Polecane posty

ursus1991    10

My w tamtym roku pryskaliśmy

1 Lintur +Atlantis,

2 Factor + Atlantis,

2 Granstar + Atribut i

4 Lintur + Axial

Te ostatnie to były dosyć drogie, prawie 170zł/ha, Te trzecie to jakoś 120/130zł/ha, a te dwie pierwsze to prawie 150/ha. Środki były skuteczne , pola czyściutkie, aż przyszły te deszcze i trochę w pszenicy przytulii się wybiło i problem

W tym sezonie wszystko pryskaliśmy jesieniom Gleanem i Jęczmień Expert met, teraz tylko wiosna zrobimy poprawkę na dwuliścienne, tylko nie wiem jeszcze czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
lintur + IPU.

 

Paskudna mieszanka jak jest zimno - u mnie jest

Lepiej nie stosować w późniejszych fazach rozwojowych zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Dziś zastosowałem lintur, choc pryskałem na jesieni, wyszła przytulia, haber oraz fiołek polny, ziemia w tym roku wapnowana, myślałem że tyle chwastu nie będzie :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

czy do herbicydy, albo fungicydu w pszenicy ozimej można dodać mocznik lub siarczan magnezu(dolistnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tak, ale nie do każdych, tam gdzie nie można to będzie pisać na etykiecie. Mocznik musi być rozcięczony w wodzie kilka dni wcześniej, bo bardzo obniża temperaturę wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś pryskał pszenice ozimą środkiem impact chemi nowa? co powiecie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

z fungicydami zasada jest prosta :co tanie to jest mało skuteczne,choć niektóre tanie środki wykazują się przyzwoitą skutecznośćią na niektóre choroby, bardzo mało substancji może się pochwalić zadowalającą skutecznością na mączniaka i podstawę źdźbła,zasada jest prosta trzeba mieszać,ale mieszanka 2-3 tanich środków wychodzi drożej jak dobre markowe produkty,jeżeli ktoś ma możliwość zebrania 6-7t/ha powinien liczyć się z tym że trzeba sobie te pół tony ziarna odżałować na ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

A to impact twoim zdaniem to jakaś lipa?:rolleyes: bo podobno lepszy jest od tiltu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Pomocy pszenica mi kapituluje http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=214926 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=214953 jest coraz gorzej, jest mała i żółknie, trzy dni temu posiałem drugą dawkę i nic :rolleyes: Co to może byc? Pierwszy rok mam pszeice :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

w mojej okolicy na słabszych glebach zboża tez tak wygladaja jest za zimno korzenie roślin nie pobieraja składników opryski dolistne nie ratuja sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja dzisiaj pryskałem Apyrosem + Granstar Ultra(ten siakiś nowy) i mam nadzieje ze pole bedzie czyste. A srodek jak tani to z reguły malo skuteczny, albo bardzo wymagajacy wobec warunkow pogodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

faktycznie zimno bylo u mnie od kilku dni jest cieplo i pszenica w ciagu 2 dni podrosla i nabrala koloru

teraz jest juz ok dzisiaj dalem 200 kg saletry po niedzieli planuje oprysk antywylegaczem , na grzyba , odrzywkami

.mam pytanie stosowal ktos z was na klosa horizon 0,6 + karben 0,4 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

W pszenicy jarej jakie są terminy stosowania RSM? Teraz ma 2lisć i ładnie widać ścieżki i chciałbym dać 1 dawkę N w RSM-32. Czy nic się nie stanie jej(kieruje te pytanie do osób stosujących RSM u siebie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że powinieneś poczekać aż zacznie się krzewić. U mnie w piątek poszedł rsm na 30ha jarki ale ona była najwcześniej siana i jest już w fazie pełni krzewienia. Reszta pszenicy i jęczmień muszą poczekać bo jeszcze za małe a po drugie ciągle pada i błoto w polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Ile dać na 1ha siarczanu magnezu zawierającego 16% tleneku magnezu i 32% trójtlenku siarki? Do tego pójdzie jeszcze ok 4l. basfoliaru 36 extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ile mocznika można dać do oprysku z falconem tuż przed wyjściem kłosa albo gdy już się pojawi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Osobiście, nie podjąłbym ryzyka dokarmiania mocznikiem w fazie od flagowego do kłoszenia.

Roztwór 5% można uznać jako wystarczający, przykład - 300l/ha wody + 16 kg mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Dzięki a mam pytanie takie jeszcze moja pszenica Jara niebawem osiągnie pierwsze kolanko już jest wyczuwalne chyba i jest taka na masę gęsta pokrzewiła się jak mocno stanowisko po burakach przesiewnie 200kg saletrzaku ile dać na drugą dawkę żeby ustała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

moja pszenica Jara niebawem osiągnie pierwsze kolanko już jest wyczuwalne chyba i jest taka na masę gęsta

To czas na regulator, bo stanowisko miodzio, do tego wilgotna aura.

 

jest taka na masę gęsta pokrzewiła się jak mocno stanowisko po burakach przesiewnie 200kg saletrzaku ile dać na drugą dawkę żeby ustała ?

Ostrożnie, do 40 kg/N/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

a jak ma się oprysk do deszczu? Deszcz zmyje oprysk z liścia i nic nie da oprysk? Jak wyczuć tą pogoda :/ Sąsiad pryskał wczoraj, pod wieczór deszcz i po 400zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Na większości środków jest napisane ile czasu nie może padać zazwyczaj ze 2 godziny musi nie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj