Skocz do zawartości
2013

Fendt Favorit 514C nieprzyjemny dźwięk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt
2013    1

U Ciebie też tak było jak miał ciężej silnik, szybko przyspieszasz to dzwoni. Przy przegazówkce to nic.

Edytowano przez 2013

BIZULEK    7

Na wolnych obrotach na zimno pracował nierówno, przy przyśpieszaniu stukał po regulacji było ok

Wiadomość z agroFakt.pl

2013    1

Dzisiaj na zimnym silniku przyspieszałem ciagnikiem najszybciej jak się da i zero jakiegokolwiek niepotrzebnego hałasu, była tylko jedna kreska temperatury. Zajechałem na pole z pługami, była 2 kreska temperatury i cicho, 3 kreska już tak leciutko momentami coś zalatywało, 4 trochę więcej i 5 bez większej różnicy i tylko do 5 kreski dochodziło najczęściej to na 4 jest podczas orki. Jak jest gęstszy olej w silniku to on zagłusza. Wiecie jakie podzespoły smarują się olejem z silnika? Czy temu może być wina pompa paliwowa?

co mówi mechanik który porozbierał silnik na uszczelkę zarobił i umył ręce na temat panewek brak odpowiedzi 

jak będziesz pytal czy może opona to znajdą sie taczy że ci przytakną

2013    1

Mechanik nie wie co to może być, umywa ręce, bezradny jest. Panewki są nowe założone. Stare były w db stanie z tego co pamiętam. Ale nowe to nowe.

Edytowano przez 2013

a ja  jestem innego zdania nie naprawiam dobrych rzeczy jeśli podjoł decyzie o wymianie to powinny być uszkodzone ile miały wybicia wał iaki miał owal o ile miał i czy sforznie tłokowe nie miały luzu w korbowodzie mechanik jak podioł decyzię o rozbieraniu silnika na uszczelkę

to coś podejrzewał czy to może nie był mechanik tylko wymieniacz części który nawet nie potrafi zweryfikować rozebranego silnika i zmierzyć podstawowych rzeczy jak wał .

nie obraż się ale jak by mechanik chciał wymienić blok bo mu sie tak wydaje czy byś sie zgodzil?

tak samo jest z panewkami można założyć gorsze niż były

BIZULEK    7

mwm posiada wałek wyrównoważający ,pod wałem korbowym w misce ,pracuje w panewkach, może to jest przyczyna

2013    1

Ja wszytko oglądałem po rozebraniu silnika. Stare panewki napewno były gorsze od nowych wszystko zostało wykonane solidnie części były bardzo dobrych firm. Jedyne nie był ruszany to wał. Ale mam dobre wieści bo mam wrażenie jak by ten dźwięk pomału ustępował.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ares1x
      Witam co użytkownicy Fendt'ów 511/512 myślą o nich? Warto inwestować w to pieniądze? Jak z awaryjnością? 
    • Przez HugoTomek
      Witam.
      kupiłem Fendt 512 C i mam pytanie, potrzebuję instrukcji obsługi w języku polskim w wersji elektronicznej najlepiej bo papierowe są dostępne ale strasznie drogie, prosze o pomoc.
      Może ktoś by mi polecił jakieś pługi od razu do tego typu fendt?? Chodzi mi o jakieś obrotowe 4 skibowe do 49 tyś (nowe)
    • Przez MsDarsen
      Witam

Mam problem z półbiegami w swojej 512 a mianowicie wyskakuje mi ikonka od półbiegów i dźwięk ostrzegawczy.
      Kod błędu 5.1.43 - ponoć zdefektowany zawór magnetyczny Y1
      Możecie mi powiedzieć jak wymienić ten zawór magnetyczny? czy to będzie trudne i ewentualnie prosiłbym o zdjęcia w którym miejscu znajduje się ten zawór.
      Dodatkowo mam problem ze sprzęgłem z tego co się dowiedziałem brakuje mu oleju ale za żadne skarby nie mogę znaleźć tego wlewu do sprzęgła mógłby ktoś podesłać jakieś fotki gdzie on się znajduje?

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez mariog84
      Witam wszystkich. Wczoraj pojawił się niemały problem. Zauważyłem że między 2 a 3 głowicą pojawia się płyn chłodniczy. Czy ktoś przerabiał już ten problem?? Czy wymiana uszczelki pod głowicą powinna pomóc?? Czy to zapowiedź jakiś większych problemów?? A jeżeli to uszczelką pod głowicą to mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siłą dokręcić głowicę i jakie ustawic luzy zaworowe?? Będę wdzięczny za wszystkie pomocne wiadomości.
    • Przez SLAWEK69
      .Na piatym tłoku slychac glosne stuki co moze byc