kubas340

dwa różne siłowniki równo się wysuwają ;jak to zrobić?

Polecane posty

kubas340    2

Witam mam pytanie jak to zrobić, mam dwa siłowniki, minimalnie  różnią się średnicą i podczas unoszenia ciężaru ten mniejszy siłownik podnosi słabiej od większego i towar przechyla się . Czy takim zaworem da się to wypoziomować i jak to podłączyć? http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-sekwencyjny-vs2c-1-2-70l-min-i5757022789.html  (siłowniki jednostronnego działania)z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Najlepiej wymienic silownik, lub jesli to mozliwe, ten co bardziej sie wysuwa, dać bardziej na środku cięzaru


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem jaki to siłownik, ale zakładanie regulatora czy rożnych udoskonaleń może okazać się porównywalne z wymianą siłownika na oba takie same (bo dojdzie regulator, dojdą złączki, redukcje itp.) i cena wyjdzie zbliżona.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie jestem pewien ale moim zdaniem trzeba zredukować ciśnienie a nie ilość oleju.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

W mojej ocenie jest to nierealne ponieważ jak masz dwa siłowniki i są różne więc jest również inna pojemność siłowników ( zależy od średnicy tłoczyska oraż średnicy cylindra) Zawór sekwencyjny będzie pracował na zasadzie gdzie oba siłowniki otrzymają tą samą ilość oleju. W momencie gdy masz inne pojemności siłowników będą wysuwać się różnie. Jeśli masz możliwość zakup drugi taki sam siłownik.


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wrzuć zdjęcia do galerii może ktoś podpowie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Zmierz średnicę wewn cylindra. Dławiki nic nie dadzą.bo ciśnienje pod obciązeniem się wyrówna


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Może pomyśl nad wykonaniem drążka stabilizującego takiego jak np przy samochodach jest. Wrzuciłbyś zdjęcie jak to wygląda to może coś by się wymyśliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ten drugi jest od Jelcza skrzyniowego ,przynajmniej bardzo podobny .I faktycznie musisz mieć oba równe jak pisze kolega Rolmasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

ten pierwszy chyba od jelcza z przykręcaną podstawą od dołu? tylko gdyby był od jelcza miałby wybite jakieś numery a druga sprawa to jelcz miał chyba 3 skoki tłoka a nie 5 :/ mam rację?

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Te siłowniki masz rozmieszczone symetrycznie? Tzn czy są w takiej samej odległości od środka przyczepy? Bo może wystarczyło by je zamienić miejscami?

Można jeszcze założyć do większego siłownika zawór po to aby go ręcznie dławić w czasie podnoszenia w zależności od potrzeby a po podniesieniu zawór zamykać żeby nie następowało przelewanie oleju między siłownikami.

A jak nie to szukać tego http://public.sds.tiktalik.com/patenty/pdf/228704.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ha nasunąłeś mi pomysł nie zamieniać miejscami tylko ten co słabiej wysuwa przesunąć bliżej końca skrzyni ,w ten sposób będzie miał lżej a drugi przejmie jego cieżar ,wszystko pod warunkiem że konstrukcja przyczepy na to pozwoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ten pierwszy nie jest od jelcza, jelcz ma podłączenie węża w dolnej kuli a nie w podstawie i ma 4lub5 segmentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj