Mount Alpha user

#149 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 22 grudzień 2008 - 19:53

Kosa spalinowa Ja posiadam kosę firmy sthil fs 85 już 3lata. W wyposażeniu dostałem trójząb i głowicę z żyłką, jak na moje potrzeby to idealny sprzęcik, mało pali najważniejsze i lekka!
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#150 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:11

Kosa spalinowa jak kosa może być bystra? ;) ;)

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 grudzień 2008 - 16:08

Kosa spalinowa A ja mam stihl FS 200 z 2002r kosze nią bardzo dużo 2 gospodarstwa staw rybny i jeszcze dorywczo tak ze ok. 100l wypalam benzyny na sezon stosuje oryginalny olej kosa praktycznie się nie psuje raz tylko miałem problem z gaźnikiem ale złota rączka przeczyściła ten gaźnik. A więc polecam.

#152 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:54

Kosa spalinowa Ja i mój tata mamy kose spalinową marki Mc culloch ale modelu nieznam,dobrze się sprawuje i były dwie małe usterki.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#153 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 11:03

Kosa spalinowa @kobra jak dokładniej wygląda ta Twoja tarcza do drzewek???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#154 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:33

Kosa spalinowa Przyjaciele,ogólnie nie ma złych kos spalinowych.Ale jak patrze na popaprańców którzy kosząc sterują gazem,mam na myśli-ruch roboczy kosą w lewo pełen gaz,ruch kosą w prawo-bez gazu to mi scyzoryk się otwiera.Odgłos silnika jest taki jakby piłą motorową gałązki przecinał.Ja kosze zawsze na pełnych obrotach silnika i jeżeli chce mieć ściętą trawe ładnie ułożoną to kosze przy ruchu roboczym kosy w lewo,a jeżeli chce skośić szybko i ścieta traw będzie leżała tak jak rosła to kosze wykonując ruch roboczy (koszenie) w lewo i w prawo.Wydajność kosy zależy w bardzo dużym stopniu od techniki koszenia,no i oczywiście jak wysoką trawe (chaszcze) kosimy.A powiem Wam technika koszenia żyłką jest trochę inna od techniki koszenia tarczą lub trójzębem.Kosami spalinowymi pracuje już pare lat,a nie ukrywam początki mojego koszenia to kabaret.Zniszczyłem w sadzie z pięć młodych drzewek,bo uszkodzenie tarczą lub nawet żyłką kory młodego drzewka powoduje jego wyschnięcie i wtedy nawet najlepsze maścii nie pomogą.To nie wstyd używać okulary i słuchawki,uderzony żyłką kamyczek w trawie leci jak pocisk,też lepiej gdy pracujemy kosą niech w pobliżu nas nikt nie przebywa.

#155 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:04

Kosa spalinowa normalna tarcza do pily(krejzegi) tylko ze mniejsza moja ma srdnice 25 cm i 60 zabkow, zrobie kiedy foty to wrzuce na swoj profil to zobaczysz PIOTER, ale ci mowie tylko smrod idzie ze wszystkiego, przed wczraj droge kosa wycianlem bo nietrzeba sie naginac hehhe, zrobie foty to wrzuce,
Apropo gazu to ja caly czas daje rowno pogazie nie ma przerwy.

#156 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:43

Kosa spalinowa @kobra89 to pewnie mam taką samą jak Ty ;) pytam z ciekawości, bo wymieniłem ja na trójząb, a nie miałem kiedy wypróbowac...jak ostrzysz tą piłę???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#157 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:44

Kosa spalinowa ja od samego poczatku uzywam ochraniaczy sluchu w postaci nausznikow. pod spod wkladam jeszcze sluchawki od od telefonu i caly dzien moge pracowac sluchajac muzyki i w razie potrzeby odebrac polaczenie...
a tak w ogole to w jakiej pozycji najlepiej jest odlozyc kose w garazu? polozyc ja na plask czy jednak na czyms powiesic? bo moje od pazdziernika jest juz nieuzywana i jak do tej pory lezy gdzies na regale...

#158 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:50

Kosa spalinowa http://allegro.pl/it...palinowych.html
wlasnie taka sama tarzcze mam i ja, dla mnie jest niezastapiona, a ostrze pilnikiem do metalu.

#159 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:00

Kosa spalinowa ja też używam zatyczek STOPPER i jestem bardzo zadowolony nie boli głowa nawet po długim koszeniu. ;) polecam

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 maj 2009 - 13:39

Kosa spalinowa ehhh... coś się tak uparliście na te stihle itp...? Najlepiej cenowo/jakościowo wychodzi Makita 4T 1,6KM za 1600zł. Do tego tarcz 80zębów i można ciąć nawet grube małe drzewka...