adameo111

Dzierżawa gruntów od ANR

Polecane posty

adus653    0

Chetnych 14 osob. Produkcji zwierzecej nie mam i na naszym rejonie tez praktycznie nikt nie ma. A pkt mialem chyba 105 i wygralem o 3pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A jak u was wyglądała punktacja? czy cena dzierżawy też była punktowana ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ciekawe jak oni przyznają punkty za odległość .musiales cos jeszcze uzupełniać po tym jak dostales odp ze wygrales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz w ogłoszeniu przetargu że np. 30 za odległość i 0 pkt za 25 km od działki to każdy km od działki Masz 1,2 pkt mniej. Odległość trzeba podać dokładnie w km do 3 miejsc po przecinku. Ja mam złożone dokumenty na ograniczony i na każdą działkę od 15 do 30 chętnych. Będzie ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

U mnie pewnie będzie to samo.mam złożone na 9 dzialek i teraz ofertę trzeba złożyć u notariusza i za kazda zapłacić .ja liczę na okolo 98 pkt i marne szanse ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0

Nie. tylko juz papiery do umowy. ja mialem dzialki sasiadujace z moimi wiec nie wiem jak wygladala u mnie punktacja za odleglosc


lipa z tym ze musicie u notariusza skladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

A może ma ktos gotowe oświadczenia napisane?te co sa dla wszystkich jednakowe?mial bym jeszcze z tysiąc pytan do tego tematu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oświadczenia trzeba samemu bo nikt Ci wzorów nie poda. Ogólnie to po rozmowie w ANR trzeba wszystko mieć zrobione idealnie do oferty. Każde uchybienie, brak poświadczenia, nie zrobienie tak jak powinno wyglądać według agencji skutkuje odrzuceniem oferty. Jedyne na co można liczyć to braki formalne pozostałych uczestników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jeżeli nie ma to związku z otrzymanymi pkt to tak. Wiem tyle ile powiedział kierownik oddziału. Może przez to ze trzeba tylko i wyłącznie u notariusza. Tylko te 90 zł od każdej działki boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0

dokladnie, bez sensu wydane pieniadze. u nas naszczescie nie trzeba u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Może jeżeli nie ma to związku z otrzymanymi pkt to tak. Wiem tyle ile powiedział kierownik oddziału. Może przez to ze trzeba tylko i wyłącznie u notariusza. Tylko te 90 zł od każdej działki boli...

Tak , jeżeli nie jest to związane z punktami np: brakuje ci jakiegoś oświadczenia to agencja wzywa do uzupełnienia. A czy ktoś miał przypadek ,że musiał wyjaśnić obliczenie DJP ? . Ja jestem w woj opolskiego i u nas jest taka punktacja 

 

Odległość do działki max 25 pk 

Czy dzierżawiłem lub kupiłem grunty z anr max 25 pk

produkcja zwierzęca max 25 pk

Młody rolnik do 40 lat max 25pk lub 0 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Witam , Czy ktoś miał taką sytuację w przetargu ofertowym na dzierżawę gruntów od anr , do oferty nie dał zaświadczenia od żony ,że się zgadza na wpłacenie wadium i na udział w przetargu ? będę mógł liczyć na uzupełnienie?. Dodam ,że nie miałem takiej możliwość ponieważ moja żona wyjechał na praktyki za granicę i nie mogła podpisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dopytaj bo zawsze jest termin na uzupełnieni oferty przetargowej. Ja występowałem w przetargu na dzierżawę, gdy składałem dokumenty nie załączyłem świadomie zaświadczenia z gminy o powierzchni gruntów bo nie miał kto podpisać tego formularza ze strony ANR, po otwarciu kopert z dokumentami zostałem telefonicznie powiadomiony, że brakuje tego dokumentu oraz wywieszono listę osób do uzupełnienia dokumentów w określonym terminie, zapewne tak jest i u was. Ja dokument dosłałem i przetarg się odbył, wydzierżawiłem działkę.


Pomogę uregulować stan prawny gospodarstwa, zasiedzenie, uwłaszczenie, zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego, sprawę spadkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Czy jak podawaliscie odległość od swojej działki to dolaczaliscie jakiś papier by potwierdzić ze to wasza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0

U nas Podawalem tylko numer dzialki a reszte mieli sprawdzac przy podpisaniu umow a tak naprawde nic nie sprawdzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

orientuje się ktoś jakie warunki trzeba spełnić aby dzierzawić grunty orne od gminy ? tak jak od anr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0

Mysle ze tak, bo kiedys u nas w gminie slyszalem ze ktos kto nie ma pola moze wydzierzawic ziemie od gminy a pozniej moze startowac w przetargach anr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj