piotrekbial1

klucz pneumatyczny YATO 1/2" yt-0953.

Polecane posty

Witam 

muszę kupić klucz pneumatyczny 

w oko wpadł mi kluczyk który ma dosyć ciekawy moment obrotowy 

co o nim sądzicie ? 

 

http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-yato-1-2-1356-nm-yt-0953-i4812528549.html

 

miałem okazję pracować takim w pracy lecz był już "lekko" podchodzony 

proszę o opinie użytkowników 

 

współpracował będzie z kompresorem metabo 100 l 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pracować tym kluczem pracuje się fajnie mam tylko 3/4" z Yato ale jedna rzecz mi w nim średnio się podoba zmiana kierunku pracy, mam Astę http://allegro.pl/klucz-udarowy-pneumatyczny-1486nm-asta-wysylka-24h-i5901514697.html i tam kierunek obrotów zmienia się szybko jednym palcem.

 

Przewód do komfortu pracy i wykorzystania sprzętu to 10 mm.

 

Tu masz troszkę też opisane:

 

[galleryimg=569346]

 

 

 

 

 

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak to jest z ta astą producent podaje jeszcze większy moment obrotowy niż w yato i zapotrzebowanie powietrza przy YATO jest sporoo wyższe bo aż 450l/min a producent klucza asta podaje tylko 145l/min

jak to widzisz zwykły chwyt marketingowy ?

przy ascie obawiam się jedynie przełączników od zmiany kierunku i potencjometru od mocy że przy ewentualnym upadku wystające elementy zostaną uszkodzona co przy kluczu YATO nie występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Aste używam koło roku w gospodarstwie i ciężarówkach niekiedy, BASS (identyczny jak Yato) użytkowany jest przy ciężarówkach i powiem tak na żaden się nie uszkodził, z tym powietrzem to trudno mi coś konkretnego powiedzieć chociaż nieraz oba użytkuję.

 

Powiem tak Asta 1/2" i Yato 3/4" mają podobne momenty w opisach ale gdzie 1/2" nie może to 3/4" radzi sobie bez problemu (ale są sytuacje gdzie i klucz BJC 1" musi pomóc).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc chyba zainwestuję w astę  ma sporo mniejsze zapotrzebowanie na powietrze i nieco większy moment 

 

dzięki wielkie za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam 

muszę kupić klucz pneumatyczny 

w oko wpadł mi kluczyk który ma dosyć ciekawy moment obrotowy 

co o nim sądzicie ? 

 

http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-yato-1-2-1356-nm-yt-0953-i4812528549.html

 

miałem okazję pracować takim w pracy lecz był już "lekko" podchodzony 

proszę o opinie użytkowników 

 

współpracował będzie z kompresorem metabo 100 l 

 

Witam nie polecam ,ogromne zapotrzebowanie na powietrze ,masz kompresor 100 lit polecam klucze małym   zapotrzebowaniem na powietrze ,tylko cena rośnie za takie klucze . Ja polecam klucze Kamasa ,używam 2 lata nie ma lekko i jestem zadowolonym posiadaczem .

 

http://allegro.pl/udarowy-klucz-pneumatyczny-9803-kamasa-tools-1-2-i4967436870.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koło mnie kolega ma złom i kupił Chicago pneumatic i powiem że jestem pod wrażeniem i sam myślę nad jego zakupem. Miałem kiedyś jakiś tani pleumatyczny i leży sobie, z 3 lata temu kupłem elektryczny i daje rady, ale jak tym Chicago pneumatic trochę popracowałem to byłem bardzo zdziwiony ze taką siłę ma i sobie spokojnie radzi.Nie pamiętam dokładnie jaki nr ma, ale z tego co pamiętam dał za niego z 600-700 zł.Jutro mogę spisać nr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wilekie za zainteresowanie tematem  

wybór padł na klucz asta A-6112N  polecony przez Sadka :) 

klucz udało mi się kupić ( jutro muszę go tylko odebrać )  w bardzo dobrej cenie bo tylko za 380zł  oczywiście jest nowy 

klucz według danych producenta ma niskie zapotrzebowanie na powietrze w porównaniu do klucza yato 

Dzięki wielkie za pomoc 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie kupiłeś za tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klucz był brany na dofinansowanie przez gościa, kiedy miną okres kiedy mogli go sprawdzić postanowił go sprzedać

 

dzisiaj go trochę używałem i powiem, że jestem miło zaskoczony 

daję radę przy odkręcaniu kół przednich i tylnych w ciągniku jumz 

odkręcałem bez problemu półosie ze zwrotnic w vectrze b  i wszystkie śruby w sankach 

i tyle na razie o jego możliwościach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakiej sprężarki używasz? To prawda co piszą, że zużycie powietrza jest małe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używam sprężarki metabo 100l  zasilana z 230v ( to tak jak byś chciał poszukać jej wydajności) 

podczas wczorajszego kręcenie nie miałem problemu z powietrzem, nie musiałem czekać aż dobije  

ale jeśli włączę pistolet bez obciążenia i sprężarka się włączy aby dobić to nie daje rady utrzymać ciśnienia tak aby ciśnienie nie spadało, co prawda minimalnie ale zawsze 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez obciążenia to normalne, że potrzeba max powietrza. Tak dopytuję bo muszę kupić klucz. Myślałem nad elektrycznym, bo dużo robię u klientów, a nie każdy ma sprężarkę, ale ich moment jest mały, np. klucz makita za prawie 3000 tys zł, ma 1000 Nm, więc bardziej opłaca mi się kupić pneumatyczny i skombinować małą sprężarkę. Oczywiście kosztem konieczności wożenia w samochodzie dodatkowej maszyny jaką jest sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Bez obciążenia to normalne, że potrzeba max powietrza. Tak dopytuję bo muszę kupić klucz. Myślałem nad elektrycznym, bo dużo robię u klientów, a nie każdy ma sprężarkę, ale ich moment jest mały, np. klucz makita za prawie 3000 tys zł, ma 1000 Nm, więc bardziej opłaca mi się kupić pneumatyczny i skombinować małą sprężarkę. Oczywiście kosztem konieczności wożenia w samochodzie dodatkowej maszyny jaką jest sprężarka.

 

Ja mam sprężarkę  50 l chinol  jestem zadowolony ,wożę w siennie spokojnie mieści się na tylnym siedzeniu lekka ,klucz pneumatyk  spokojnie pracuje ,trzeba poczekać do nabicia ,przekrój węza 12.5 kup sobie to http://allegro.pl/ud...4967436870.html 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brałem go pod uwagę, tylko że Asta za 100zł więcej oferuje prawie 2 razy większy moment i w zestawie jest jeszcze komplet nasadek. A kolega @piotrekbial pisze, że koła w jumzie odkręcał, więc chyba zdecyduję się na Aste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Nie wytłumaczę ,ale z tym momentem siły   to jest rożnie napisane ,moc piszą dużą ,ale to jest chwilowa,a  pracy  jest o 50% mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No więc najlepiej by było porównać oba np. na tym samym kole, wtedy byłoby wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak pisałem wcześniej pracuje nieraz i Astą jak i Bass (to samo co Yato) różnicy w mocy nie zobaczyłem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

panowie co wybrać natrafiłem na klucz http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-udarowy-udar-1-2-satra-1500-nm-i5923234500.html cena widzę nie jest zła za 1500 nm za yato czy astę trzeba dorzucić  jeszcze z 200 zł zł zależy czy model 1356nm czy 1486nm.Głównie zależy mi żeby koła od auta ciągnika przyczep odkręcić czy lemiesze od pługa. Zastanawiam sie czy sens dokładać $ jesli klucz powiedzmy byłby używany średnio rocznie pewnie raz dwa razy w tygodniu po kilka minut??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kluczem 1/2" to przy kołach od przyczep nie poszalejesz ale koła przy osobówce jak i lemiesze spokojnie zrobisz. Szczerze mówiąc dużo częściej używam 1/2 " niż 3/4" w gospodarstwie ale jak robię z kuzynem przy ciężarówkach to tam 3/4" i 1" jest używany najczęściej.

 

Klucz z linku wygląda rozsądnie, może ktoś z forumowiczów używa takiego.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj