wertyrasz

Problem Kombajn słabnie

Polecane posty

wertyrasz    0

Witam, mam problem z moim fortschritt e514 mianowicie kosząc  nagle po dostaniu masy słabnie wcześniej szedł jak masełko teraz nawet na pierwszym biegu po dostaniu troche masy odrazu zwalnia kosa zaczyna wolniej iść, motowidła itd. wie ktoś jaka jest tego przyczyna? mam pewne podejrzenie że może filtr paliwowy jest do wymiany? z góry dziekuje za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605

Wygląda na problem z układem paliwowym. Co prawda kombajn inny, bo Bizon, ale przy takich objawach było zatkane sitko znajdujące się przed odstojnikiem, takie same objawy będą dawać zabrudzone filtry paliwowe. Więc zacząłbym od filtrów paliwowych a jak czyste, to trzeba po kolei sprawdzać każdą rurkę, czy nie dostał się jakiś paproch albo kawałek z jakiejś uszczelki gumowej.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

tak jak pisze wyżęj, zacznij od drobnostek, filtry paliwa, sitko, smok na korku zbiornika paliwa.. albo pompa ale to na dalszym etapie

normalnie sie wkreca na obroty? po drodze jak jedziesz słaby czy normalny?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyrasz    0

Gabber85 Na obroty wkręca się normalnie oraz na sucho wszystko działa tak jak należy dopiero gdy dostanie trochę masy słabnie masz jakiś pomysł?

Edytowano przez wertyrasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyrasz    0
28 minut temu, GABBER85 napisał:

tak jak pisze wyżęj, zacznij od drobnostek, filtry paliwa, sitko, smok na korku zbiornika paliwa.. albo pompa ale to na dalszym etapie

normalnie sie wkreca na obroty? po drodze jak jedziesz słaby czy normalny?

Na obroty wkręca się normalnie oraz na sucho wszystko działa tak jak należy dopiero gdy dostanie trochę masy słabnie masz jakiś pomysł?

1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Układ paliwowy do sprawdzenia, już ci pisaliśmy ..

A tak na przyszłość jeżeli przeszczysze układ paliwowy i nadal będzie tak samo to w czym może jeszcze być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
1 minutę temu, wertyrasz napisał:

A tak na przyszłość jeżeli przeszczysze układ paliwowy i nadal będzie tak samo to w czym może jeszcze być problem?

Pompka podająca jeżeli coś takiego w forszaju jest, a na koniec pompa paliwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyrasz    0
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Pompka podająca jeżeli coś takiego w forszaju jest, a na koniec pompa paliwowa.

Dzięki wielkie jutro napiszę jakie rezultaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
34 minuty temu, wertyrasz napisał:

Dzięki wielkie jutro napiszę jakie rezultaty 

A kopci pod obciazeniem podczas slabniecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyrasz    0
10 godzin temu, Marionos napisał:

A kopci pod obciazeniem podczas slabniecia?

Nie kopci tylko podczas pierwszego odpalenia na zimnym ale to normalne a jeżeli by kopcił czego była by to objawa?

 

Edytowano przez wertyrasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

sprawdź szczelność układu paliwowego głównie te przewody co idą że zbiornika do filtra i pompki


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyrasz    0
5 minut temu, wojtal24 napisał:

sprawdź szczelność układu paliwowego głównie te przewody co idą że zbiornika do filtra i pompki

Wiesz co jakoś 30-40min  przed tym jak zaczoł słabnąć pęk mi wtrysk ale został wymieniony i chodził normalnie mogło mieć to wpływ na to słabnięcie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

wtrysk pękł? czy rurka do wtrysku ? jak coś się dzieje z wtryskami to trzeba sprawdzić wtryski wszystkie nieszczelnosci a na końcu pompę wtryskowa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyrasz    0
3 minuty temu, wojtal24 napisał:

wtrysk pękł? czy rurka do wtrysku ? jak coś się dzieje z wtryskami to trzeba sprawdzić wtryski wszystkie nieszczelnosci a na końcu pompę wtryskowa

rurka od wtrysku pomyliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Odkręć pierwsza od strony zbiornika na przewodzie ssący śrubę oczkowa i wyczyść ten syf. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj