Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Świadectwa zdrowia są po to żeby nie wprowadzać na rynek świń chorych np Aujeszky czy ASF. Świnie które nie posiadają świadectw nie miały pobranej krwi do badań nie wiadomo co w nich siedzi, dlatego bardzo dobrze ze są wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Warm - maz-  4,39 + vat w Miłakowie - ostatnie sztuki sprzedane, koniec z trzoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Świadectwa zdrowia są po to żeby nie wprowadzać na rynek świń chorych np Aujeszky czy ASF. Świnie które nie posiadają świadectw nie miały pobranej krwi do badań nie wiadomo co w nich siedzi, dlatego bardzo dobrze ze są wymagane.

 

A to ciekawe bo nicmi nie wiadomo że brali krew na ASF a świadectwo bez problemu dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

Ja co tydzień odstawiam świnie i nigdy nic nie wykryto, na chorobę Aujeszkyego też moje świnie mają pobieraną krew, tak więc kolejny bzdurny wymysł.  Pamiętam jak kiedyś u nas były świadectwa to polegało to na tym, że przyjechał weterynarz, spojrzał na świnie, wypisał świadectwo i skasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

świadectwa zdrowia są po to, że niektóre obszary są uwolnione od chA i BSE i wety nie mają zajęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

ja wczoraj dzwonilem to powiedzieli mi 4,6zl. Ma jeszcze malec. Tez ostatnia partia i koniec. woj lodzkie, pow pajeczno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Umówione na przyszły tydzień 25szt. 4,8+VAT 1% potracenia aczkolwiek cena może ulec zmianę na plus. Lokalna ubojnia, wschodnie Mazowsze


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Może u Cb fikcja tez bym sie cieszył jakbym dostał papierek i miał z głowy a nie pół dnia człowiek siedzi w domu bo pan łaskawy ma przyjechac wejdzie popatrzy wyjdzie wypisze pogada ale fakt u tuczników dopytuje o choroby jakie były wchodzi patrzy nie ma tak łatwo chyba ze u Was.

A i jakby ktos nie wiedział zmieniły sie przepisy na poczatku swiadectwo było wazne 10 dni a teraz tylko 48 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z dzisiejszej rozmowy z przedstawicielem paszowym nie 48 a 24 bo druki są stare podobnież.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

Mi gościu mówił o ważności 48h - tak na logikę, pewna firma skupuje u nas w poniedziałki i wtorki, komu będzie się chciało jeździć w niedzielę i wypisywać świadectwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 U Mnie też pic na wodę . Rozmawiałem z wet. o nowych przepisach i o tatuażu po kupnie kolczykowanych to ... pytał gdzie to wyczytałem , bo nie wie jak to jest :P . Zapytał też gość jak jest ze świadectwem przy zakupie prosiąt - jak ktoś kupuje całe stado to ok. , ale jak ktoś część i ktoś inny część to jedno świadectwo i np. ksero , czy dwa ... to też nie wiedział .To kto ma wiedzieć . Wczoraj oglądałem w TV program rolniczy , w samo południe . Pokazali jakiegoś dyrektora ARiMR czy czegoś tam i wyjaśniał o terminach zgłaszania i rejestracji świń , to tak dukał i zawile tłumaczył , że chyba sam siebie nie zrozumiał . To wszystko jeden pic i tyle . Za dziki niech się ktoś weźmie , a nie za chłopa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mi gościu mówił o ważności 48h - tak na logikę, pewna firma skupuje u nas w poniedziałki i wtorki, komu będzie się chciało jeździć w niedzielę i wypisywać świadectwa?

 

Fajnie by było jakby była jakaś logika, to wszystko idzie po omacku.

 

Fakt na świadectwie jest zapis 48,.w sieci nic nie znalazłem na ten temat.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i jeszcze te nie zapowiedziane kontrole 

śrutuję sobie w stodole a tu na podwórku weterynaria i "dzień dobry przyjechaliśmy na kontrole" 

a ode mnie do żółtej strefy będzie ze 300 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak przebiegła ? Czepiali się , czy tylko dokumenty wypełnili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Koledzy a jak to jest trzeba kolczykowac wszystkie tuczniki prosiaki maciory ?? maciory mam swoje prosiat nie kupuje tylko to co jest to chowam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj