kabus55

Members
  • Ilość treści

    275
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

55 Excellent

6 obserwujących

O kabus55

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 11/02/1990

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    KUJAWY

Ostatnio na profilu byli

4409 wyświetleń profilu
  1. :lol: :lol: :lol: Przepraszam, ale nie mogę przestać się śmiać: "kredę czy wapno"? :lol: :lol: :lol: Normalnie nie wierze w to co czytam. 352 strony dyskusji, w zasadzie na temat wapnowania pól zostało tu już napisane prawie wszystko co powinien wiedzieć rolnik, a tu proszę nadal takie kwiatki. To tak jak sprzedaje nieraz coś na olx, ludzie pytają gdzie Pan mieszka to im mówię, że tak jak w jest podane w ogłoszeniu, aha czyli jak do Pana dojechać WTF??? Umieć znaleźć w necie rzecz, którą chcemy kupić, a nie potrafić znaleźć sobie drogi dojazdu??? :blink: Ludzie mają takie niesamowite źródło wiedzy jak internet, a nie potrafią z niego korzystać.
  2. Nadszedł nareszcie czas, abym wtrącił swoje 3 grosze na temat żyta, co prawda będzie to dotyczyło odmiany populacyjnej (rubin), a nie hybrydowej, ale widzę, że w tym temacie dyskusja tyczy się obu typów żyta. Tak więc moje żyto, ze względu na susze we wrześniu oraz obfite opady deszczu na początku października zostało zasiane dość późno, bo dopiero ok 20 października, z nadzieją na ciepły koniec października i listopad. Niestety dłuższy okres ciepłej aury w roku 2016 już nie nadszedł, a moje żyto przed zimą zdążyło tylko powschodzić i zdecydowana większość miała tylko po jednym listku i zero rozkrzewień. Na początku wiosny zauważyłem na forum, że wielu użytkowników ma podobnie wyglądające żyta i pytali się co z tym zrobić, czy warto siać na to azot? I jakie były odpowiedzi - nie warto, lepiej przesiać, ponieważ żyto jeśli nawet się rozkrzewi to wiosenne rozkrzewienia plonu nie dają, co najwyżej słomę. Postanowiłem jednak zaryzykować i nie likwidować swojej plantacji, chociaż z racji wątpliwości jakich nabrałem azot na to żyto poszedł dopiero ok. 20 marca (mogłem dać go nawet tydzień wcześniej). O dziwo żyto bardzo szybko, dość mocno się rozkrzewiło (5-6 pędów bocznych). W tej chwili mogę powiedzieć, że zostało z tego przeciętnie 4 kłosy i wszystkie są super wypełnione, tak więc szykuje się chyba dość przyzwoity plon. Z pełną oceną swojej decyzji poczekam do żniw, ale w tej chwili wydaje się, że teoria swoje, a praktyka swoje.
  3. Jak nie prowity to co ładować?
  4. kabus55

    Kukurydza

    U mnie to chyba jednak rzeczywiście był wpływ maistra, bo już prawie zeszło, a nie dawałem żadnego odżywiania dolistnego. Ale widać po niektórych roślinach kukurydzy, że dość mocno odczuły działanie herbicydu.
  5. kabus55

    Kukurydza

    To nie są uszkodzenia, kukurydza w tych miejscach które wyglądają na dziury zrobiła się po prostu przezroczysta.
  6. kabus55

    Kukurydza

    Ja właśnie bałem się trochę tych temperatur dlatego oprysk zaczynałem o godz. 20, a kończyłem po 21 i jak kończyłem to było już dość chłodno.
  7. kabus55

    Kukurydza

    A myślałem, że taki drogi herbicyd jest wart swojej ceny i nie wpłynie na kukurydze, bo nigdzie nie spotkałem się z opinią o złym wpływie tego środka na kukurydze. Na polu gdzie jest perz stosowałem 1,5 l/ha, a na resztę 1,35 l/ha i w obu przypadkach wygląda tak samo. Ale skoro to działanie maistra to dlaczego nie wyglądają tak wszystkie rośliny. W jednym rządku jest najczęściej kilka metrów takiej kukurydzy, później kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów jest normalna i znowu kilka metrów jest takiej jak na zdjęciu, a w rządku obok jest normalna.
  8. kabus55

    Kukurydza

    Tak wyglądają u mnie obecnie liście ok. 20% roślin kukurydzy. Wie ktoś czym mogą być to spowodowane? Wpływ herbicydu (maister power zastosowany 26 i 27 maja), jakaś choroba grzybowa czy może brak cynku lub też innego składnika?
  9. kabus55

    Pszenica dakota

    A ty w co wierzysz? Co w takim razie twoim zdaniem daje siarczan magnezu? Bo mi wydaje się, że @STIG0013 ma jednak rację. Oczywiście, że siarczan magnezu to nie farba i bezpośrednio nie nadaje roślinie ciemnozielonego koloru, ale z tego co wiem siarka jest potrzebna, aby roślina mogła pobrać azot, natomiast magnez jest budulcem chlorofilu i jest potrzebny do prawidłowego przebiegu fotosyntezy w roślinie. Tak, więc siarczan magnezu pośrednio chyba "daje kolor", chociaż ja specjalistą nie jestem i może ktoś mądrzejszy mnie poprawi.
  10. Ja w ostatnią środę robiłem drugi zabieg na chwasty - 1,4 l betanal maxpro + 1,1 l goltix i buraki są przypalone. Nie pierwszy rok pryskam w ten sposób (czasem nawet buraki były młodsze, bo teraz mają zazwyczaj 2 pary liści), a pierwszy raz widzę żeby tak przypaliło. W przyszłości trzeba będzie chyba robić cztery zabiegi zamiast trzech, ale w mniejszych dawkach i odstępach czasowych.
  11. Praca własna to nie jest koszt tylko nakład. Efektem twojej pracy jest twój zysk (ewentualnie strata), bo chyba nie wyobrażasz sobie żeby mieć zysk bez pracy. Tak więc twoja praca jest warta dokładnie tyle na ile wycenia ją "rynek" czyli zysk/liczba przepracowanych godzin=twoja stawka godzinowa. Tak więc własnej pracy nie wlicza się do kosztów, chociaż niektórzy chcieliby wliczyć do kosztów 3 tys./mies. za swoją pracę, a oprócz tego mieć zysk, ale gdzie tu logika.
  12. Nie wiem jak rozumiesz dobry produkt, ale jeśli mam do wyboru mleko z Mlekpolu, Mlekovity i Łowicza to te pierwsze nawet się nie umywają do łowickiego, a z tego co wiem (pewne info) to kucharki w mojej okolicy przygotowujące jedzenie na różne imprezy nie chcą w kuchni innej śmietany tylko z Łowicza. Także ja dziękuje za te wspaniałości z mlekpolu i mlekovity.
  13. Potrzeby może nie widzisz, co nie zmienia faktu, że nieprawdą jest to co napisałeś wcześniej jakoby żyto nie potrzebowało siarki.
  14. Żyto z plonem 1 t ziarna i odpowiednią ilością słomy przeciętnie pobiera: 22 kg azotu (N), 11 kg fosforu (P2O5), 23 kg potasu (K2O), 5 kg wapnia (CaO), 4 kg magnezu (MgO), 3,5 kg siarki (S) lub w przeliczeniu na SO3 – 9 kg oraz 5,5 g boru ( B), 8,5 g miedzi (Cu), 250 g żelaza (Fe), 120 g manganu (Mn), 0,8 g molibdenu (Mo) i 79 g cynku (Zn). Wykazuje małą wrażliwość na niedobór mikroskładników. Im słabsze i bardziej suche stanowisko, tym większa dawka azotu powinna być stosowana dość wcześnie wiosną. Wczesną wiosną wskazane jest zabezpieczenie zboża w siarkę, szczególnie jeśli chce się osiągnąć plon ziarna powyżej 4 t/ha. Bez siarki efektywność nawożenia azotem, a w związku z tym intensywna uprawa żyta jest praktycznie niemożliwa. Wskazane jest więc stosować wczesną wiosną SALETROSAN [N(S) 26-(13)] lub POLIFOSKĘ 21 [N(MgS) 21-(4-35)] w dawce 150-200 kg/ha. Z dawką 200 kg/ha SALETROSANU wprowadza się 26 kg S/ha a z 200 kg POLIFOSKI 21 70 kg (SO3), czyli 28 kg S oraz 8 kg łatwo przyswajalnego magnezu. FAKTYCZNIE, NIE POTRZEBUJE.
  15. Nie wiem, którym miejscu niby tak dokładnie analizuje twoją osobę, ja raczej staram się wyciągać logiczne wnioski.ale mniejsza z tym. No, ale z tym ekologiem to pojechałeś, ekolog martwi się o środowisko i w d*pie ma generalnie ludzi, a ja martwię się o zdrowie swoje, twoje i innych osób, po za tym popieram odstrzał dzikich zwierząt jeśli jest ich za dużo, wycinkę drzew na swojej posesji całkowicie według swojego uznania i inne całkowicie sprzeczne z tym co mówią ekolodzy rzeczy. Jeśli używasz roundupu z głową to bardzo mnie to cieszy, ale jesteś pewnie w mniejszości, większość używa go w nadmiarze i bezmyślnie. Twoje argumenty trzeba przyznać - najwyższa półka "idiotyczny bełkot i puste, cudze slogany". Nie wiem czyje to niby slogany, ale chętnie się z nimi zapoznam jeśli zechcesz tutaj przywołać źródło. Brakło mi tylko nazwanie mnie populistą. To jest moje ulubione słowo, politycy i dziennikarze jeśli się z kimś nie zgadzają to nazywają go populistą. Jeśli dobrze rozumiem to ty chcesz, żebym podał ci inną trucizną, którą można zastąpić glifosat. W takim razie bardzo mi przykro, nie znam takiej i nie o to mi chodziło. PS. przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj