Polecane posty

Napisano (edytowany)
17 minut temu, e2visionamd napisał:

Witam na pszenice ozimą w fazie flagi zastosowałem 1l fandango + 0,63 l dursbanu 480 ec + 45 ml
Cyperkill max 500 ec + 4,5 l basfoliaru 36 extra + 6,7 kg siarczanu magnezu i wyszły poparzenia tylko przez co ?

słońce, wysoka temperatura... azot z basfoliaru (1,6kg), a tak poza tym to po co 2 środki owadobójcze, może sąsiad opryskał i zniosło, czasem niewypłukany dostatecznie rozpylacz po poprzednim oprysku, a czasem nie szedł azot doglebowo przed zabiegiem?, mokre rośliny, multum opcji ;)

a może to nie poparzenia, a patrz wyżej mój poprzedni post...

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Napisano (edytowany)

Tak dzień wcześniej poszło 110 kg saletry amonowej to może być przyczyną ? Na całych dwóch polach w osobnych miejscach więc od sąsiada nie zawiało , podczas oprysku rośliny były suche. Po burakach na 2liścienne było pryskane ale zawsze w miarę dbam więc albo ta saletra , albo niewypłukany opryskiwacz 

Za ciepło nie było troszkę nawet pochmurnie i temp ok. Podczas zabiegu 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, e2visionamd napisał:

Tak dzień wcześniej poszło 110 kg saletry amonowej to może być przyczyną ? Na całych dwóch polach w osobnych miejscach więc od sąsiada nie zawiało , podczas oprysku rośliny były suche. Po burakach na 2liścienne było pryskane ale zawsze w miarę dbam więc albo ta saletra , albo niewypłukany opryskiwacz 

tak, nie zdążyła się rozpuścić i pewnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Dziękuję za info i za naukę na przyszłość.. tyle lat uprawiam i nawet nie wiedziałem o tym. Serce się kraje tylko bo ładna pszenica a teraz sam sobie narobiłem kłopotu.. czymś ratować to czy minie dość szybko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
Grzegorz197 napisał:

Czy mozna mieszać środki grzybobojczy owadobojcze i nawóz.  Wszystko razem. 

można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15
12 minut temu, Krzysiek89 napisał:

można

11 minut temu, Krzysiek89 napisał:

można

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28
2 godziny temu, RoRo napisał:

Mam pytanie chce zastosowac osiris 1,5l moge dodac do tego amistar 250sc  0,5l pierwsze klosy na wierzchu

 

Strobiluryny nigdy nie dajemy na T3 ponieważ zwiększają ilość DON w ziarnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, przem64 napisał:

 

Strobiluryny nigdy nie dajemy na T3 ponieważ zwiększają ilość DON w ziarnie.

przydało by się jakieś potwierdzenie tego faktu..., https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/jaka-substancje-czynna-wybrac-do-zabiegu-t3,78733.html - tutaj natomiast testowali w zwalczaniu fuzarioz, strobulina wypadła słabo, a tutaj https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/zabieg-t3-w-celu-ochrony-klosa,51077.html niby IOR w Poznaniu mówi, że się nadaje najlepiej obok triazoli ;)

PS. zamienić "agrofoto" na "farmer" w odnośnikach

EDIT: OK, chyba znalazłem https://apsjournals.apsnet.org/doi/pdf/10.1094/PHYTO-99-1-0095

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie, w sobotę na pszenicę ozimą zastosowałem mieszankę Kier 1l siarczan magnezu 10 kg tytanit 0,25 l i Alkalin PK z intermagu 2,5 l. (Pszenica już częściowo się wykłaszała, ale na większości zwarta pochwa) Dopiero teraz wyczytałem, że nie wolno mieszać alkalinu z siarczanem magnezu. Dziś sprawdziłem na polu i nic nie widać na razie, poza jednym placykiem 0,5 m na 0,5 m gdzie jest spalona ( być może tam przez chwilę stałem na włączonych lancach). Pytanie brzmi czy spali mi doszczętnie całe pole, czy "rozejdzie się po kościach"

Edytowano przez Krzysiek1276

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

dokładnie tak, jeśli nie wierzyć naukowcom którzy męczą się i wykonują czarna robotę to komu mamy ufać i opierać nasza wiedzę przy wyborze s.cz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0
21 godzin temu, kopin napisał:

no chyba nie bo jak koledzy tutaj o wapniowej pisali to wychodziło na to że nie o nią chodzi tylko o zwykłą,ale się nie mądruje bo tym nie pryskałem,tak jak i butaprenem rozcieńczonym w nitro

Bo akurat miałem w domu saletrę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Witam  ile można  dać  maksymalnie  siarczan magnezu   do t2 czy mozna moczniku dodać   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, przem64 napisał:

 

Strobiluryny nigdy nie dajemy na T3 ponieważ zwiększają ilość DON w ziarnie.

Podaj jakieś źródło tego twierdzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Orientuje sie ktos jak np mam pojedyncze zyto/pszenzyto w pszenicy to przymna mi to na konsumpcję bez problemu? 

Sprzedam agregat Marsk Stig 3m 2010rok, pw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
Thorod napisał:

Orientuje sie ktos jak np mam pojedyncze zyto/pszenzyto w pszenicy to przymna mi to na konsumpcję bez problemu? 

Sprzedam agregat Marsk Stig 3m 2010rok, pw :D

jak mało to nie znajdą ale napisze swoj sposób na żyto w pszenicy oprysk fungi w poczatku kwitnienia żyta i klosy puste 😉


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29
48 minut temu, loquito napisał:

Podaj jakieś źródło tego twierdzenia. 

Oficjalna broszura ze strony AHDB (dawniej HGCA) , jak ktoś chce to znajdzie.

BAdania są z poczatku wieku.

20190528-221920.png

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Krzysiek1276 napisał:

Witam mam pytanie, w sobotę na pszenicę ozimą zastosowałem mieszankę Kier 1l siarczan magnezu 10 kg tytanit 0,25 l i Alkalin PK z intermagu 2,5 l. (Pszenica już częściowo się wykłaszała, ale na większości zwarta pochwa) Dopiero teraz wyczytałem, że nie wolno mieszać alkalinu z siarczanem magnezu. Dziś sprawdziłem na polu i nic nie widać na razie, poza jednym placykiem 0,5 m na 0,5 m gdzie jest spalona ( być może tam przez chwilę stałem na włączonych lancach). Pytanie brzmi czy spali mi doszczętnie całe pole, czy "rozejdzie się po kościach"

Nic jej nie będzie, nie przejmuj się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

To teraz nie wiem co robic dodac azoksystrobine czy nie...? podkreslam klosy sa jeszcze schowane pojedyncze sie pokazuja. Moge miec pozniej problemy w skupie jak DON bedzie za wysokie? Badaja oni wogole to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Koledzy po kwitnieniu w życie hybrydzie czy mogę  prysnąć  opryskiem aviator xpro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

RoRo napisał: To teraz nie wiem co robic dodac azoksystrobine czy nie...? podkreslam klosy sa jeszcze schowane pojedyncze sie pokazuja. Moge miec pozniej problemy w skupie jak DON bedzie za wysokie? Badaja oni wogole to Strobi przedłuża wegetację i stąd większe zagrożenie fuzariozami w przypadku deszczowej i ciepłej pogody. Sam kiedyś dodawałem do T3 pikoksystrobinę (Acanto 0,5 l) i fuzarioz nie było. Jedynie co, to gołym okiem można było zauważyć, że po deszczach (mokre żniwa 2014) łan nadal był żółty, podczas gdy inne plantacje z każdym kolejnym deszczem robiły się coraz bardziej "czarne". 125 g. strobi na ha. spokojnie można zastosować w T3, w połączeniu z tebukonazolem, bądź metkonazolem..

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak oceniacie Kłos? Pszenica RTG Bilanz

Screenshot_20190529-144814.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12t/ha z tego nie wyciśniesz 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Panowie mam poskrecane kłosy w pszenicy czyżby Medax Max 0,6 kg to spowodował i jak tu zdjęcie wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj