Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

361 odpowiedzi na ten temat

#341 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:59

Kosa spalinowa Pytam z ciekawości bo przeglądając oferty pracy znalazłem ogłoszenie gdzie w parku narodowym na podmokłych terenach oferują 420zł za skoszony hektar, ale coś za pięknie by to wyglądało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 20:12
  •  

#342 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 15 listopad 2015 - 20:35

Kosa spalinowa

Kosze wokół domu kosą al-ko z sinikiem Honda GX31 i ładnych parę lat daje rade moc coś koło 1,6KM i co najważniejsze dla mnie to silnik czterosuw (ciszej pracuje i nie trzeba robić mieszanki tylko czysta Pb95). Koszone głównie trawy żyłką 2,4mm i od czasu do czasu dużą trawę i badyle trózębem a ostatnio także tarczą z ruchomymi nożykami. Moc jest wystarczająca ale mogło by być trochę więcej.

Obecnie jest w sprzedaży już druga generacja tych silników ( GX35) także polecam całość z pod znaku Hondy lub tańsze z innej firmy co ma tylko silnik z Hondy.

Moc tego nowszego silnika podają 1.3KM ale liczona po nowemu co odpowiada 1.6KM liczone po staremu(norma wg której jest określana moc znamionowa)

#343 Share pawelRuti

pawelRuti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Pilarki Stihl i Husqvarna
    Drzewa i Arborystyka
    Przyroda i fotografia

Napisany 30 grudzień 2015 - 23:01

Kosa spalinowa

Moc tego nowszego silnika podają 1.3KM ale liczona po nowemu co odpowiada 1.6KM liczone po staremu(norma wg której jest określana moc znamionowa)

A co się zmieniło  że inny wynik wychodzi ...???

Edytowany przez pawelRuti, 31 grudzień 2015 - 12:31.

Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

Husqvarna 395XP

#344 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 23:09

Kosa spalinowa ja mogę polecić makite bc5700 maszyna nie do zabicia

#345 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 18:37

Kosa spalinowa

Sposób liczena, podają tzw moc netto a nie brutto  stąd niższa wartość.

#346 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 maj 2016 - 09:24

Kosa spalinowa

ma ktoś z Was kosę stihl fs 460? już dłużej nie mogę ociągać się z zakupem, bo kilkunastoletni fs 120 ma już nie najlepszą wydajność, a czasu coraz mniej;

wskażcie mi proszę jak spisują się stihle  fs 460 oraz jak pracuje się z szelkami leśnymi

#347 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 29 maj 2016 - 13:22

Kosa spalinowa Ja też muszę kupić pilnie kosę tylko nie wiem czy wydać prawie 2 tysie na Stihl-husqvarna czy 800 na STIGE. Co radzicie panowie a może jakaś inna propozycja padnie od was. Potrzebuję dość mocnej kosy, będzie służyła do obkaszania druta oraz chaszczy między drzewami. Myślę tak około 1,7 KM. Wujas ma STIGE 7 lat zero awarii lecz teraz niby nie jest już to samo z tą marką. Proszę o radę.

#348 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 29 maj 2016 - 14:59

Kosa spalinowa

jeśli potrzebujesz mocnej kosy to minimun 2 konie, ja mam 2,7 i czasami mocy brakuje. 

mam husqvarnę 343 r jakieś 11 lat i z awarii to raz zsunął się wężyk od paliwa i rozleciała się głowica żyłkowa. 

#349 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 30 maj 2016 - 11:43

Kosa spalinowa

Nie wiem jak teraz z dostępem ale mam kosę Vega z silnikiem Kawasaki 3 KM. Szczerze polecam, może nie wygląda tak atrakcyjnie jak Stihl ale jest dobrej jakości. Silnik to Kawasaki TH48, przekładnia kątowa  Mori, reszta podzespołów też dobrej jakości.

Plusem jest dość małe zużycie paliwa. Kosę mam 3 lata i jeszcze bez żadnych remontów ( wszystko oryginał nawet głowica )

Prawdopodobnie jest to dokładnie "Mori Kawasaki TH48".

Mniejszej kosy jak 2,7 KM nie polecam bo szkoda czasu - chyba ze ktoś ma 0,1 ha działki do koszenia.

Edytowany przez akmaly, 30 maj 2016 - 11:53.

#350 Share Stud-Nick

Stud-Nick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 maj 2016 - 16:30

Kosa spalinowa Właśnie kupiłem coś takiego, za 500+ zł, napisane że 3,2 KM, ale to nie to, co myślałem. 0,5 ara kosiłem chyba około 10 minut, a paliwa poszło pół litra, a więc bardzo dużo minusów. A jakość wykoszenia trawy (gęsta, ok. 20-30 cm wysokości! :/ ) to conajmniej kiepsko, aby wygolić tak jak zwykłą kosą, to dwa razy tyle czasu by zajęło, (i paliwa). Zwykłą kosą wykosiłoby się o niebo lepiej i niewiele dłużej (z lepszą jakością).
Niepolecam delikatnie pisząc. Wyżucony pieniądz.
Może jakieś o mocy 6-10 KM mogą być lepsze.
Powinny być jakieć wąsy czy płozy albo kółko do trzymania poziomu, wysokości koszenia.
I nierozumiem czemu nie produkują listwowych, potrzebują dużo mniej mocy, byłyby jakieś ustawienia wysokości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 maj 2016 - 17:49

Kosa spalinowa

No to mój FS85 też spala niecałe pół litra. Ale na godzinę... I też skosi pół ara w 10 minut. Ale ma trzy razy mniejszą moc od twojej... Więc nie wiem co za wynalazek kupiłeś...

#352 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 30 maj 2016 - 17:54

Kosa spalinowa A ja polecę kosę Ole mac sparta 380 t. Jakiś czas temu dorabiałem sobie u znajomego który zajmuje się melioracją i tam gdzie nie wjedzie ciężki sprzęt to pracownicy ręcznie wykasują rowy i powiem ze w/w kosa sprawuje się idealnie. Praktycznie zero awarii, jedynie problemy miały dwie sztuki z linką od gazu. Mało palą-średnio dwa zbiorniki na 8 h pracy- gdzie chińczyk podobnej mocy palił 5(po regulacji palił co prawda tyle co Ole mac, ale nie dało się wtedy kosić tym badziewiem), pomimo niecałych dwóch koni bardzo mocne. Tylko zamiast żyłki i trójzebów mieliśmy noże z piły tartacznej, więc może dzięki temu miały trochę lżej w koszeniu. Polecam.

Edytowany przez bieniek_88, 30 maj 2016 - 17:58.

#353 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 30 maj 2016 - 18:00

Kosa spalinowa

A może ta Twoja kosa ma 1,2 a nie 3,2 kunia, w ogóle to paliłeś jakieś zioło czy jak że piszesz takie bajdy, kosa listwowa :ph34r: , koło do poziomowania :rolleyes: , kosa o mocy 6-10 KM  :blink: trzeba było kupić kosiarkę i nie byłoby tych wszystkich problemów.

#354 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 30 maj 2016 - 18:29

Kosa spalinowa

Jest wiele wątków na poważnych forach ogrodniczych i np.  wspomniane przeze mnie Kawasaki 3,0 KM jest porównywany ze Stihlem 2,7 KM ( różnice mogą być z norm lub charakterystyk silników ale dość często moc jest trochę naciągana w japońcach ). Co do sprzętów z PRCh to można sobie napisać i 10 KM bo nikt nie wie ile one mają. Stihl i Husqvarna w poważniejszych mocach to klasa sama dla siebie ale ta cena:( Za Stihla 2,7 KM np FS410 trzeba szykować ok 3 tyś zł gdzie jakościowo porównywalna o większej mocy Kawasaki KBH 53 to ok 2 - 2,2 tyś zł.). Jasne ma wady np. 2 kg cięższa ale jak ktoś kosi ok ha rocznie to da radę a praca będzie przyjemnością z taką mocą.

#355 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 04 grudzień 2016 - 18:40

Kosa spalinowa Witam!
Mam takie oto pytanie. Czy kosa o mocy 1.45km będzie wystarczająca do koszenia trawy takiej do 50cm wysokości żyłką? Trawa rzadka,bo w sadzie,około 20ar. Ze dwa razy wykosić i trochę w malinach,ale tu wolę kosiarkę.
Mam na myśli taką moc,bo to Makita czterosów. Większa to 2km i 8.5kg.
Czy ta mniejsza będzie sobie radzić bez większego oporu?
Za odpowiedzi formułowiczom z góry dziękuje.

#356 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 18:53

Kosa spalinowa

Zależy co to za trawa , ale jak ma taka moc i czterosuw to powinno skosić, ale zawsze większa moc to wieksza moc ale zas zużycie paliwa rośnie.

Dużo kosiłem Honda z silnikiem GX31 1,5KM i dawao rade, po przejściu na Husqvarne 245R 2,1KM jest różnica zauważana ale głośniej chodzi i więcej spala.

W hondzie żyłka 2,4mm i na badylach czy młodych drzewkach się niszczy szybko ale w trawie daje rade, w husce 2,8mm i idzie nawet młode drzewka chwila nieuwagi i ucięte.

Jak się mało kosi to poleciłbym coś na czterosuwie bo ciszej i wygoda, przy większych areałach jednak dwusuw o większej mocy niż czterosów.

#357 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 18:58

Kosa spalinowa

Trochę slaba ,trawa o wysokości 50cm to juz badyle i trzeba grubszej żylki do tej mocy co podajesz to 2,4 max przy grubszej sie męczy

co do makity to ja akurat mam nie mile doswiadczenia ,co do elektronarzędzi spoko ,ale silniki spalinowe maja do d...y

#358 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 20:09

Kosa spalinowa

ja mam 2,7 konną huskę, kosiłem 2,1 i 1,8, mniejszej niż 2,1 konia nie bierz 

#359 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany Wczoraj, 19:39

Kosa spalinowa Więc,moje przypuszczenia się sprawdziły. Dobra kosa to od 2.0km.
Ta moja trawa,to raczej rzadka,bez chaszczy,bo w sadzie i pod cieniem.
Te czterosuwy mi się podobają,bo ten dzwięk silnika.
Pomyślę jeszcze nad marką. Makita wydała mi się spoko,ale jak silniki nie są tak dobre,jak elektronarzędzia...
Dzięki kolegom za info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów