Wojtek026

Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

     Mam oborostodołę w nie najlepszej formie kryta eternitem, konstrukcja dachu już się rozlatuje, mniejsza połowa tej stodoły to murowana z pustaka obora ze stropem i jedno zapole obmurowane bez stropu, chciałbym rozebrać tą część budynku którą stanowi sama drewniana stodoła z murowanymi słupami, a na części która była oborą i jest murowana zrobić nowy dach i najlepiej zmienić konstrukcję dachu na jednospadowy, teraz pytanie jak to wygląda zgodnie z przepisami, oraz czy takie przeróbki bez zgłaszania tego nigdzie to jakie sankcje za to mogą grozić, oraz czy sama rozbiórka części stodoły musiała by być zgłaszana, czy gdybym na pozostawionej części nie zmienił konstrukcji dachu to było by prościej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

mam podobnie, z tego co się orientowałem, to w obecnym stanie prawnym najlepiej jak się coś zawali, bo możesz wtedy zgłosić odbudowę, i możesz użyć innych materiałów niż oryginalne, ale i tak przeznaczenie obiektu powinno być te same, remont to z zasady musisz zachować przeznaczenie, i materiały użyte mają być te same lub odpowiedniki... wiadomo nikt Ci nowego eternitu nie każe kupować,

prościej wybudować coś na nowym miejscu z projektem typowym, bo architekci też sobie liczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

normalnir musisz zgłosić tak jak pozwolenie na budowę czyli architek geodezja i starostwo i jeszcze w gminie na dzisiejszy dzień z niczym już nie ma żartów ja tak robiłem i jeszcze miałem kontrolę ktoś zglosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

to jakby się jakaś ściana wychyliła czy dach wygioł bardziej to można zgłosić i rozebrać te pół budynku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Rozbiórka -zgloszenie. Zmiana elementów konstrukcyjnych-pozwolenie na budowę. Nawet jak tylko wymieniasz elementy konstrukcyjne to chyba zgłoszenie nie wystarczy. Wszystko sprowadza się do tego jakich masz sąsiadów :) Nadzór budowlany sam z siebie nie przyjeżdża. Jak ktoś zakabluje i wyjdzie, np.: ze cos wymagało pozwolenia na budowę, a Ty tego nie dopelniles, to czeka Cię legalizacja samowoli budowlanej, co kosztuje od cholery, albo nakaz rozbiórki. To samo chyba jeśli tylko zrobiłeś zgłoszenie, a powinno być pozwolenie. Zadzwoń do starostwa to Ci dokładnie powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj