Wojtek026

Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    40

Mam oborostodołę w nie najlepszej formie kryta eternitem, konstrukcja dachu już się rozlatuje, mniejsza połowa tej stodoły to murowana z pustaka obora ze stropem i jedno zapole obmurowane bez stropu, chciałbym rozebrać tą część budynku którą stanowi sama drewniana stodoła z murowanymi słupami, a na części która była oborą i jest murowana zrobić nowy dach i najlepiej zmienić konstrukcję dachu na jednospadowy, teraz pytanie jak to wygląda zgodnie z przepisami, oraz czy takie przeróbki bez zgłaszania tego nigdzie to jakie sankcje za to mogą grozić, oraz czy sama rozbiórka części stodoły musiała by być zgłaszana, czy gdybym na pozostawionej części nie zmienił konstrukcji dachu to było by prościej?

rafff24    27

mam podobnie, z tego co się orientowałem, to w obecnym stanie prawnym najlepiej jak się coś zawali, bo możesz wtedy zgłosić odbudowę, i możesz użyć innych materiałów niż oryginalne, ale i tak przeznaczenie obiektu powinno być te same, remont to z zasady musisz zachować przeznaczenie, i materiały użyte mają być te same lub odpowiedniki... wiadomo nikt Ci nowego eternitu nie każe kupować,

prościej wybudować coś na nowym miejscu z projektem typowym, bo architekci też sobie liczą...

macko25    17

normalnir musisz zgłosić tak jak pozwolenie na budowę czyli architek geodezja i starostwo i jeszcze w gminie na dzisiejszy dzień z niczym już nie ma żartów ja tak robiłem i jeszcze miałem kontrolę ktoś zglosil

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek026    40

to jakby się jakaś ściana wychyliła czy dach wygioł bardziej to można zgłosić i rozebrać te pół budynku?

daron64    1834

Rozbiórka -zgloszenie. Zmiana elementów konstrukcyjnych-pozwolenie na budowę. Nawet jak tylko wymieniasz elementy konstrukcyjne to chyba zgłoszenie nie wystarczy. Wszystko sprowadza się do tego jakich masz sąsiadów :) Nadzór budowlany sam z siebie nie przyjeżdża. Jak ktoś zakabluje i wyjdzie, np.: ze cos wymagało pozwolenia na budowę, a Ty tego nie dopelniles, to czeka Cię legalizacja samowoli budowlanej, co kosztuje od cholery, albo nakaz rozbiórki. To samo chyba jeśli tylko zrobiłeś zgłoszenie, a powinno być pozwolenie. Zadzwoń do starostwa to Ci dokładnie powiedzą co i jak.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez viperwlkp
      Witam wszystkich. Na wiosnę planuje zrobić wiatę pomiędzy słupami 6.5m szerokości i mam dylemat z czego zrobić kratownice. Rura fi 60 ściana około 3 mm rura uzywana czy lepiej profil 60x60 ściana 2mm
    • Przez rolnikokos
      Witam wszystkich,
      Na wiosnę startuję z przebudową starej stodoły na magazyn zbożowy i z tyłu dostawienia wiaty na maszyny.
      Mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
      W stodole mam zamiar magazynować jak najwięcej ile jest to możliwe zboża. Liczę, że do 2 lub 2.5m wysokości zboże będzie zasypane na ściany + stożek na środku czyli jakieś 3.5m na środku.  Wiata z tyłu stodoły dach jednospadowy po całej jej długości szerokość 6.5m +/- ponieważ chcę użyć starej więźby z stodoły, a na stodole będzie nowa. W przyszłości wiatę będę również użytkował jako magazyn na zboże.
      Stara stodoła jest wymurowana z białej cegły silikatowej i z niej zostawię tylko boczne ściany nośne i słupy które są rozmieszczone tak jak na rysunku resztę będę murował do samego wieńca z suporexu solbet na zaprawę klejową. Na to wieniec, murłata i dach dwuspadowy z blachy trapezowej i membrana. Wrota przesuwne na szynie.
      Wiata dach jednospadowy z membraną.
      W środku pomiędzy stodołą, a wiatą zostawię wrota żeby muc sprawniej jeździć z przyczepami.
      Muszę wylać nowe fundamenty, pomiędzy słupami w stodole, ponieważ wcześniej bylo tylko 1.5m scianki z białej cegły silikatowej i deski.
      1. Pierwsze pytanie czy w połowie wymurowanych nowych ścian wylać dodatkowy poziomy wieniec dokoła aby zboże nie rozepchalo ścian. Myślałem również czy by nie zrobić dodatkowych pionowych słupów żelbetowych pomiędzy murowanymi slupami ale przy rozstawie 3.9m i 2.7m jest sens?
      2. Jakiej Fi ø10,12,14 grubości prętów zbrojeniowych użyć przy robieniu belek do fundamentów i wieńca oraz jak rozmieścić pręty w belce?
      3. Ściany boczne w wiacie pierw myślałem obić blachą ale jeśli w przyszłości mam tam również magazynować zboże do 2.5m wysokości na tylną ścianę to może warto by było wylać fundament i wymurować z suporexu? Stara murłata z stodoły przy rozstawie słupów w wiacie 6.6m wytrzyma obciążenie dachu?
      4. W jaki sposób tanio zrobić posadzke w stodole i wiacie ?
      Myślałem o podbudowie z piaski 20cm, zagęścić na to folia dwa razy i wylać 15cm betonu b25 zatrzeć na gładko zacieraczką maszynową.
      5.Nie wiem jak z wiatą, wstępnie wychodzi jakieś 112m2, mógłbym podzielić na 2 po 50m2 i zrobić odstęp ale do przechowywania zboża to bezsensu.
      Czy do dobudowania wiaty do stodoły powyżej 100m2 muszę mieć projekt budowlany i zezwolenie czy zgłoszenie wystarczy do gminy?
      Chcę to zrobić raz solidnie i przyszłościowo żeby muc magazynować jak najwięcej zboża
      w normalnych pieniądzach. Mógłbym zburzyć stodołę i postawić kompletnie nowy magazyn ale to już robią się kolejne koszty i ogromne  pieniądze za takie hale, a do stodoły nie potrzebuję projektu.
      W jaki sposób wy byście to zrobili na moim miejscu?
      Trochę się rozpisałem, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

• Przez czaro
      Cześć
      Co polecacie jako zbrojenie do posadzki w magazynie na zboże: krata z drutu fi5 lub fi6 ewentualnie gotowe elementy (maty) czy włókna stalowe lub polietylenowe?
      Posadzka o grubości 10-15 cm będzie wylewana na chudziak. Oprócz zboża będą znajdowały się tam od czasu do czasu jakieś maszyny lub nawozy.
    • Przez Funn
      Witam mam zamiar stawiać oborę na krowy mleczne na Ok. 110 sztuk i mam takie pytanie wiadomo ze trzeba pytać sąsiadów o zezwolenie na budowę i pytanie jest do ilu metrów mam ich pytać ? Jak mam sąsiada około 300-400 metrów od miejsca budowy to może mieć jakieś ale ?
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje zorganizowac jakis tymczasowy budynek ( na kilka lat) z przeznaczeniem na zbiornik na mleko 3x4 metry, myslalem nad  garazem blaszakiem ktorego bym ocieplil styropianem czy takie  cos przejdzie w mleczarni badz jakies inne pomieszczenie moze ktos doradzi
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj