Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Cytat

 

Mój waży 5010 kg ze mną i pełnym bakiem paliwa ( z przodu ma 530 kg)

A odnośnie hamulców to też miałem problem z tym łapaniem koła, zwłaszcza lewego W pewnym momencie tak zblokowało że cięzko było go przełamać żeby puściły Przy każdym naciśnięciu pedału hamulca blokowało i stawiało ciągnik niemal w poprzec Przyjechał mechanik, rozebrał, zakupiłem całe komplety tzn. : dociski i tarcze te szare nazywane jako oryginalne Oczywiście wszystko w miarę doczyszczone, a kulki troche nasmarowane miedzianym smarem Mechanik mocno hamulców nie dociągał Przejechałem się, kilka razy przyhamowałem na piachu czy równo biorą i ok ale... Postał może z 1,5 tygodnia bo akurat zimą mało jest używany Odpalam, jadę naciskam i ma ochotę trochę blokować właśnie to lewe koło Oczywiście kilka przyhamowań, trochę się rozgrzeją i działa Ale bądz tu madry i zgadnij czemu tak się dzieje... zobaczymy po dłuższym użytkowaniu

Opublikowano

w moim tez łapie ale jak dłużnej stoi nieużywany,ale kolejne naciśniecie juz jest ok ,wiec nie grzebie póki co 

sprawdziłem w instrukcji swojego ,masa eksploatacyjna 3950 +/_ 100kg ,a na wadze ma 4450 kg z kompletem obciążników z przodu

Opublikowano

Lekko koroduje i łapie. Spróbujcie taki patent , na czas postoju, nacisnąć i zablokować pedała hamulców, np. deską o kierownice . Jak mocno docisnę, to blokowanie jest mniej uciążliwe. 

20170214_161428.jpg

Opublikowano

Panowie mam pytanko ten bęben od blokady  kręci się podczas jazdy ciągnikiem , składam to ustrojstwo a raczej próbowałem bo nie mogę załapać tej drugiej tarczy , w efekcie nie mogę dosunąć  bębna  do obudowy  hamulców.

Opublikowano

Z reguły wchodzi, trzeba się pobawić, a jak jest uparte  to składam blokadę na półosi.  Z tym przymarzaniem to jakieś mikro ryzyko jest , pewnie  taki jak z ręcznym.

Opublikowano

Wyjmował ktoś resztę z ukręconego wałka hamulca ręcznego? Jak najlepiej wyjąć? Słyszałem, że trzeba wyjąć wałek  od strony blokady i w tedy da się z tamtej strony wybić. To prawda?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Zefir
      Witam , otóż jakiś czas temu zakupiłem fendta 311 lsa i zastanawiam się czy nie posiada ona wyjścia na hamulce hydrauliczne przyczepy , gdyż ma  nie parzystą liczbe wyjść   hydraulicznych co w jego wypadku wynosi 3 pary plus ta jedna która jest zamontowana bardziej z boku niż na tym panelu co są umiejscowione tamte  . I nasuwa mi się pytanie czy to nie jest wyjście hamulców hydraulicznych , mógłby ktoś wyjaśnić jak to rozpoznać lub do czego one może służyć ? 
    • Przez MariuszKlim
      Cześć
      Szukam używki: ładowacz TUR do tego ciągnika, ktoś może wie z jakich ciągników pasować będzie taki rozstaw/mocowań tura? małe przeróbki mogą być
       
       
    • Przez Bananek
      witam, chlopy pomozcie! po pol godziny pracy moim landini legend hamulce znikaja. pedal wpada w podloge, pompki nie tlocza plynu. co ciekawe po krotkim postoju, jak wystygnie hamulce wracaja, ale nie sa idealne. rano, kiedy ciagnik jest zimny, hamulce jak zyletki. czy macie jakies pomysly? bo ja juz nie. uklad niezapowietrzony. czy pompki moga tracic szczelnosc od goraca? przechodzi pod nimi rura od tlumika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v