Polecane posty

piotrdd    62

To faktycznie do przesiewu jak by miała kiełki to morze by coś z tego było, wziął by siewkę do domu do ciepła i zobaczył czy rusza.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Witam
Czy na T1 w pszenicy jarej w fazie pierwszego kolanka- mondatak 0.6l + mondapropico 0.4l
I T2 na flagowego Duett star 334 0.6l+ Acanto 0.6l
Będzie dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

piotrdd
Nie bierze wypowiedzi kolegi na prawde on sobie cigle ze wszystkiego jaja robi.
Jak pszenica tydzien nie zchodzi to ja nie widzje w tym nic dziwnego zimno jest i dlatego nie zchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

No i po co siać w zimie i dziwić się że nie wychodzi. Nie wyjdzie bo jest za zimno zboże schodzi jak ma ciepło to wiem z własnego doświadczenia i już nigdy nie posieje zboża wcześniej jak po 25 marca jak to zrobiłem 3 lat temu posialem 15 marca owies i pszenicę jara. I wszystko poschodzilo o połowę mniej jak posialem i go prawie nie bylo a siane koło 10 kwietnia było prze piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Pszenica jara potrzebuje temperatury gleby od 2 do 3 stopni minimum do kiełkowania. Czyli w nocy powinno być około 7-8 stopni temp. powietrza i bez przymrozków. U mnie jeszcze tak ciepło nie jest. Dziś pada śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

MalyRolnik18 Głupoty gadasz.

To, że jest zimno nie ma wpływu na to, że połowa nasion wykiełkuje a druga połowa nie. Oczywistym jest to, że żeby roślina wzeszł gleba musi mieć odpowiednią temperaturę, czyli po prostu musi być nagrzana, (co też zależy od rodzaju podłoża).

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Bzdury które wypisuje aleksander wywołują potok bzdur ale on ma chociaż z tego bekę. Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

pszenica jara posiana tydzień temu i jeszcze nie wschodzi nie wiem dlaczego może ziarno złe lub wymarzła bo był przymrozek

Tak i od tego przymrozku ziarno straciło siłę kiełkowania.

 

No i po co siać w zimie i dziwić się że nie wychodzi. Nie wyjdzie bo jest za zimno zboże schodzi jak ma ciepło to wiem z własnego doświadczenia i już nigdy nie posieje zboża wcześniej jak po 25 marca jak to zrobiłem 3 lat temu posialem 15 marca owies i pszenicę jara. I wszystko poschodzilo o połowę mniej jak posialem i go prawie nie bylo a siane koło 10 kwietnia było prze piękne.

To opisz nam dokładnie te swoje doświadczenie na temat SCHODZENIA  zboża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ziemia musi być nagrzana to fakt ale po co siejecie azot w lutym jak i tak w niskich temperaturach nie działa/brak wegetacji/ a przez miesiąc następują straty składnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ty jednak chyba siedzisz ciągle w domu przed komputerem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co myślisz, że W niższych temperaturach nawóz zmarźnie?

Ja na części pierwszą dawkę podałem 25 lutego.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mocznik ja bym już sypał na II dawkę. Ja lece około 3 kwietnia z saletrą.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wy tu mówicie o 2 a u nas cieżko z 1 dawka. Tylko na  suchszych działkach da sie wjechac. Ja dobrze pójdzie do koca tygodnia posieje 1 dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Sam w piątek dopiero rozsiałem pierwsza dawke z przymrozkiem i to w zaniżeniu ciągnik dół wyrył na długości 10 metrów a tak to ok. Niektórzy w mojej okolicy jeszcze czekaja. To sobie poczekaja bo troche popadało i dalej ziemia mokra. Wiece trzeba bedzie czasu zeby to wyschło a pozniej wszystko na kupe wychodzi. Opryski na chwasty, zasilanie azotem, antywylegacze. Jakby nie przymrozek to bałbym sie wjeżdzać też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

@soltys48. Co tu opisywać wiem tylko tyle że zboże należy siać jak jest ciepło i ziemia ma temperaturę w której ziarno zacznie kiełkować. I nie mów mi że to nie robi żadnej różnicy bo przykładowo zboże posiane w temperaturze np. 0 stopni wzejdzie po 2 tygodniach a siane w temperaturze np.8 stopni za tydzień. I te siane w zimnie wszystko nie zejdzie na pewno. Wiem bo pisałem że sialem tak kiedyś jedno i to samo zboże i tak było. Te dosiewane w kwietniu było piękne a te w marcu jak nie u rolnika tylko u dziada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

15 marca to na owies rzeczywiście bardzo wcześnie... Siałeś swoim materiałem, zaprawionym, oczyszczonym? 

Ja najwcześniej siałem owies 13 lutego od momentu siewu do ukazywania się szpilek minęło 6 tygodni i żadnych braków w obsadzie nie stwierdziłem. Poza tym nie jest istotne to co dzieje się nad ziemią po wczesnych siewach tylko pod nią... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Swoim, czyszczonym, zaprawionym, rok po centrali. Pod korzeń poszedł obornik na jesień na wiosnę 200kg polifoski 8 150kg saletrzaku. Tylko ziemia mieszana V,VI klasa może dlatego ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Planuje usunąć chwasty mieszanką Atributt+ Mustang. Co sądzicie?

Nie bedziesz mógł po attrybucie zasiać rzepaku w przyszłym roku,weż to pod uwagę

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja posiałem w czwartek jarą i owies zobaczymy co z tego bedzie jak narazie pszenica z 29 lstopada pokazuje swoje ogniwo i powoli wybija  sie nad ziemię ale niestety zimno i cały czas za zimno jest na podkarpaciu żeby to wszystko ładnie się wybijało

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

@soltys48. Co tu opisywać wiem tylko tyle że zboże należy siać jak jest ciepło i ziemia ma temperaturę w której ziarno zacznie kiełkować. I nie mów mi że to nie robi żadnej różnicy bo przykładowo zboże posiane w temperaturze np. 0 stopni wzejdzie po 2 tygodniach a siane w temperaturze np.8 stopni za tydzień. I te siane w zimnie wszystko nie zejdzie na pewno. Wiem bo pisałem że sialem tak kiedyś jedno i to samo zboże i tak było. Te dosiewane w kwietniu było piękne a te w marcu jak nie u rolnika tylko u dziada ;)

Według twoich wywodów trzeba czekać z siewami pszenicy a wtedy plony w d*p...Pszenice jarą można siać nawet w styczniu jeśli są do tego warunki a wtedy odwdzięczy Ci sie plonem takim samym jak zimowa albo nieznacznie mniejszym pomimo tego że ona długo nie wychodzi zbuduje o wiele większy system korzeniowy a co za tym idzie przekłada się to na plon u mnie Harenda juz posiana wczoraj ,wcześniej nie dało sie w pole wjechać bo bym wcześniej zasiał,jara póżno siana szybko przechodzi w kolejne fazy rozwojowe i nie da się tego nadgonić zadnym nawozeniem ,wczesny siew to najlepszy beznakładowy sposób na zwiększenie plonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj