Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość
46 minut temu, piotreku1 napisał:

Hehehe banda nierobów co tylko liczą na państwo by im dało następne +  chce być zapleczem ,,interaktualnym,,   😄

jak chcą i mają z czego to niech dają. boli innych że oni tak nie umieli a przyszły pisiory im się udało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

o to właśnie chodzi że nie mają z czego bo deficyt budżetowy nadal jest i dług jeszcze po poprzednich wielki do spłacenia.
Jeśli to się nazywa dobre gospodarowanie to co nazwać złym?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś chyba już to nagranie wrzuciłam tu... to tak dla przypomnienia, z sentymentu, pamięci...oraz dlatego, ze o północy cisza wyborcza.....

Zastanawiałam się nad A. Kobylarzem, ale jego wykształcenie....hm..to może postawię na jakąś kobietkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Kukizowców bym widział bardziej w krajowym parlamencie bo jedna rzecz - zwiększenie wagi referenum i jest to jak na razie jedyny postulat czyniąc społeczeństwo bardziej obywatelskim. Kolejnym ich postulatem jest większa indywidualizacja (spróbuj to który wymówić :D ) życia politycznego przez przeniesienie głosowania na ludzi z głosowania na partie a tego z Brukseli oni tego nie wprowadzą. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Jakbyś nie patrzył i jak daleko wzrokiem nie siegał zostaje głosowanie na PiS. 

Ywa z babek to na sheringus wielgatus pospolitus czy jak ją tam zwą można głos zmarnować. 

A i jak byś nie liczył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

na PiS z kolei dla mnie jest też głosem zmarnowanym i co? pat? nie. wielu wcale nie pójdzie na wybory  co? to też marnotrawstwo? nic podobnego.
Czy to PO czy PiS to etatystyczna zaraza i nie ma alternatywy a jeżeli jest to darwinizująca prawica Konfederacji a darwinizm społeczny nijak się ma do narodowych interesów. Nie jest takie proste wybić ludiom z głowy że za nich nikt niczego nie zrobi i tak w efekcie na nich spadną pomyłki władzy tak że każdy kto mi daje większe prawo wpływu na moje otoczenie ... głos na niego nie jest stracony bo głosować na tuczne świnie co tylko dybią na zwiekszenie obciążeń moich dochodów aby państwowe , czyli niczyje budować dla posad tych wybranych to już lepiej nie głosować wcale.

Jeśli głosować to na ludzi bo kiedyś też byly głosowania pod warunkiem ze wybierany był z PZPR lub sateliskich ludowców i stronnictwa demokratycznego. 
deja vu?

Homo sovieticus i bolszewizm mają się nadal dobrze i to zinstytucjonalizowane. to siedzi w nas a władza jest taka na jaką zasługujemy.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

zapominacie o najważniejszym to 500 plus ma wpływ na wzrost PKB i jest jakby kołem zamacowym , może kułeczkiem ale wpływ ma . Rosnące pkb ma wpływ na rynek pracy , zwieksza sie ilosc etatów a to wywiera presje na rosnące płace , a rosnoce płace mają wpływ na cene produktu koncowego , te zależnosci mają wpływ na wzrost wpływu z vat i podatków popsrednich do budżetu , jak wydatek na 500 plus wynosi 8 mld. to połowa wpływa z powrotem . kilka razy czytałem ze polski wzrost PKB korzysta na wzroscie swiatowym , to jest troche nie logiczne bo to polska ma jeden z wiekszych wzrostów w europie i to na naszym wzroscie korzystają inni , bo wiecej importujemy ,. a korzystając z obecnosci  - ulman -  https://biznes.interia.pl/podatki/news/jakiej-unii-europejskiej-na-pewno-nie-chcemy-czyli,2614846,4211

Edytowano przez jarecki
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

Na wzrost PKB ma wpływ inwestowanie w kapitał trwały a 500+ jest rodzajem tylko kapitału obrotowego i może doprowadzić do dekapitalizacji gospodarki pustym obiegiem pieniądza i jeszcze obciążającym przyszłośc jeśli kredytowanym. 
Rola socjalu jest inna w napędzaniu koniunktury. To funkcja ożywiająca istniejący kapitał a w przypadku 500+ jeszcze dochodzi kwestia społeczna bo rzeczywiście już etatyzm do tego doprowadzil że nawet deficytowa część populacji jest nazbyt wielkim ciężarem w obliczu ogromu obciążeń jakiegokolwiek działania gospodarczego i jest tylko zwrotem tylko części tych obciążeń dla grupy której nie ma z czego obrabować podatkami a i tak VAT jesty pobierany z kosztów utrzymania dzieci jak i dochodów ich rodziców najróżniejsze podatki często ukryte...
Piasałem że nie mam czasu a tu patrz :) 
może by jednak co opryskał bo się chyba wypogodzi na noc.
za tem dalej nie rozwinę ale wiadomo mniej więcej o co mi chodzi. 
Ten system dobrowolnie się nie zreformuje i dopiero coś spoza musi go rozwalić tak że na razie wybierajcie sobie cudotwórców co obiecują złote góry. ja w cuda nie wierzę i jeśli sam sobie nie zapewnię to ... tylko uczciwie jeśliby i rzetelnie z państwem będę nędzarzem i nie przyłożę ręki do tworzenia posad kolejnych urzędasów wobec których może niebawem siły trzeba będzie by przezyć...

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, dysydent napisał:

na PiS z kolei dla mnie jest też głosem zmarnowanym i co? p

zmarnowany to jesteś Ty . chciałbyś żeby długi pospłacali i ludziom jeszcze + dali . puknij się w czoło i głupot nie wypisuj bo aby zaśmiecasz to forum swoim bzdurami

dlaczego od poprzedników tyle nie wymagałeś

Ten socjal kręci się i zrozum to wreszcie i nic się nie sprawdziło czym straszyła opozycja

 

 

1 godzinę temu, dysydent napisał:

Kukizowców bym widział bardziej w krajowym parlamencie bo jedna rzecz - zwiększenie wagi referenum i jest to jak na razie jedyny postulat czyniąc społeczeństwo bardziej obywatelskim. Kolejnym ich postulatem jest większa indywidualizacja (spróbuj to który wymówić :D ) życia politycznego przez przeniesienie głosowania na ludzi z głosowania na partie a tego z Brukseli oni tego nie wprowadzą. ;) 

teraz ludzie nie wiedzą czym pachnie ten czy tamten polityk a niby pózniej mieliby znajść czas na to

naiwne to myslenie jak na człowieka co tyle lat na karku

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
Napisano (edytowany)

PO i PSL nie marnowalo i nie doprowadziło do dekapitalizacji gospodarki to tym bardziej PiS do tego nie doprowadzi choćby i po 1000+ rozdalo bo to nie ginie gdzieś w rajach podatkowych czy u oligarchow, złodziei w postaci zapierdolonego na krzywy ryj zwrotu VAT u. Taka kasa trafia bezpośrednio na rynek w obrót i tyle. Prywatyzowanie wszystkiego też już przerabialismy i h*j z tego wyszedł przynajmniej dla większości społeczeństwa. 

Socjal to Niemcy brudasom rozdają za drapanie się po jajach i bycie w Niemczech.

Jak jest tak ciężko z tymi obciążeniami to zlikwidujcie firmy i firemki i idźcie na socjal skoro taki bogaty. 

Edytowano przez Slodki66
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
54 minuty temu, jarecki napisał:

zapominacie o najważniejszym to 500 plus ma wpływ na wzrost PKB i jest jakby kołem zamacowym , może kułeczkiem ale wpływ ma . Rosnące pkb ma wpływ na rynek pracy , zwieksza sie ilosc etatów a to wywiera presje na rosnące płace , a rosnoce płace mają wpływ na cene produktu koncowego , te zależnosci mają wpływ na wzrost wpływu z vat i podatków popsrednich do budżetu , jak wydatek na 500 plus wynosi 8 mld. to połowa wpływa z powrotem . kilka razy czytałem ze polski wzrost PKB korzysta na wzroscie swiatowym , to jest troche nie logiczne bo to polska ma jeden z wiekszych wzrostów w europie i to na naszym wzroscie korzystają inni , bo wiecej importujemy ,. a korzystając z obecnosci  - ulman -  https://biznes.interia.pl/podatki/news/jakiej-unii-europejskiej-na-pewno-nie-chcemy-czyli,2614846,4211

I miałbyś zupełną rację gdyby 1euro = 1PLN. A że trzeba mnożyć choćby x4 to cały wywód ( z całym szacunkiem) o kant dupska rozbić.😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, racyl napisał:

zmarnowany to jesteś Ty . chciałbyś żeby długi pospłacali i ludziom jeszcze + dali . puknij się w czoło i głupot nie wypisuj bo aby zaśmiecasz to forum swoim bzdurami

dlaczego od poprzedników tyle nie wymagałeś

Ten socjal kręci się i zrozum to wreszcie i nic się nie sprawdziło czym straszyła opozycja

 

 

Ja tyle i więcej wymagałem już od komunistów publicznie deklarując sie jako antykomunista jeszcze przed solidarnościami różnymi, a szacunkiem wcale nie muszę darzyć tych którym godzę się z własnych podatków ochłapy rzucić bo się godzę ale nie na tyle abym sam z torbami poszedł czy kraj który zbytnio obciąży pracę bo nawet w socjalistycznej Szwecji nominalnie więcej pracownikowi zostaje a czy kto zadał sobie pytanie - dlaczego pomimo wyższych relatywnie obciążeń? .. tu nie odpowiem i każdy niech pomyśli sam.
Nie wiem co Ci w życiu nie wyszło że nie czujesz się w nim pewnie i własną ułomność innym wytykasz i wrogów szukasz.
Ja Cie nie wyzywam bo jak zacznę to się zrobi wesoło bo prostacko reagujesz i dasz sporo pociechy przypadkowym  widzom swoim prostactwem i jeśli to za wyzwisko teraz uznajesz to jeden : jeden.
Wcale nie twierdziłem nigdzie, że poprzednicy byli lepsi od obecnych bo nawet obecnych bardziej doceniam i to na tyle że nie zagłosuję ... przeciw nim, bo przeciw poprzednim głosowałem gdyż za dużo sobie i obcym na naszym (bo to i Twój i mój ) podwórku pozwalali.

Szanowni socjaliści i inni którzy sądzicie że wasz wybór ten socjal co Wam rzucają. To wasza nieudolność i nędzne ochłapy jakie z pańskiego stołu służalczym psom wyborczym ... nie my wszyscy będziemy mieli wpływ na to co będzie się działo jeśli będziemy się o te ochłapy bić między sobą. 
Na przykładzie POprzedników łatwo to wykazać a  obecni wyciągnęli wnioski i stosują inne - dla mnie bardziej nawet prymitywne - taktyki.

Nie bój się Racyl bo 500+ ja i mi podobni będą bronić dopóki jest nadwydajność gospodarki a tylko nie pozwolimy na jej zbytnie przeciążenie i tutaj chyba niejeden się zgodzi że zawsze od upadku komuny przesadna pazerność państwa skutecznie nas w niepotrzebnej nędzy trzymała. Nas to znaczy tych którzy z pracy rąk własnych a nie datków budżetowych się utrzymują a najlepiej za granicą.
To wybory do Brukseli i może rzeczywiście najlepszym wyborem będzie PiS z kunktatorskich wyliczeń bo tam dopiero zderzą się z silnymi oponentami ... no i tu  zaczynam mieć obawy czy zdzierżą? tam nie będzie przeciwnikiem tłum pajaców tęczowych czy "przewroty nierządów' sejmowych kpiny tylko warte. Tam rządzi kapitał o magii na tyle silnej swym ogromem skali że łatwo się domyślić jaki dylemat któro lobby wartościowsze? Amerykańskie czy .... po jednej kadencji wszystko będzie widać jak na dłoni.

to tyle w kwestii przedwyborczych dywagacji na dzisiaj moich i tyleście zyskali że pomyślę dziś/jutro nad trzema nazwiskami co sobie zlist tu lokalnych... dobre i to.

Słodki, zgadzamy się w kwestii co? no rożnimy - jak? bo siły gospodarki rozdawaniem nie zbuduje tylko inwestycjami i pracą.
Dla czego nadal statystyczny Polak jest jednym z biedniejszych w Europie? a teoretyzować sobie można  że obrót pieniądza etc.
Praca Polaka w Polsce jest niżej wynagradzana niż po za nią, dlaczego? 
Pytania na następne wybory.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Jeśli więcej importujemy , to siłą  rzeczy wywalamy kasę za granicę. Jeśli na dodatek kupujemy z ceną  x 4, to nie ma znaczenia wzrost bo i tak na starcie jesteśmy udupieni. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
1 godzinę temu, dysydent napisał:

na PiS z kolei dla mnie jest też głosem zmarnowanym i co? pat? nie. wielu wcale nie pójdzie na wybory  co? to też marnotrawstwo? nic podobnego.
Czy to PO czy PiS to etatystyczna zaraza i nie ma alternatywy a jeżeli jest to darwinizująca prawica Konfederacji a darwinizm społeczny nijak się ma do narodowych interesów. Nie jest takie proste wybić ludiom z głowy że za nich nikt niczego nie zrobi i tak w efekcie na nich spadną pomyłki władzy tak że każdy kto mi daje większe prawo wpływu na moje otoczenie ... głos na niego nie jest stracony bo głosować na tuczne świnie co tylko dybią na zwiekszenie obciążeń moich dochodów aby państwowe , czyli niczyje budować dla posad tych wybranych to już lepiej nie głosować wcale.

Jeśli głosować to na ludzi bo kiedyś też byly głosowania pod warunkiem ze wybierany był z PZPR lub sateliskich ludowców i stronnictwa demokratycznego. 
deja vu?

Homo sovieticus i bolszewizm mają się nadal dobrze i to zinstytucjonalizowane. to siedzi w nas a władza jest taka na jaką zasługujemy.

BRAWO BRAWO BRAWO!!! 

Madrego to i miło poczytac

1 godzinę temu, jarecki napisał:

zapominacie o najważniejszym to 500 plus ma wpływ na wzrost PKB i jest jakby kołem zamacowym , może kułeczkiem ale wpływ ma . Rosnące pkb ma wpływ na rynek pracy , zwieksza sie ilosc etatów a to wywiera presje na rosnące płace , a rosnoce płace mają wpływ na cene produktu koncowego , te zależnosci mają wpływ na wzrost wpływu z vat i podatków popsrednich do budżetu , jak wydatek na 500 plus wynosi 8 mld. to połowa wpływa z powrotem . kilka razy czytałem ze polski wzrost PKB korzysta na wzroscie swiatowym , to jest troche nie logiczne bo to polska ma jeden z wiekszych wzrostów w europie i to na naszym wzroscie korzystają inni , bo wiecej importujemy ,. a korzystając z obecnosci  - ulman -  https://biznes.interia.pl/podatki/news/jakiej-unii-europejskiej-na-pewno-nie-chcemy-czyli,2614846,4211

A jakby  obniżyli podatki i ludziom zostało by więcej w kieszeni to  tych pieniędzy  by nie wydali? Zamisat danych 8 mld pln miałbyś 8 mld nie zabranych pln. Może ludzie by te pieniądze odkładali i nie wydawali?  A jakby wydali to pewnie nie wróciły by do budzetu 😀

Końcówke miałeś najlepszą. Może to Polska napędza światowy wzrost PKB? 🤣 Skoro importujemy to osznacza że 500+ wypływa od nas do innych gospodarek więc jaki  z tego pozytek?  

Jak już przestaniesz żartować to spróbuj porównać cyfry naszej gospodarki i innych krajów europejskich i zdaj sobie sprawę jaki "mocarstwem" jesteśmy. Tylko niech ci sie nie pomylą zera.

 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Wszystko się zgadza Miro  tylko jak od nas kupują to kupują z korzystna różnica i wszystko jest ok aby bilans jako tako się zgadzał więc to argument jak miecz obosieczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mirro napisał:

Jeśli więcej importujemy , to siłą  rzeczy wywalamy kasę za granicę. Jeśli na dodatek kupujemy z ceną  x 4, to nie ma znaczenia wzrost bo i tak na starcie jesteśmy udupieni. 
 

Nie chce mi się szukać ale na pewno już czas i ktoś nie przegapił na analizy o ile wzrósł import po wprowadzeniu 500+ czy podniesieniu jakichkolwiek emerytur, rent itp. tak że niekoniecznie socjal napędzać musi rodzimą gospodarke i śmiem podejrzewać że będzie to do udowodnienia na polskim przykładzie. 
Nie taka jest rola socjalu stąd jest akceptowany.
Nie ekonomia a więzi społeczne usprawiedliwiają socjal choćby nawet na chińskie produkty wydany.
... i marże nie polskich marketów.

wszyscy tego posta cytują to i ja.. "za stadem" :D 

1 godzinę temu, mirro napisał:

te zależnosci mają wpływ na wzrost wpływu z vat i podatków popsrednich do budżetu , jak wydatek na 500 plus wynosi 8 mld. to połowa wpływa z powrotem

No dobra - połowa, to gdzie jest ta druga połowa bo za drugim obrotem wroci tylko ćwiartka i na 125+ ledwie wystarczy. 
do każdego obrotu trzeba dolewać a więcej VATu kradzionego do odzyskania już ni ma i kto "doleje"?


a za to 

1 godzinę temu, Slodki66 napisał:

Jak jest tak ciężko z tymi obciążeniami to zlikwidujcie firmy i firemki i idźcie na socjal skoro taki bogaty.

jako poszukującemu pracy bym wilczy bilet wystawił za takie gadki, glosiciel to materiał na lidera związków zawodowych i w końcu sam taką "firemkę" będziesz musiał założyć i co wtedy jak przyjdzie zatrudnić takiego co tak "gada" bo nie mówi wszak to pozostałość pokomunistycznej etyki jaka u nas jeszcze  powszechna.
Jeśliś zaś pracownik to lepiej żeby do szefa się nie doniosło co wypisujesz ....
Jeśliś rolnik indywidualny unijny subwencjonowany to pamiętaj kto na te subwencje łoży i nie podcinaj gałęzi...
Jeśliś zaś właściciel jakiej podobnej "firemki" to nie licz że w ten sposób konkurencje wykosisz :P chyba żeś protegowany tej czy innej wladzy to rzeczywiście nie ma na Ciebie bata w obecnej i poprzednich rzeczywistościach gospodarczych po za dopchaniem się jeszcze bliżej tej władzy i to jest ten właśnie etatyzm przed którym przestrzegam i którym się brzydzę.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
11 minut temu, Slodki66 napisał:

Wszystko się zgadza Miro  tylko jak od nas kupują to kupują z korzystna różnica i wszystko jest ok aby bilans jako tako się zgadzał więc to argument jak miecz obosieczny. 

Ale że o co chodzi???


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

PełOwce lansują się na powodzi . Jeżeli naprawdę chcą pomóc to niech chwycą za łopaty  i niech kopią .

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Możesz rozwinąć?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, dysydent napisał:

na PiS z kolei dla mnie jest też głosem zmarnowanym

Możesz powiedzieć na kogo nie jest zmarnowany ? Sorry jeśli gdzieś powiedziałeś , a ja nie doczytałem . Pobieżnie przeczytałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
46 minut temu, Slodki66 napisał:

Mirro pisał przed godziną. To sobie doczytaj. 

 

2 godziny temu, mirro napisał:

Jeśli więcej importujemy , to siłą  rzeczy wywalamy kasę za granicę. Jeśli na dodatek kupujemy z ceną  x 4, to nie ma znaczenia wzrost bo i tak na starcie jesteśmy udupieni. 

Pisał  to co powyżej  i jeśli sie zgadzasz to znaczy że nasz socjal  generuje zyski obcych gospodarek

Jeśli rozumiem to mamy nastepująca sytuację

Nasza gospodarka jest w jakiejś równiowadze. Wprowadzamy 500+ i co się według ciebie dzieje  w aspekcie  bilansu handlowego z zagranica?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 101010 napisał:

PełOwce lansują się na powodzi . Jeżeli naprawdę chcą pomóc to niech chwycą za łopaty  i niech kopią .

 

 

Kopaczowa już macha zawzięcie  łopatą ;)

Przekopie co najmniej na metr w głąb . 

Znalezione obrazy dla zapytania ewa kopacz gif

  • Like 1
  • Haha 3

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj