peewee1984

Oleje Manitou MLT 628

Polecane posty

peewee1984    0

Witam.

Mam problem z tą ładowarka, bo okazało się, że nie działa przedni napęd. Po rozebraniu przedniego mostu okazało się że z mechanizmu różnicowego jest sieczka, a jedna obudowa łożyska ma wyrwany gwint do ustawiania. Części udało się zlokalizować, ale przy okazji remontu trzeba wlać nowy olej. Mechanizm różnicowy jest wyposażony w wielotarczowe sprzęgło i dlatego chciałbym wiedzieć jaki olej powinienem tam wlać? Gdzieś na kopaczce.pl natknąłem sie na oleje STOU/ UTTO i rożne dodatki którymi można wzbogacić zwykły olej. W związku z tym pytanie:

-co wlac do tego mostu?

- jaki olej do tylnego mostu? Tam też bedzie to sprzegło??

- jaki olej do zwolnic? 

- moze ktos posiada jakis manual do tego typu ladowarki?

Wiadomość z agroFakt.pl

peewee1984    0

najlepiej wlej taki jaki był zalany

Gdybym wiedział jaki olej był tam wlany to nie zakładałbym tego tematu. A po drugie ładowarka rzekomo była serwisowana w kraju po przywiezieniu jej z Francji, a w zwolnicach nie bylo grama oleju, ani zadnych śladów wycieku więc nawet jeśli "serwisanci" zmienili olej w moście, to na 99% był to zwykły olej przekładniowy, a jak wiadomo do tej przekładni się nie nadaje

do mostów najlepiej kup oryginalne dedykowane przez manitou    

To by było najlepsze rozwiązanie, ale taki olej to pewnie tylko w serwisie za cene 3 razy większa niż ten sam olej, ale w sklepie. W pracy mam koparko-ladowarke Manitou i wiem jakie niedorzeczne ceny oferuje okoliczny serwis na podzespoly eksploatacyjne tej maszyny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez eljote
      Witam Panowie przymierzam się do zakupu ładowarki teleskopowej upatrzyłem już sobie kilka modeli ale spodobały mi się takie jak JCB 530-70 lub Manitou 731 chodzi żeby podniosła te 3 tony i miała wysuw na 7 metrów. Ale żeby też była zwinna w małych zakamarkach. Może ktoś z grupowiczów ma taką na sprzedaż lub może zna kogoś kto by chciał sprzedać.
    • Przez kaczor94
      Witam.
      Kupiłem niedawno 155.54 na skrzyni z rewersem elektro-hydraulicznym oraz z biegami pod obciążeniem. Ilość oleju w skrzyni mam prawie na minimum, ale okazuje się że przepuszcza mi siłownik i będę zapewne musiał dolać oleju prędzej niż przy uszczelnianiu siłownika. Nie mam specjalnie czasu aby teraz wziąć ciągnik na warsztat, a dodatkowo planowałem dopiero zimą się za niego zabrać i gruntownie przejrzeć. Nie wiem jaki powinien być olej, abym mógł chociaż na tą chwilę dolać?? Przepraszam jeśli powielam pytanie, ale jak wspomniałem mam bardzo napięty "grafik".
      Pozdrawiam
      Darek
    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez anger30
      Witam.po przepracowaniu kilku mth zauważyłem olej w tłumiku.Dodam że remont był robiony kapitalny silnika.Czy coś jest źle zrobione czy dociera się i to dlatego?
    • Przez Wuwo1
      Witam od jakiegoś czasu ciągnik pobiera olej w sporej ilości w orce ok 0.5l na hektar przykapca na bialo   .co morze byc przyczyną z odmy nie puszcza dymu ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.