kamillocp

Ursus 11054, czy Zetor Forterra 110

Polecane posty

kamillocp    8

Witam wszystkich, Poszukuję ciągnika do pługa, agregatu, talerzówki i zestawu uprawowo-siewnego. Jak w temacie mam 2 faworytów, a są nimi Zetor Forterra 110 oraz Ursus 11054. Posiadam co prawda 19 ha (bym szukał jakiegoś do 100 km), ale że mam także Ursusa 1201 (niestety bez papierów a za niedługo dostanę jeszcze 5 ha ziem z czego 1ha czarnoziemów, ale niestety w sąsiedniej wsi i muszę jakoś tam dojechać). Pod 12 mam maszyny i to by wyszedł jeszcze większy koszt ich wymiany na mniejsze. Czekam na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Silnik i układ napędowy będzie w Ursusie dużo lepszej jakośći.

Sam silnik Zetora nie jest taki zły ale skrzynia Zetora z czasem sprawia więcej problemów niż produkty Carraro.

Nie są to jakieś poważne usterki tylko takie upierdliwe zgrzyty albo ciężko chodzące sprzęgło ale jest to denerwujące.

Na twoim miejscu brałbym jeszcze pod uwagę Farmtracka,w tym przedziale mocy jest na silniku Perkinsa i niemieckiej skrzyni marki ZF a cena pewnie porównywalna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukujaca    0

witam,

ja nieco z innej beczki.. mam zetora 7241, niestety pobiera olej, miał ktoś kiedyś taką sytuację? co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Pewnie w cenie Zetora będziesz miał Ursusa wyposażonego na maxa z kompletem obciążników i ładowaczem czołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ursus był dobry kiedyś ale niewiadome jaki jest, każdy wie, ze ursus to składak. Zetor jest to czeski produkt na wysokim poziomie nie mówię tego że ja mam zetora , jak mniał wybierać ciągnik to wolał bym wziąść zetora wiedząc, że ten ciągnik nie jest składakiem nic w tym rodzaju. Ursus jest to składaniec chyba każdy o tym wie. Pomiędzy Ursus czy Zetor sam wybieżesz co kupisz. Czeski produkt będzie droższy ale chociaż będziesz wiedział co kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

A jakie ma znaczenie to czy ciągnik jest składakiem czy nie?

Ja od Zetora o wiele bardziej wolałbym np:Farmtracka który może i jest składakiem ale po kilku tyś mtg sprawia dużo mniej problemów niż Zetor.

Ursus głowne podzespoły ma te same co Farmtrack więc o ich jakość nie ma się co martwić ale pozostaje jeszcze kwestia dobrego zgrania wszystkiego a to można ocenić tylko pracując tym ciągnikiem.

Perkins,Carraro,ZF to europejscy,a może nawet światowi giganci i Zetor to przy nich mała manufaktura która nie ma szans żeby z nimi konkurować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugo322    0

W okolicy jest kilka takich zetorów nikt jakoś się nie skarży. Niektórzy tez mieli wybór ursusa ale mówili e woleli by wziąśc starszego jakiegoś niż tego nowego. "Nie bież nic czeskiego" niby czemu? Robią Bardzo dobre maszyny."PEWNIE w cenie zetora kupisz ursusa z maks wyposażeniem kompletem obciążników i ładowaczem czołowy" po co to piszesz jak sam nawet nie wiesz? i wyposażenie nie jest takie waże najwazniejsza jest trwałość. Na Polskich polach królowały i królują zetory i ursus ( ale tylko stare ursusy) Ja bym wolał wziąść zetora niż tego "ursusa"

Edytowano przez hugo322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

Ja tam bym brał Ursusa :) Pamiętaj o wspieraniu polskich fabryk :D Sąsiad u nas ma Forterrę 120 i cały czas praktycznie stoi w garażu bo serwis coś grzebie przy niej. Nie polecam naprawdę a Ursus swoją drogą jest naprawdę coraz to lepszy :) Poczekaj do nowego roku to 11054 będzie wychodził z rewersem EH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Nie bierz nic czeskiego! Bierz ursusa.

Twój post nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 Zetor jest to czeski produkt na wysokim poziomie " - chyba na tle innych byłych krajów komunistycznych   :lol:  To tania, prosta konstrukcja która nie daje rady w dzisiejszych realiach, jak by byli tacy mocni to by nie kupili silników od deutza czy hydrauliki boscha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sympatyczni jeśli się chce kupić coś dobrego to trzeba zapłacić. kolega powyżej napisał ''Sąsiad u nas ma Forterrę 120 i cały czas praktycznie stoi w garażu bo serwis coś grzebie przy niej '' jak sasiad dbał tak ma. Zetor dobry sprzęt jak ten sasiad niedbał i popsuł to niema co zwalać na serwis że nie może zrobić.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Forterry... Szkoda gadać nawet o tym. Miałem styczność z dwiema forterrami 9641 z turem 2007r i 115 - 2011r. W małej sprzęgło nawalilo już trzy razy ma lekko ponad 5800mtg, a w dużej też już raz (3400mtg). Od czasów kiedy na rynek weszły modele 7341 i nowsze zetor nie jest w stanie rozwiązać problemu sprzęgła! Podobno jeszcze te pierwsze proximy 8441,8541 w miarę wytrzymywaly sprzęgłowo tak już te nowe to porażka! Zwłaszcza jeśli ciągnik pracuje z ladowaczem. Co tu dalej, jeśli chodzi o Forterre, jest to ciągnik zbyt lekki i zbyt krótki. Uwierz mi, że zanim Przejechalbys te 5km, to przynajmniej kilka razy przytulilbys sufit głową... Te Forterry są takie twarde, że szkoda gadać. Plusem jest w miarę ogarnięty skręt, bo osie ciągnika są do siebie zbliżone.
Moje zdanie jest takie: zetor na te 20+- ha wytrzymalby bo ta seria w jakiejś ilości się już sprzedała, a to o czymś świadczy ;) z ursusami nie mam doczynienia, więc się nie wypowiadam.
Podsumowując ja wybrałbym Ursusa ;) tylko 11054, a nie C-3102 :) a dlaczego ursus? 4 lata gwarancji! Nikt tyle nie daje :)

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ostatnie dobre serie Zetora to 7340 i 10540 tak do 98 roku. Później to już równia pochyła w dół.

W dodatku Forterra ma problematyczny filtr DPF a w Ursusie brak ekologicznych udziwnień. Zastanów się jeszcze nad Pronaren 5236. Bardzo ciekawy ciągnik z silnikiem Deutz i przekładnią ZF.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy miał zetora, tyle że proxime, rok chyba 2010 ? po około 2500mth zaczeły się awarie, i to jedna za drugą, jakieś 2 miesiące temu zetor znalazł nowego właściciela, znam też właściciela Ursusa 11054 ale dopiero 400 mth więc jak na razie bez awarii jeździ. Ale moim zdaniem weź ursusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Zetory są bardzo popularne na polskich polach ale myśle że ursus cię nie zawiedzie, trzeba dać mu szanse im więcej ludzi będzie go kupować tym lepsze ciągniki będą powstawać. I myśle że fajnie byłoby mieć coś innego (nie znaczy gorszego) niż oklepane zetory których jest masa w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ostatnie dobre serie Zetora to 7340 i 10540 tak do 98 roku. Później to już równia pochyła w dół.

W dodatku Forterra ma problematyczny filtr DPF a w Ursusie brak ekologicznych udziwnień. Zastanów się jeszcze nad Pronaren 5236. Bardzo ciekawy ciągnik z silnikiem Deutz i przekładnią ZF.

 

Chodziło Ci zapewne 5340 bo 5236 miał silnik Iveco a po za tym już nie ma go w ofercie. Tez myślę że warto go rozważyć.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie patrząc to Zetor jest masywniejszy i lepiej się spisze do ciężkiej roboty. Ursus ma strasznie małą kabinę w której idzie dostać klaustrofobii, w 2 osoby w niej siedzieć to masakra. W Zetorze przynajmniej jest w opcji amortyzacja kabiny, więc jak weźmiesz droższą wersję z pneumatycznym fotelem to już wygodniej się jedzie. No ale nie samą kabiną człowiek żyje więc z ważniejszych rzeczy: w Zetorze podnośnik ma jakieś 5.8 tony, w Ursusie 4.4. Hydraulika- 70 litrów Zetor, 75 Ursus, ale to mała różnica. Wyjścia- Zetor max 3 pary +1, Ursus 2+1. Masy- na sucho bez obciążników Forterra jakieś 4300-4400, Ursus 4155 kg. No i Zetor większe kapcie jako tako. WOM w Zetorze masz 540/540E/1000/1000E i na życzenie 540/1000 zależne, w Ursusie z tego co piszą na ich stronie masz tylko 540/540E zależny i niezależny.  W mojej okolicy są 4 nowe ursusy i każdy na nie marudzi bo coś bąkali że jakby wiedzieli ile to warte to brali by Zetora albo DF-a.

 

Tak więc jeśli ja miałbym brać to bardziej mnie Zetor przekonuje, jeżeli zwykła to za mało to zawsze jest HSX, ciut drożej ale jest. Co do filtrów DPF to Zetor był tak miły że udostępnił na swojej stronie wszystko co trzeba żeby się dziadostwa "przypadkowo" pozbyć.

 

http://www.zetor.pl/informacje-o-eksploatacji-filtra-dpf

 

Co do spalania... Zetor nie pali tak dużo jak się mówi a jeśli pali dużo to mniej gazu, więcej balastu i konkretniejsze maszyny do niego. W nowych Forterrach siedzi tylko silnik 16V, a więc ten który wg. testów DLG jest najbardziej ekonomiczny w swojej klasie. OK, ursus jeszcze nie ma żadnych ekoterroryzmów, ale to długo nie potrwa bo i oni będą musieli się dostosować do norm spalin Tier IV, a Perkins z tego co zauważyłem też lubi dodawać filtry DPF, tak więc na jedno wyjdzie. Co do tego co napisał @pawel855 o hydraulice Boscha i silnikach Deutza- skoro ktoś coś robi i robi to dobrze to czemu by nie brać od niego? Po co kombinować samemu skoro można gotowe układy EHR kupić? Silniki Deutza też są bardzo dobre więc wzięli to zamiast kombinować nad swoimi. W Zetorze upierdliwą wadą jest to że czasami lubi szyba "sama z się" strzelić. Tyle dobrego że Zetor nie ma póki co całych boków jako drzwi. Jak w takim ursusie Ci strzelą drzwi to praktycznie tracisz jedną ścianę kabiny.

 

Fakt że Zetor to czeska białoruśka i nie ma co oczekiwać po nich, ale mimo wszystko jednak Pepik. Nie bez powodu co roku Zetor ma tak dużą sprzedaż w PL. Oklepany bo oklepany ale mimo to znany i wiadomo na czym się stoi. Ostatecznie wybór należy do Ciebie, co kupisz to Twoja sprawa. Brałeś inne marki pod uwagę?


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A nie myślałeś nad hew hollandem serii td5.xx. Sam mam dylemat miedzy proxima 90a nh td5.85 i powiem ci ze czytajac opinie można zwariować kazdy chwali swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ja zgadzam się w 100 % z użytkownikiem agrotechnicz165 i polecam Zetor'a. Ursus jest to "nowość", jest to ciągnik trochę mniejszy i lżejszy, a także mniej wygodniejszy. Zetor zaś wyrobił sobie dobrą opinie, do jego produkcji użyte są dobre i sprawdzone części oraz podzespoły ( co nie znaczy, że do produkcji Ursusa używane są złe), a poza tym sprzedaż Zetor'a o czymś świadczy. Może Forterra jest droższa, ale według mnie lepsza i już dobrze sprawdzona oraz spraktykowana, ale wybór należy do Ciebie, ja tylko doradzam i wyrażam opinię według doświadczenia, jak wszyscy tutaj zresztą.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No zetor w sprzedaży to czołówka nie raz wyprzedził nawet nh, a ursus gdzie tam błądzi na końcu

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@BestZetor oj pier*olisz, pier*olisz, jakby Ci za to płacili...
Pierwsze primo - po nazwie wiadomo co Polecisz
Drugie primo - Piszesz, że Ursus jest mniej wygodniejszy. Potwierdź to jakoś sensownie. (Podejrzewam, że nawet nim nie Jeździłes, ale zostawmy to)
Trzecie primo - "zetor zaś wyrobił sobie dobrą opinię" ciekawe kogo? Bo na pewno nie moją! W sierpniu przejeździlem Forterrą 9641 61 godzin przy pracy z ladowaczem.
Czwarte primo - Twierdzisz, że do produkcji zetora używa się dobrych podzespołów, więc jak Wyjaśnisz mi problem siadających sprzegiel, o którym pisałem we wcześniejszym poście?
Piąte primo - Porównujesz sprzedaż zetora (marki 20 lat na naszym rynku), a nowego ursusa (4 lata na rynku)
Szóste primo - Odetnij z tych sprzedanych zetorów Majory, Proximy i Crystale, a z Ursusów serię C i H ;) i wtedy Porównuj ile ktorych sprzedano (choć według mnie to i tak nie na miejscu porównywać całą serię z pojedynczym traktorem).
Siódme primo - nie oszukujmy się, o nowym Ursusie jeszcze nikt nie ma opinii, więc nie ma co go osądzać.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Daewoo też było w czołówce sprzedaży i co ? Już dawno na szrotach w ziemię wrasta... W Polsce co jest tanie to się sprzedaje a nie co jest dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj