Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709

Ha ha burak w zgnilym parchu i do tego czytac nie umie
Tyle to ja na raz kupowalem w 95 r ..,.ale tego nie ogarniesz socialiosto bo ty ty bys chcial od panstwa za darmo dostac

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Byłem na twoim profilu i nie widziałem w galerii tego ciągnika . Ani znajomych . 799 postów i ani jednego znajomego . Czyżby z wszystkimi drzesz koty . Jak nie potrafisz wkleić to poproś jakieś dziecko . 

Jakbyś nie wiedział to wyznacznikiem bogactwa nie jest ciągnik który służy jako narzędzie pracy . To tak jakby dziewiarz kupił maszynę do produkcji skarpetek za 500 tyś i chwalił się jaki jest bogaty . :D

 

Może i kupowałeś a po polach pomykasz starą fronterą . :D

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

 

To jak wytłumaczysz  fakt  że  PROW 2014-20  rozpoczął się w 2016 roku  2 lata  po Terminie  ????

 

Nie nie  występowałem  o  kasę do UE tylko do ARIMR

 

A ARiMR skąd ma środki na programy?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czlowieczku dalem ci tylko porownanie
Jetesmy w tym samym wieku ale wyraznie widac przepasc bo ty jetesc ciagle z tylu i obwiniasz wszysrkie rzady tylko nie siebie


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jakie porównanie ? 

Czy rodzina która ma mnisze dochody jak ty mieszka pod miastem ma małą willę pracuje u kogoś jeździ na wakacie i popołudnia spędza na przyjemnościach jest gorsza od ciebie bo masz dużo ha nowy ciągnik i zapierdzielasz od rana do wieczora może i w niedzielę .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolo - tak z ciekawości - Na cym się tak dorobiłeś i co miałeś na starcie ? Być może już coś wspominałeś , ale jak byś mógł ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzsz chlopoe nic nie rozumiesz .....ale to mnie nie dziwi
Znajdziesz post w ktorym ja narzekam ?nie
A ty co ? biadolosz calymi dniami na forum i widac wyraznie ze jetes poprostu nierobem


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To znajdź mi ten post w którym narzekam i go wklej . Jestem ciekaw . Ty nie narzekasz tylko się chwalisz i szukasz jakiegoś małorolnego aby z nim rywalizować . Poszukaj sobie takiego który ma takie same poglądy jak ty  i z nim się przekomarzaj .  

Jak ty piszesz post to zaraz mi się przypomina ciotka co wyznacznikiem bogactwa było do niej ile się posiada krów .

 

Leżą dwa parobki nocą na łące i patrzą w niebo . Jeden mówi że chciałby mieć tyle łąk co nieba a drugi mówi że chciałby mieć tyle krów co gwiazd . Nagle ten drugi się zerwał i mówi . A na czyim byś pasł ? A na twoim i już się leją . Oboje pochodzili z podlaskiego  :D

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

wezcie na wstrzymanie ja nie mam ani jd ani merca i zyje 

zbyszko ja z 2 najlepszych ha place ponad 400 zl rocznie-taka sprawiedliwosc :D  , a urosnie pewnie mniej niz u ciebie B)   , u sasiada za miedzy to na bank  mniej niz na V klasie :P  .

zbyszko- wiec jesli gimbus zostanie w drugiej klasie to z jakiego programu bedzie sie uczyl w podstawowce ??  z nowe- co spowoduje jeszcze wieksze klopoty-roczna luka- w nauce ,chyba ze nie zmienia programow ,ale wtedy trzeba sie zastanowic po co ta reforma ??????????

 

widzieliscie wymiane zdan miedzy marszalkiem senatu[a gdzie u licha jest kuchcinski-kwiatki plewi czy co :D   ] a rzecznikiem prezydenta- najsmieszniejsza byla mina lapinskiego gdy wymowil slowa-premier beata szydlo-widac ze mial ubaw na dziek slowa premier :P  :P  :P

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Sluchaj zbycho ciebie razi jak ja sie chwale ale jak ty robisz to samo i pouczasz innych piszac bzdury i zwidy wyssane z palca to juz ciebie to nie razi ?hehe
Dalem porownanie i tyle bo jetesmy z jednego rocznika i ja startowalem z 17 ha 5i 6 klasy i mi nikt w niczym nie przeszkodzil tak jak tobie komunisto


Powiedz filozofie o co mam sie sprzeczac z ludzmi ktorzy maja takie same poglady jak ja ? Haha

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ale ja nie jestem zwolennikiem posiadanie gleby . Słabe gleby są już zalesione i głównym dochodem to nie jest gospodarstwo więc znajdź sobie kogoś innego do obrażania i dyskusji . To co  ,że mamy po tyle samo lat to ja powinienem robić to samo  co ty ?  Jeden trzyma krowy drugi gołębie . I co w tym dziwnego.

 

Jacuś ja też mam 2 ha dobrej gleby a z reszty się podatku nie płaci . A co ty myślałeś ze ma 20 ha jedynki i płacę 400 zł .

Znam takich co w szkole nie idą żadnym programem a gdy skończą 18 lat po prostu idą do roboty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

  Poszukaj sobie takiego który ma takie same poglądy jak ty  i z nim się przekomarzaj .  

 

Ale jak i po co? :blink:

 

co spowoduje jeszcze wieksze klopoty-roczna luka- w nauce ,chyba ze nie zmienia programow ,ale wtedy trzeba sie zastanowic po co ta reforma ??????????

 

widzieliscie wymiane zdan miedzy marszalkiem senatu[a gdzie u licha jest kuchcinski-kwiatki plewi czy co :D   ] a rzecznikiem prezydenta- najsmieszniejsza byla mina lapinskiego gdy wymowil slowa-premier beata szydlo-widac ze mial ubaw na dziek slowa premier :P  :P  :P

Reforma jest po to żeby wygladało to na wielkie dzieło. Jak zmieniliby program to "tylko" zmieniliby program a jak zmienią wszystko nie naprawiajac programu to bedzie wiekopomne dzieło. Tak jak w klasycznym kawale " nie ma czasu załadować" 

Niestety rzecznik PAD wyartykułował to co jest powszechnie wiadomo. Kuchciński ma deficyt intelektualny i w inteligentną wymianę zdań sie nie wdaje. Karczewski jest o wiele bystrzejszy 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman to nie jest żadna reforma tylko powrót do tego co było . Rządzą to maja to tego prawo . Tak jest w demokracji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Prawda boli pobieraczy socjalu
Mi nie musisz pisac zes zaden rolnik


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Rolnictwo to moje hobby . Jakieś pieniądze wyciągam  ale jakbym miał pracować i za te pieniądze wykupywać ziemię i robić sobie jeszcze więcej roboty to nie moja pasja . Niczego z tej ziemi nie zabierzesz najwyżej uczynki co nie wszyscy w to wierzą . Może po tobie nastanie ktoś inny i przepuści wszystko i co . U nas są takie gospodarstwa co po wojnie stały najlepiej na całą okolicę a teraz zostały się tylko mury z białego kamienia a w środku drzewa rosną . 

 

Was ten socjal boli bo nie ma u was kto robić za 5 zł ale przecież jak dasz 12 zł to już ludzi będziesz miał .  

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jakbym slyszal starych powojennych dziadow , ktorzy nic nie robili bo niemce wroca hehe


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Masz rację już obejrzałem W tyle wizji .

To gdzie ty tam w tym podlaskim mieszkasz gdzieś na zadupiu że takie słabe gleby miałeś . Jak słyszałem to tam jest bardzo dobra ziemia  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Zbych ... przeciesz co ty nie slyszales i gdzie ty nie byles.... tylko nie widzisz ze zadupie to u ciebie na podworku o czym przed chwila pisales
Twoja "logika" powala na kolana haha

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Ulman to nie jest żadna reforma tylko powrót do tego co było . Rządzą to maja to tego prawo . Tak jest w demokracji . 

A rząd mówi że reforma  :blink:

Chcą by było tak jak było? :D

Oczywiście że maja prawo ale każdy dobry gospodarz chce naprawić usterkę  solidnie a jak najmniejszym kosztem  Tu koszty olbrzymie  a efekt zapewne mizerny. Całą istota nauczania jest program a nie podział na rózne szkoły. O naprawie programu prawie sie nie mówi.

Reforma sądów to samo. Zamiast zmieniać prawo , zmieniaja sedziów którzy i tak na podstawie tego samego prawa  będą mogli orzekać jak dotychczas lub po PISowskiemu. Jeśli tak to jest to dowodem wprost na wadliwość  obecnego praw i to ono wymaga naprawy.

Powrót do wieku emerytalnego -  co za różnica czy będzie 65/67 i mozliwość przejścia na emeryturę  w wieku 60/65 czy też 60/65 i zachecanie by pracować do 65/67.  Góra urodziła mysz

 

Zbychu - jeśli słyszałeś o dobrych glebach na podlasiu to w twoim wieku wypadałoby miec pojecie co do poszczególnych rejonów. Jako województwo pewnie ma  średnio najgorsze gleby w Polsce i trzeba miec nieco umiejetności by tam dobrze gospodarzyć

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Koszty koszty to myślenie prawdziwego chłopa . Zrobić gimnazja to były koszty . Najpierw rozdzielić podstawówkę od gimnazjum aby potem zrobić zespół szkół . To było mądre posunięcie ? Z teraźniejszej zmiany jest taki plus że szkoły średnie będą miały więcej czasu aby przygotować młodzież w dorosłe życie a jak ktoś się nie nauczy przez 8 lat to przez 9 też nie . 

 

Ja nie muszę wiedzieć jakie ziemie są na podlasiu . U nas tez są tacy co maja nowe ciągniki i mają pieniądze ale dlaczego . Przeważnie    gospodarzą z rodzicami którzy mają renty zwykłe lub strukturalne i wkładają wszystko w gospodarstwo . Do tego jedno dziecko i zapita lanie świątek piątek i niedziela .

Jakim kosztem ? Jak słucham jak kupują ziemie po 60 tyś nawet kosztem rodziny to co to jest . Biały murzyn czy niewolnictwo w swoim gospodarstwie . Może ci co tak robią mają w tym sens .  Jeden to nawet sfiksował . Wyszedł w łapciach i dopiero go po trzech tygodniach go znaleźli . Nowe ciągniki kostka na podwórku biny i pełna obora krów i jedno dziecko córka . Fajna perspektywa . Nawet nie mają czasu syna zrobić bo tylko kasa i kasa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Czyli koszty nie ważne? To myslenie socjalisty albo co gorsza komunisty.

Jeśli raz były poniesione niepotrzebne koszty to dobry gospodarz drugi raz tego błedu nie popełni.

Co  mozna się nauczyć w 1 klasie liceum czego nie można by było  się nauczyć w 3 gimnazjum? Co to za róznica? Co stoi na przeszkodzie by program z 1 klasy liceum 4 letniego zrealizować w 3 klasie gimnazjum bez zmiany organizacji całego sytemu nauczania  :blink:

Nie musisz wiedzieć jakie są ziemie na podlasiu ale to jest absolutne ABC bedąc rolnikiem by mieć pojecie o specyfice rejonów. Pomijam fakt ze taka wiedzę  winno sie wynieść ze szkoły. Do tego prawdziwemu patriocie lepszego sortu wypadałoby wiedzieć cokolwiek o swoim ukochanym kraju . Może i w innych tematach taki obeznany tez jesteś?

Uroczo tłumaczysz sobie jak bardzo ci co do czegoś doszli są nieszczęśliwi :D

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

 Nowe ciągniki kostka na podwórku biny i pełna obora krów i jedno dziecko córka . Fajna perspektywa . Nawet nie mają czasu syna zrobić bo tylko kasa i kasa . 

 

Nie wiem jak to skomentować, ale lepiej żebyś nie myślał tak na prawdę. Jeżeli zaś tak myślisz to niczym nie różnisz się od muzułmańsko- beduińskiej społeczności, gdzie życie dziewczynki warte jest tak około 5 dolarów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

tylko to tvn wziął ekonomistów 80 letnich starych komuchów jak polska idzie w zła stronę bankructwa już nie mówię o słowach Balcerowicza w tvn

Romek, królu złoty, w tej krótkiej wymianie między obrazkowym Bogdanem a mną nie padło słowo o ekonomistach. Ale ok, twierdzenie że TVN o czym nie mówi, okazuje się że jednak mówi...yyyyy ale ma ujowych ekonomistów..no szach mat po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj