trawek13

Buraki Kleinem czy Holmerem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
trawek13    2

Witam co się bardziej opłaci kopac samemu buraki kombajnem jednorzędowym czy najac kombajn typu Holmer/Ropa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

U mnie kolego ludzie kopali kombajnami typu neptun/Posejdon. Posprzedawali i kopia teraz tylko holmerem. Ciągnik tez swoje spali, Twój czas, musisz tez przygotować pole albo okopać ręcznie albo mieć obsiane wcześniej jakimś zbożem. Ja uważam ze holmerem szybciej moze nie do końca taniej niż swoim ale myśle ze nie bedzie to większa różnica niż 100-150 na hektarze pod warunkiem ze Ci sie nic nie zepsuje w swoim sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

dokładnie tak jak kolega Przemek pisze ja też kiedyś swoim kopałem ale teraz biorę na usługę Rope i wpadają jeden dzień roboty i buraki na pryzmie liczyłem kiedyś koszta swoim i na usługę wyszło prawie identycznie tylko że jak wpadną ci kleinem czy holmerem to będzie ładnie czysto wykopane i nie będziesz musiał jeszcze buraków po polu zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja tam kopie 9ha swoim jednorzedowym 1.2 do 1.5 wykopie dziennie spale 40 litrow ursus 3512 za usluge wyszloby mnie ok 8 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W optymalnych warunkach ponad 1,5ha do 40l ON plus 200zł/ha na remonty i amortyzacje jeden dzień na rogi Stoll V 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

ja tam kopie 9ha swoim jednorzedowym 1.2 do 1.5 wykopie dziennie spale 40 litrow ursus 3512 za usluge wyszloby mnie ok 8 tys

Jaki masz kombajn? I jakiej długości pola ze osiągasz taka wydajność jednorzędowym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Swoim  kombajnem wychodzi 50% oszczędności. Ale czasu to się nie liczy.

Teściu ma  Neptuna i Kleina 2 rzędowego i  w tym roku najął.*8 ha kopał z 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

8 ha kopiąc samojezdny kosztować będzie jeśli dobrze liczę 6,4 tys zł, czyli jeśli swoim jest 50% oszczędności czyli 3,2 tys zł podzielić przez 4 dni to daje 800 zł dziennie, więc chyba warto swoim. Ludzie piszą coś że trzeba by liczyć swoją pracę i mnie to śmieszy bo rozumiem to tak, że ludzie chcieliby mieć pieniądze nic nie robiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomstar    1

Ja kopie sto ml v202 lampek r2 60 i2,5ha dziennie bez problemu. Spalanie ok50 L na dzień to holmerem taniej nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

8 ha kopiąc samojezdny kosztować będzie jeśli dobrze liczę 6,4 tys zł, czyli jeśli swoim jest 50% oszczędności czyli 3,2 tys zł podzielić przez 4 dni to daje 800 zł dziennie, więc chyba warto swoim. Ludzie piszą coś że trzeba by liczyć swoją pracę i mnie to śmieszy bo rozumiem to tak, że ludzie chcieliby mieć pieniądze nic nie robiąc. 

 

Pracę swoją trzeba liczyć w tym przypadku 800 zł dniówka, nie robiąc własnym dniówka wynosi 0 zł, chyba że robimy inną pracę i zarabiamy te 800 zł to wtedy opłaci się nająć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj