Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz to mozesz prysnac na liscia flagowego lub na klosa :P zalezy w jakiej fazie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja swoją pszenicę chciałem dzisiaj prysnąć na kłosa, przyjeżdżam i patrzę a ona zaczyna kwitnąć. No i było po pryskaniu. Kiedy teaz wjechać z opryskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

moja jeszcze nie kwitnie , ja mam zamiar dzis pod wieczor opryskac czesc pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja wczoraj prysnąłem falconem. Miejscami zaczynała kwitnąć. Czy to się odbije na plonowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1
Napisano (edytowany)

Oczywiscie ze tak na plus, pszenica pryskana w czasie kwitnienia to skutkuje ze jestes w stanie ograniczyc fuzarize kłosa czyli jezeli masz podatna pszenice na ta chorobe to dobrze zrobiłes choc powinos poczekac 2 dni zeby wiekszosc pszenicy kwitła nie wolno pryskac zyta pszenzyta itd w czasie kwitnienia

 

ACHA DLA TYCH CO SIE BOJA PRYSKAC NAPSZENICE

System ochrony pszenicy przed chorobami grzybowymi Zabieg T-1 – zwalczanie w fazie pierwszego – drugiego kolanka (BBCH 31-32) chorób podstawy źdźbła i chorób liści obecnych w tym czasie (łamliwość źdźbła, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni, na liściach mączniak prawdziwy, rdze, paskowana septorioza liści, DTR.

Zabieg T-2 – zwalczanie chorób w terminie BBCH 49 (widoczne pierwsze ości lub BBCH 51-59 (początek kłoszenia do pełni kłoszenia)

Gdy jest zagrożenie przez grzyby rodzaju Fusarium powodujące fuzariozę kłosów, to wykonuje się obowiązkowo Zabieg T-3 – najczęściej w fazie pełni kwitnienia BBCH 65. Asortyment dostępnych na rynku środków zwalczających choroby w pszenicy jest w pełni wystarczający, aby skutecznie zwalczać choroby w zalecanych terminach.

 

Prof. nadzw. dr hab. Marek Korbas

IOR–PIB w Poznaniu;

 

Nie piszemy posta pod postem, do tego cytowanie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To w końcu jak, pszenice można pryskać w czasie kwitnienia a pszenżyta nie? Ja pryskam pszenżyto jak 80% kłosów jest już na wierzchu bi własnie boje się o to kwitnienie(choć i tak już w sumie kwitnie).Pszenice robie podobnie.W sumie to jest tylko około 3 dni do pełni kwitnienia i trzeba lustrowac pole a każda odmiana jeszcze dodatkowo ma parę dni odchyłki.Weź i weź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1
Napisano (edytowany)

pszenzyto pryskamy przed lub po kwitnieniu w innym przypadku moze sie nie zapylic straty w plonie siegaja nawet 50 procent zalezne od odmiany czy ma wiecej genów zyta czy pszenicy,ULOTKE PRZECZYTAJ DOKŁADNIE http://www.agro.basf...ltra_497_SC.pdf

CYTAT @MAREKGIZIO

krzys037 --> jesteś moim idolem.

ZARTOWNIS NIE BEDE TEGO KOMENTOWAC

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tak ale to tyczy się tylko(chyba Duetu).Na Falconie tego nie wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Też bym chciał dokładnie wiedzieć. Pszenica niby można pryskać w czasie kwitnienia- tak mówią z Syngenty i Basf oraz kilku sąsiadów tak robi. Natomiast pszenżyto i żyto broń Boże tykać czymkolwiek w czasie kwitnienia.

 

Może ktoś sprecyzować, zganić mnie lub wyjaśnić? :)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Tak ale to tyczy się tylko(chyba Duetu).Na Falconie tego nie wyczytałem.

CZYTAJ UWAZNIE ETYKIETY

falconie tu masz UWAGI i pod 2

 

UWAGI:

1. W wa runka ch spr zyj a j a cych rozwojowi chor6b gr zybowych ps z eni cy z a l e c any t e rmin z abi egu

opryskiwani a rnozna wydluzyc do fazy dojrzalosci wodnej z i ama .

2. W wa runka ch s i lnego z agroz eni a pszenzyta fuz a r ioz a klosow z abi eg wykona c po z akonc z eniu

kwitnienia.

3. Srodek Falcon 460 EC w ps z eni cy ozirnej j w pszenzycie oz imym ogr ani c z a wys t epowani e choroby

fuzariozy klosow.

3. Te rmin wykonani a z abi egu musi uwzgl edni a c ka r enc j e srodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Żadnego zboża nie pryska się niczym podczas kwitnienia, to taki okres jak wschody gdzie niewolno nic robić bo rośliny są szczególnie wrażliwe.

Podczas kwitnienia nie wolno pryskać nie tylko odżywkami, fungicydami ale też insektycydami. Gdyż substancje w oprysku mogą osłabić pylenie i tym samym wpływają na zniżkę plonu.

Kwitnienie nie trwa tak długo jak już coś robić to przed albo poczekać kilka dni aż się skończy.

 

Tym co na to leją życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

@marekgizio Żadnego zboża nie pryska się niczym podczas kwitnienia, to taki okres jak wschody gdzie niewolno nic robić bo rośliny są szczególnie wrażliwe.

NO I - nie zgadzam sie poniewaz fungicydy na pszenice pryska sie na fuzarioze podczas kwitnienia i sa tylko 3 do 6 dni na ochrone skuteczną a innych zabiegow sie nie wykonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to mit że nie wolno pryskać w fazie kwitnienia,nawet słyszałem że ciężko trafić w ten moment, pszenica bardzo krótko kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

hehe mitomanów widze nie brakuje , ja generalnie tez wyczytalem ze pryska sie przed kwitnieciem lub po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

hehe mitomanów widze nie brakuje , ja generalnie tez wyczytalem ze pryska sie przed kwitnieciem lub po

kazdy niech pryska jak uwaza - jezeli w dzien jest 30 stopni to pszenica nawed pryskana o godz 20 i tak juz ma powłoke włoskowa takze oprysk wykonany w takim dniu to tylko bezsensowna jazda na tym polu no chyba ze zwiedzamy

cytat tomaaszpa1-Napisano wczoraj, 11:37

moja jeszcze nie kwitnie , ja mam zamiar dzis pod wieczor opryskac czesc pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

taki miałem zamiar tak jak napisalem , ale nie opryskalem bo przy takiej suszy stiwerdzilem ze grzyb tak nie atakuje i to bez sensu tym bardziej ze wczoraj robilem pielnikiem w burakach do 21.30 wiec nie mialem nawet czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Bzdura ze nie atakuje , u mnie jest i była susza ok 3 tyg temu i zwalczałem brunatną plamistosc lisci w pszenicy po sasiecku pszenzyta ktore nie były chronione sa juz zołte a zwłaszcza te ktore sa podatne na grzyba widac na wprost za łaka

http://www.agrofoto....enica-kerubino/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak ktoś niema dużej presji chorób to niech lepiej poczeka z pryskaniem pszenicy na choroby ... aż spadnie deszcz bo ja sobie po upalałem końcówki liścia flagowego ;[ dodałem tylko 1,5 kg/ha osd mikro zboże i gotowe , wie ktoś jaki to ma wpływ na pozniejszy plon ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie sucho jak diabli po 30st mozna powiedziec ze w przeciagu 2 tyg prawie nic nie padalo , poczekac z pryskaniem na klosa az klos zakwitnie czy juz pryskac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

He, a w Niemczech do 33 przygrzewa.

 

Kapera:

To zależy jakim środkiem chcesz pojechać.

 

Piotr.

Nie przejmuj się zbytnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaki srodek zeby opryskac po kwitnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie pszenica jara zaczyna się kłosić a jutro planuje pryskać Bumperem od grzyba. Jaką odrzywkę polecanie żeby dodac do Bumpera? Myślałem o 10kg/ha siarczanu magnezu. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj