Skocz do zawartości
Szypor

Problem z podajnikiem pochyłym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szypor    0

Witam, mam pewien problem z podajnikiem pochyłym. Otóż wszystkie kombajny mają osłony pomiędzy łańcuchami a w moim ich nie ma. Jedyna moja obawa to kwestia tego czy słoma nie będzie się zawijać na zębatkach albo łańcuchach. Po za tym samo mocowanie hederu jest inne. Wszędzie są bolce skierowane w góre podczas gdy w moim są zupełnie inne (co pokaże na zdjęciach). Dlatego kieruje dwa pytania:

1. Czy słoma będzie się zawijać na tych łańcuchach?

2. Jeśli te osłony są konieczne to jak je zamocować, do czego? 

3. Czy z tego rodzaju zaczepem bywają problemy itp.?

post-151847-0-45054200-1429037122_thumb.jpg

post-151847-0-82874500-1429037398_thumb.jpg

post-151847-0-72189400-1429114256_thumb.jpg

Edytowano przez Szypor

XMK13    365

Nie ma w kombajnach żadnych blach pomiędzy "górnym" łańcuchem, a "dolnym", a przynajmniej w moim Bizonie i Claasie nie widziałem. W Bizonach są zazwyczaj bębny z zębatkami (http://www.raitech.pl/CMS/Data/MaszynyUzywane/Zdjecia/5269/5269_DSC.jpg) zamiast wałów (ten niebieski wał), ale w różnych kombajnach jest tak i tak.

Te zaczepy to jeśli się nie mylę są od kombajnu Clayson - czyli protoplasty Bizona. Jakiej szerokości masz heder?

Tu zdjęcie podajnika od Claysona: http://img31.olx.pl/images_tablicapl/159868571_1_644x461_podajnik-skosny-clayson-m-135-new-holland-starogard-gdanski.jpg

Edytowano przez XMK13

balcerek1    91

To jest podajnik bizona Z040 i początki Z050. Z zapięciem jest trochę zabawy ale nic się nie nawija żadna blacha jest nie potrzebna między łańcuchami to znaczy w jednych była w drugich nie ale nic się nie nawijało.Kosiłem za czasów SKR z blachą i bez i nie było problemów.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szypor    0

Nie ma w kombajnach żadnych blach pomiędzy "górnym" łańcuchem, a "dolnym", a przynajmniej w moim Bizonie i Claasie nie widziałem. W Bizonach są zazwyczaj bębny z zębatkami (http://www.raitech.pl/CMS/Data/MaszynyUzywane/Zdjecia/5269/5269_DSC.jpg) zamiast wałów (ten niebieski wał), ale w różnych kombajnach jest tak i tak.

Te zaczepy to jeśli się nie mylę są od kombajnu Clayson - czyli protoplasty Bizona. Jakiej szerokości masz heder?

Tu zdjęcie podajnika od Claysona: http://img31.olx.pl/images_tablicapl/159868571_1_644x461_podajnik-skosny-clayson-m-135-new-holland-starogard-gdanski.jpg

To znaczy, że pomyliłem bęben z jakąś osłona. Szerokość hedra to 4,2m

ursus914    6

A któy to rocznik? :) Ja robiłem cały pochyły od A-Z w swoim, mój 1983, kupiony rok temu równo, i  z przodu jest bęben zamiast zębatek, a z tyłu zębatki, a blach wewnątrz łańcucha brak. Ani rzepak ani zboże się  nie zawija, 50ha skosiłem bezawaryjnie. Podłogę w swoim wymieniałem, zębatki, frezowałem i napawałem wałek górny + farba + śruby + łożyska.

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Szypor    0

Niestety rocznika dokładnego Ci nie podam, ponieważ tabliczka znamionowa oderwała się, bądź została usunięta przez poprzedniego właściciela.

pawlus224    1561

Większego wpływu nie powinno to mieć , ale chyba najpierw powynna iść krawędz ząbkowana a za nią gładka .

master20002    157

Pierwsze idzie ząbkowana.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

master20002    157

Bo to większego wpływu na pracę nie ma. Znajomy też ma odwrotnie i jakiś problemów nie ma. Pracuje normalnie, nie podbija ani nic podobnego się nie dzieje z jakimś większym nasileniem.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

ptaszyna    134

Uff, to dobrze bo już chciałem przekładać a szczerze mi się nie chce. Taki kupiłem ale jak przeglądam ogłoszenia z moim modelem to fakt, wszędzie ząbki idą przodem. Swoją drogą to czasem aż brak słów na tępotę poprzedniego właściciela bo dużo spraw  jest nie tak jak być powinno a mając nowy sprzęt wystarczyło na bieżąco usuwając awarie zachować wszystko w oryginale a nie przy okazji wszystko pieprzyć

master20002    157

Wiem coś o tym. Przykład, w moim bizonie w skrzyni został młotek z metalową rączką. Poderwało go 2 lata temu w żniwa i wywaliło mi wszystkie tryby, ale kto pomyślał że tam może być młotek...

dukat2009    6

Odnosnie podajnika pochyłego to w moim ZO40 NR FABRYCZNY 24 była blacha pomiedzy łancuchami dwa miesice temu wywiozłem podajnik i pare czesci na złom po kawalku sprzatam po kombajnie który uległ spaleniu dawno temu 

balcerek1    91

W SKR były pozakładane i tak i tak i ciągły .W swoim osobiście mam gładki pierwszy ząbek drugi i ciągnie bez problemu.Patrząc w katalogu jest tak jak pisze czyli gładki pierwszy ząb drugi.

dukat2009    6

Witam jak jakies czesci potrzebne sa do kombajnu ZO40 to daj znac bo po woli robie porzadki w  garazu. Mam nawet orginalna nie urzywana os do wytrzasaczów. 

krzysztofz14    15

Łożysko muszę wymienić w podajniku za kołem pasowym.Czy można to zrobić bez odjezdzania .Koło mam na pas potrójny.

izolda789    12

A orientujecie się może jakie koła zębate (ile mają zębów) idą w tym podajniku na górnym wałku? Jesteśmy w trakcie wymiany tego wałka wraz z trybami i kupiliśmy tak jak było koła z 9 zębami. Teraz mamy wątpliwości bo belki zaczepiają o śrubki mocujące osłony na wałku. W katalogu na rysunku tryb ma 12 zębów ale nie ma opisu i nie wiem czy rysunek jest autentyczny, kombajn kupiony od 2 właściciela więc nie wiadomo czy tak było fabrycznie czy ktoś już tam majstrował. Może macie jakieś zdjęcie, albo ktoś to wymieniał?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez koras
      Witam zakupiłem Bizonka mam kilka pytań.
      Jaki olej do silnika i ile go wchodzi? Czy turdus się nadaje.
      Jaki olej hydrauliczny i ile go wchodzi. Z góry dziękuję
    • Przez szymon09875
      Sprzedam kombajn bizon z050/56. Rok 1978. W ciaglym użytkowaniu. Cena 8 tyś do negocjacji