darek8405

siew grochu po oprysku lancet plus zastosowanym w pszenicy ozimej rok wczesniej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtal24    2471

Ja sieje już tak 2 rok i nic nie widziałem, ale jest to napisane w ulotce lancetu

rozumie że pszenica była w tamtym roku w poprzenie żniwa wymłucona 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

tak pszenica była w ubiegłym roku słoma była zebrana z pola a w tym roku zasiany został groch a w etykiecie lanceta nic nie pisze ze mozna siac groch w pierwszym roku po stosowaniu i troche mnie to zmartwiło :mellow:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W 2015 miałem groch po pszenżycie traktowanym Mustangiem forte , groch trochę chorował , ale 4t dał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

hmmm... też w tym roku będę pryskał Lancetem, w następnym roku planuje groch, myślę ze jak słoma dobrze wymieszana się rozłoży to problemu nie będzie. Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Mogę potwierdzić to co koledzy wyżej napisali, zresztą gdzieś na forum już odpowiadałem w tej kwestii. 

Nie zauważyłem aby cokolwiek się działo w stanowisku gdzie pszenica była 2 sezony z rzędu ( zabiegi Lancetem ). 

Groch miał ładny kolor i równy wzrost od samego początku.

 

Kolega tu gdzieś na forum napisał że był na szkoleniu firmy Dow AgroSciences i poruszana była ta kwestia, no i motylkowe można siać dopiero na 2 sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

u mnie też nić po lancecie się nie działo chodź w opisie środka chyba 11 miesięcy dla strączkowych

problem może być po sulfomocznikowych szczególnie lucerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W opisie środka nie ma żadnych informacji o strączkowych czy motylkowych. Jedyna informacja jaka jest to kolega na forum pisał to czego dowiedział się na szkoleniu producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj