Sebastian

zgarniacze obornika

Polecane posty

Pavel    12

o ile dobrze pamiętam ktoś na forum posiada taki zgarniacz, zastanawia mnie jaka jest szerokość kanału i czy jest on bezobsługowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma taki zgarniacz u świń i podobno mu się doskonale sprawuje. a ja w tym roku planuje sobie założyć, ale górno linowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

mój wój ma też linowy(tylko lina idzie w kanale)i z tego co wiem raz na kilka lat ta lina mu pęka.

kumpel ze szkoły założył łańcuchowy, jest też niedrogi ale z tego co z nim rozmawiałem to co jakiś czas musi go napinać bo mu się tak wydłuża(ma go zaledwie 2 lata)ostatnio mówił że musiał już wycinać łopatki bo regulacji już mu brakuje.

kuzyn założył hydrauliczny z''rolmet'' chyba czy jakoś tak. ma go już 10 lat i jak dotąd wypadło mu kilka łopatek(ale jak kupował dostał więcej w zapasie) to założył no, i w tym roku pękł mu przewód od oleju-to musiał kupić przewód i cały olej.

ja mam też hydrauliczny. fakt są najdroższe <_< ale bardzo mało awaryjne z tego co słyszałem i zauważyłem.


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hydrauliczny jest bezobsługowy, ale cały czas w kanale jest zelaztwo a to nieciekawie wyglada i kanał ma szerokosc do 75cm. mi np. potrzebny byłby taki zgarniacz jak jest w linku na górze bo kanał jest szerokosci 1,2 i chodzi sie nim wiec kret odpada... niestety jest on obsługowy...

 

a opisz ten zgarnaicz łancuchowy to taki co lata obwodowo wokół obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Myślę że to maszyna godna polecenia, niedaleko mnie gość ma coś takiego zrobił to sam na wzór fabrycznego,gdzieś to podejżał i jest zadowolony ma to kilka lat. Wykorzystał przekładnię od wciągarki budowlanej, koła dotoczył a szyny zrobił z ceownika 10,trochę się zeszło z wierceniem otworów(chyba co 6 cm) bez stołówki ani rusz. Zamontował w tuczarni szerokość szufli coś koło 1,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

ja nie polecam tego wyciagu co link na gorze jest,u mnie w okolicy jest troche takich,,spisuje sie tylko przy malych ilosciach bydla na stronie, jak jest wiecej to brak czesto rozsuwac,gornolinowy jesst lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

łańcuchowy-trudno tak wytłumaczyc najlepiej jakbyś widział<_<

łańcuch tworzy zamkniętą pętle,na załamaniach daje się koła ,jedno z tych kół jest napędzane silnikiem elektrycznum.


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no to dobrze mi sie wydaje widziałem łancuchowego w praktyce <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

ja uważam że nie opłaca sie zakładać zgarniacza lepiej kupić mini ładowarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@abuk od razu na rozrzutnik? żle to widze nie dość że będzie stał cały czas nna podwórku to jeszcze gnój zrobi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Lepiej mięć ciągnik z dobrym turem, bo przynajmniej ciągnik do innej pracy wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mam 330 i Zetora 7011 i nie za bardzo mi się widzi Tura do 330. Chociaż ostatnio coraz bardziej się nad nim zastanawiam.Byłby tylko do wywożenia obornika z chlewni bo kupuję Cyklopa.

A mozna zrobic coś takiego, że jeżeli miałbym linowy które gnój wywalał by za chlewnię, a ja bym z tamtąd ładowaczem ładował na rozrzutnik a potem na płytę?? Nie bedą się czepiac z Unii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

nie chciałbym cie wprowadzac w błąd bo ceny są rużne,zależy jaki masz układ budynku,ile ,,łuków" zrobisz itd -kumpel łańcuchowy kupił chyba za ok 6 tyś. ale 2 lata temu a do tego czasu cenyżelaza poszły,ja za swój dalem przeszło20tyś.zł.

nie jestem zwolennikiem kupienia maszyny specjalnie do gnoju:

po1 wszystko pordzewieje pewnie w niedłygim czasie

po2 ja usówam obornik raz lub2 razy dziennie-nie wiem jak jest u ciebie-maszyna musiała by byc w pełni sprawna praktycznie cały rok.


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Narazie obornik usuwam około co 4-tyg, bo mam głęboką ściółkę. Ale coś myślę otych zgarniaczach bo mi plecki wysiadają <_< ( coś słaby kręgosłup mam, ale to po tacie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

nie znam ich cennika ale podejrzewam że będzie tak jak mówisz stała opłata za metr bieżący plus koszt silnika i za zębatki(ale pewien nie jestem).

a ty abuk od ilu tych sztuk wywalasz-i radze coś wymyśl z tym obornikiem bo szkoda zdrowia.


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

a ja mam pytanko co do wyciagow linowych.Jakie liny sa najbardziej wytrzymale przy chodowli np bydla...stalowe czy plastikowe ??aha jakie byscie polecili z wlasnego doswiadzenia ?i jakie srednice tych lin sa najlepsze aby w miare dlugo wytrzymywaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

U mnie jest wyciąc górnolinowy. W jednym rzędzie stoi 20 krów i mam line stalową(12mm). Wydaje mi sie co do wytrzymałości to ma dóże znaczenie śradnica kółek po których chdzi lina,bo jeżeli lina się bardziej załamuje to krócej pochodzi. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz84    0

ja polecam górnolinowy mam taki z firmy agrounima z krotoszyna i spisuje się bez problemów. jako opcję możesz sobie zamówić wersję do załadunku na przyczepę nawet jeden z tych co instalowali ten wyciąg mówił ze ma własnie taką wersję i spisuje się bez zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
a ty abuk od ilu tych sztuk wywalasz-i radze coś wymyśl z tym obornikiem bo szkoda zdrowia.

Wiem, szkoda zdrowia. Ale pomyśl, że widłami musiałem usuwac obornik od 3 byków na uwięzi, jak ten gnój był ubity :rolleyes: ludzie Powiedziałem, sobie koniec. Muszę to jakoś załatwic. Prawdopodobnie kupię i Tura i Cyklopa, bo będę trzymał opasy w stodole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

mój wujas sam sobie zrobił wyciąg ale już nie ma siły z takim sie bawic i kupuje niedługo nowy :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj