Polecane posty

ChiquitaB    758

Mam 3 dniowego cielaka ktory dzisiaj rano wypil mleko ale juz nie chcial wstac. Ogolnie jest tak ze krowa sie ocielila i miala zapalenie i zero mleka bo byly przed ocieleniem z nia problemy. Cielak dostal srodek zastepujacy siare i bylo ok. Sam wstawal i pil. Dzisiaj juz rano lipa i kupilem gluttelac i podaje co 6h jak vet zalecil i na dzien na sloncu na dworzu na swiezym powoetrzu. Podpowiecie co jeszcze mozna dla niego zrobic. Wieczorem juz mleka nie chcial. Lezy jak padniety. Biegunki nie ma normalnie sie zalatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur11    0

Witam mam problem z cielakiem zapalenie płuc żaden antybiotyk który podał wet. nie działa. Co podać? słyszałem o płynu Lugola jodyna ale nie wiem jak podać ile na 200kg. proszę o pomoc z góry dziękuję.

Edytowano przez Artur11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam cielaka ,który ma około roku. Zauważyłam u niego dziwne zgrubienie tak jakby pod językiem (na zewnątrz). Wygląda jakby było opuchnięte... Ma apetyt, ale często leży. Ma ktoś pomysł co może mu być?
Proszę o szybką odpowiedź

Edytowano przez Rolniczka2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3889

Jakiś czyrak albo nowotwór. Miałem tak u jednego aż mu zęby powypadały tam gdzie miał guza. Chyba że to choroba niebieskiego języka to wtedy przejebane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ma już rok to nie jest już cielak ;)

Jest strasznie mały jak na swój wiek

Krzysztof81 Nie sądzę, żeby to była choroba niebieskiego języka...

Edytowano przez Rolniczka2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Zadzwoń do weta, bo tak z opisu to tu każdy na chybił trafił będzie mówił co mu może dolegać a żaden może nie zgadnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Hej.Mam cielaka ,który ma około roku. Zauważyłam u niego dziwne zgrubienie tak jakby pod językiem (na zewnątrz). Wygląda jakby było opuchnięte... Ma apetyt, ale często leży. Ma ktoś pomysł co może mu być?

Proszę o szybką odpowiedź

 

Wpisz w google "promienica bydła". Popatrz na zdjęcia i powiedz czy wygląda podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Mieliście takie przypadki ze cielak (3 miesiące ) wieczorem wszystko bylo dobrze chodzil nawet skakal itp ogólnie zadowolony a rano leży i nie moze wstać na nogi ? Je normalnie wszystko, wodę pije, uszy w górze nie jest osowialy a nie moze ustać na nogach nawet jak probuje sie go postawić :/ na leżąco kopytami rusza jak sie chce poprawić, dostal ad3e i selen, pyralgivet i penicylinę, 3 dzień jak nie wstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam cielaka, który po otrzymaniu leku domięśniowo ma niedowład nóżki. Co mogło mu się stać? Jest szansa że ta nóżka wróci do normy? Obecnie nią zgina, rusza ale bardzo mocno stawia pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musiałbym sprawdzić nazwę leku bo nie pamiętam ale u siebie po podaniu kilku cielakom leku domięśniowo noga,, usychala ''. Sąsiedzi mieli podobnie. Jedne wyzdrowiały inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość uszkodzenia az do tego stopnia jakiegoś ścięgna?
W tym przypadku użyto leku o nazwie hipralona enro-1. Ale większość cielaczków po podaniu była zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakaś możliwość na pewno istnieje. Jeśli znajdę opakowanie to napiszę jaki lek podawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy jest możliwość uszkodzenia az do tego stopnia jakiegoś ścięgna?

W tym przypadku użyto leku o nazwie hipralona enro-1. Ale większość cielaczków po podaniu była zdrowa.

Erofloksycyna uszkadza chrząstki stawowe,u niektórych cielakow przechodzi a u niektórych nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

Panowie cielak 6 tygodni jak go wziąłem w wieku 2 tygodni ładny okrągły, pije chętnie biegunki  niema , łacie się za pasze stałe i sianokiszonkę(taką mocno podsuszoną)a chudnie strasznie wygląda jak kościotrup......jedyne co zauważyłem to multum much na nim męczą go niemiłosiernie innych nie ruszają a tego strasznie-co to może być??Czy to chudnięcie może być od much??

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

no skórze wydaje mi się,że taki czarne krostki na kręgosłupie ale wydawało mi się że to od ugryzień much

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4417

Panowie cielak 6 tygodni jak go wziąłem w wieku 2 tygodni ładny okrągły, pije chętnie biegunki  niema , łacie się za pasze stałe i sianokiszonkę(taką mocno podsuszoną)a chudnie strasznie wygląda jak kościotrup......jedyne co zauważyłem to multum much na nim męczą go niemiłosiernie innych nie ruszają a tego strasznie-co to może być??Czy to chudnięcie może być od much??

 

Tez szukał bym problemu z robakami.Ale to nie twoje pierwsze ciele więc pewnie o odrabaczaniu myslałeś.W pobliżu kur pewnie nie przebywał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj