Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

czarny1211    9
2 godziny temu, mj1201 napisał:

Dzis przyszły poprawki miejsce ok 250 Wielkopolska. Raczej bez wiekszych problemów, do tłumaczenia wybor przyczepy uniwersalnej bo musi być specjalistyczna, dlaczego brone chwastownik i ładowacz czołowy. Do wyjaśnienia niezgodności powierzchni podanej we w wniosku z powierzchnią brana do dopłat.

No właśnie niby dlaczego musi być specjalistyczna przyczepa (jak rozumiem laweta do bel) przecież np. wywrotka jest bardziej wszechstronna i może służyć do tego samego co laweta (trochę mniejsza pojemność) jak również do przewozu np. zboża i, moim zdaniem, można by podciągnąć to pod:

zakupu nowych maszyn lub urządzeń do:
a)przygotowywania, składowania lub zadawania pasz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

6. Przyczepy do transportu sianokiszonek.

Więc przyczepa platformowa powinna bez problemu przejść mi zależy na uniwersalnej bo bedzie miała więcej zastosowań a w gospodarstwie nie posiadam przyczepy.

Może sie uda to wyjaśnić bo w poprawkach nie mam zapisanego że muszę ją usunąć z zestwaienia rzeczowo finansowego tylko zaznaczone przy niej w nawiasie (musi być specjalna) Mam nadzieje ze uniwersalna z wysokimi nadstwakami i siatką przejdzie do zbioru sieczki. Za to definitywnie kazano mi usunąć z zestawienie rozsiewacz nawozów i wał polowy. Wał polowy to troche pomyłka bo doradca miał wpisać łąkowy a na polowy nie przysługuje.

2. Wały lub włóki łąkowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

WYKAZ MASZYN I URZĄDZEŃ PRZEZNACZONYCH DO UTRZYMANIA TRWAŁYCH UŻYTKÓW ZIELONYCH

1. Maszyny lub urządzenia do koszenia trawy lub przetrząsania lub zgrabiania skoszonej biomasy.

2. Wały lub włóki łąkowe.

3. Agregaty do renowacji (pielęgnacji) łąk, w tym z siewnikami do podsiewu powierzchniowego.

4. Specjalistyczne siewniki do bezpośredniego podsiewu łąk: szczelinowe lub gryzujące (szerokopasowe).

5. Urządzenia do zbioru skoszonej biomasy, w tym prasy rolujące lub kostkujące, prasoowijarki, owijarki bel folią, sieczkarnie z osprzętem do zbioru traw, przyczepy zbierające

. 6. Przyczepy do transportu sianokiszonek.

7. Wały do rozgarniania lub ugniatania zielonki w silosie lub na pryzmie.

8. Równiarki pryzmowane (silosowane) zielonki.

9. Wozy asenizacyjne z aplikatorami nawozów naturalnych w postaci płynnej typu: doglebowe szczelinowe (tarczowe), płozy wleczone, węże wleczone lub wyłącznie aplikatory tego typu.

10. Rozrzutniki obornika lub kompostu.

11. Urządzenia do usuwania drzew lub krzewów lub selektywnego usuwania chwastów. 12. Ciągniki rolnicze.

 

Trudno rozsiewacz podciągnąć pod którąś kategorię. Chociaż do pielęgnacji TUZ służy.

Jeszcze będę musiał to przegadać z osobą weryfikującą wniosek czy dało by sie to jakoś wciągnąć do zestawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mj Jak ci sie uda ten rozsiewacz podciągnąć to prosił bym zebyś do mnie sie odezwał i napisał jak to zrobiłeś i wgl jak oczywiscie to przejdzie , ponieważ również mam we  wniosku go .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Rozsiewacz nawozów kazali mi od razu wykreślić z zestawienia bo się wgl. nie kwalifikuje, nie żądali nawet wyjaśnień itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To też wymyslili .. Rafczyk to jak wykresliłeś to mozna za to dopisac inna maszne o podobnej cenie np przetrząsacz . Czy juz ta kwota przepada ?

Edytowano przez Mariuszbrzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

jak każą tobie z tego  zrezygnować to w zamian można jakąś inną maszynę w tej kwocie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Właśnie też dzwoniłem, o to pytałem i nie można nic na miejsce tych maszyn dopisać, przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

no to ich pochrzaniło , tyle kasy idzie sie rypać. Chyba zeby uzasadniac to może by przepuśćili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czegos jeszcze dowiecie lub uda wam sie to przepchnąć to od razu informujcie kazdemu to moze pomoc . Kuzwa moglem lepiej rozporządzenie docztać aj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Jedna rada - nigdy nie należy brać na poważnie tego co mówi prowadzący na tzw. gębę ew. przez telefon - jemu zależy na ty, aby szybko przepchnąć wniosek, bez niepotrzebnych poprawek zestawienia RF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie trzeba walczyc o swoje i ja to bedę robił jednym plusem jest to ze mam zawyzone ceny maszyn wiec jak mi odejmą  rozsiewacz to i tak bede mial pelny zwrot 200 tys . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Uzasadniają że te maszyny nie mieszczą się w katalogu kosztów kwalifikowanych o których mowa w rozporządzeniu wykonawczym dla tego działania. Czarny1211 i co w takim razie zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Powiem z doświadczenia jak ja robiłem w takiej sytuacji - fakt dotyczyło to MGR 2007-13, ale rozporządzenie podobnie jak tu i tam mówi wyraźnie, że zmiany zestawienia RF mogą być przeprowadzone tylko na żądanie Agencji - a więc:

- piszesz, że tak rzeczywiście Agencja ma rację zmienisz te zestawienie, ale w zamian tej zakwestionowanej maszyny wstawiasz inną, która jest Ci niezbęda - uzasadniasz dlaczego i u mnie zawsze to przechodziło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Tylko w rozporządzeniu jest dokładnie napisane jakie maszyny sie kwalifikują i zbytnio nie ma dyskusji jeżeli czegoś nie ma na liście. A przy składaniu wniosku nie zwróciłem na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

no ale przecież opryskiwacz może służyć odchfaszczaniu i pielęgnacji to oco im  chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widze nie przejdzie ten rozsiewacz bede sie starał zmienić na inną maszynę i czy sie to prowadzącemu/ej podoba czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

To daj znać jak coś uda Ci sie pozytywnie załatwić, ja poprawki odesłałem, ciekawe co teraz wymyślą świeżego ...

ma być jesienią kolejny nabór to można i wtedy próbować, tyle że chętnych pewnie będzie o wiele więcej a pieniędzy mniej . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9
9 minut temu, rafczyk napisał:

Tyle, że na str. 17 jest podany wykaz maszyn/urządzeń PRZEZNACZONYCH DO UTRZYMANIA TRWAŁYCH UŻYTKÓW ZIELONYCH, ale na str. 4 tego rozporządzenia są jeszcze maszyny, które możesz kupić służące, w skrócie, hodowli zwierząt trawożernych np. zbiornik na mleko możesz kupić bez problemu mimo,że nie ma go w wykazie urządzeńPRZEZNACZONYCH DO UTRZYMANIA TRWAŁYCH UŻYTKÓW ZIELONYCH - zresztą conajmniej dziwnym byłoby gdyby tam był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

No tak zbiornik jak najbardziej przejdzie, ale siewnik do nawozów podpiąć do tego to raczej było by ciężko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj