peewee1984

Oleje Manitou MLT 628

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
peewee1984    91

Witam.

Mam problem z tą ładowarka, bo okazało się, że nie działa przedni napęd. Po rozebraniu przedniego mostu okazało się że z mechanizmu różnicowego jest sieczka, a jedna obudowa łożyska ma wyrwany gwint do ustawiania. Części udało się zlokalizować, ale przy okazji remontu trzeba wlać nowy olej. Mechanizm różnicowy jest wyposażony w wielotarczowe sprzęgło i dlatego chciałbym wiedzieć jaki olej powinienem tam wlać? Gdzieś na kopaczce.pl natknąłem sie na oleje STOU/ UTTO i rożne dodatki którymi można wzbogacić zwykły olej. W związku z tym pytanie:

-co wlac do tego mostu?

- jaki olej do tylnego mostu? Tam też bedzie to sprzegło??

- jaki olej do zwolnic? 

- moze ktos posiada jakis manual do tego typu ladowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

do mostów najlepiej kup oryginalne dedykowane przez manitou    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

najlepiej wlej taki jaki był zalany

Gdybym wiedział jaki olej był tam wlany to nie zakładałbym tego tematu. A po drugie ładowarka rzekomo była serwisowana w kraju po przywiezieniu jej z Francji, a w zwolnicach nie bylo grama oleju, ani zadnych śladów wycieku więc nawet jeśli "serwisanci" zmienili olej w moście, to na 99% był to zwykły olej przekładniowy, a jak wiadomo do tej przekładni się nie nadaje

 

do mostów najlepiej kup oryginalne dedykowane przez manitou    

To by było najlepsze rozwiązanie, ale taki olej to pewnie tylko w serwisie za cene 3 razy większa niż ten sam olej, ale w sklepie. W pracy mam koparko-ladowarke Manitou i wiem jakie niedorzeczne ceny oferuje okoliczny serwis na podzespoly eksploatacyjne tej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj