Polecane posty

Będziemy czekać i obserwować. 

Reszta dostaje lek  na biegunkę i powoli zauważam tak jak by przechodziła. Na razie wszystkie pobierają paszę i nie widać nic nie niepokojącego. Jedynie to kasłanie, ale może to tylko chwilowe ;)

Odstawiłem mi sianokiszonkę i będą dostawać siano przez jakieś 2-3 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Byczek ok 200kg dostał skrętu kiszek wet dał mu przeciw bólowe , rozkurczowe, kroplówkę na wzmocnienie i jakiś płyn mu wlał i kazał grzać lampa brzuch. Macie jakieś jeszcze rady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łep niech sobie ogrzeje,albo operacja albo noż w gardło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, bartek4123 napisał:

Byczek ok 200kg dostał skrętu kiszek wet dał mu przeciw bólowe , rozkurczowe, kroplówkę na wzmocnienie i jakiś płyn mu wlał i kazał grzać lampa brzuch. Macie jakieś jeszcze rady? 

Jakie miał objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

leży czasem się rzuca i ma trochę wzdęty brzuch. Nie wiem czy dzwonić po wet czy jest sens dalej pchać w niego pieniądze? Już dobę wytrzymał niby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, bartek4123 napisał:

leży czasem się rzuca i ma trochę wzdęty brzuch. Nie wiem czy dzwonić po wet czy jest sens dalej pchać w niego pieniądze? Już dobę wytrzymał niby 

To może kolka, skręt kiszka już by go wykończył.lej mu wódkę. 100 ml wódki i 200 wody i tak 3 razy co pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

tylko nie TY:D

Dlaczego nie? Setka dla cielaka, setka dla siebie i odrazu weselej przy niedzielixD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
6 godzin temu, bartek4123 napisał:

leży czasem się rzuca i ma trochę wzdęty brzuch. Nie wiem czy dzwonić po wet czy jest sens dalej pchać w niego pieniądze? Już dobę wytrzymał niby 

Miałem podobny  przypdek 2 lata temu   żadne leki nie pomogły.  Powód  zgonu  Rak  Nerki :(  u zaledwie 6 miesięcznego cielaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, soltys48 napisał:

tylko nie TY:D

Dla gospodarza zaleca się  nie rozcięczać  z wodą 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

No mi pomogło :) ale cielak dalej leży.  Był wet i przypomniało mi się, że cielak od kilku dni zgrzytał zębami nie wiedziałem, że to może świadczyć o początku aż tak dużych problemów. Znów dostał kroplówkę na wzmocnienie i dał spora porcję wapna, odrobaczenie i coś jeszcze chyba. O tym, że rozpracowałem z cielakiem flaszkę już wolałem się nie chwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może wet by kolejną postawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Byczek był już trzema nogami na tamtym świecie, juz sie nie ruszał. Dzisiaj sobie powoli spaceruje po zagrodzie. Dobrze, że tej wódki się napiłem z nim przy niedzieli :D

A tak naprawdę to był niedobór witamin z grupy B czyli był zarobaczony. Wnioski i nauczka jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto pije i pali ten nie ma robali

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
32 minuty temu, bartek4123 napisał:

Byczek był już trzema nogami na tamtym świecie, juz sie nie ruszał. Dzisiaj sobie powoli spaceruje po zagrodzie. Dobrze, że tej wódki się napiłem z nim przy niedzieli :D

A tak naprawdę to był niedobór witamin z grupy B czyli był zarobaczony. Wnioski i nauczka jest :)

wet ci o tym powiedział, że miał ten niedobór?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Jak już przeżył dobę to przypomniałem sobie o tym, że ostatnio od kilku dni Byczek zgrzytał zębami a jest to również objaw zarobaczenia, natomiast podczas zarobaczenia występuje niedobór witaminy B który w skrajnych przypadkach skutkuje paraliżem. Byczek dostał odrobaczenie dawkę jak dla krowy a do tego solidna dawke witamin no i pomogło, dzisiaj na wieczór kolejna porcja witamin. Idealnie nie jest ale przynajmniej sam wstaje, chodzi i widziałem że interesuje się jedzeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnóstwo ludzi . Cielak świeżo po urodzeniu ? Przejdzie mu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to nie jest normalne . Pytaj weterynarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj