Polecane posty

mam problem pryskałem pszenice ozimą mustangiem jakieś 3 tyg temu i chwast wytępiło w jakieś 50%. J tu pytanie czy jest sens robić poprawke skoro pszenica ma około 30cm więc oprysk nie pokryje liśći chwastuw?

 

tylko puma da jeszcze rade ale musisz się spieszyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Panowie a co powiecie na taką kombinację oprysków fungicydowych bo coraz bardziej skłaniam się ku takiej kombinacji duett ultra 0.5 litra +0.35litra artea czyli

(tiofanat metylowy epoksykonazol cyprokonazol propikonazol) nie wychodzi drogo bo jakieś 100zł /ha a cztery dobre substancje aktywnne

 

Do arkadian modussa możesz jeszcze zastosować ale trzeba szybko poza tym kolanka tworzą się od dołu pozdro a z cerone uważaj tam jest etefon potrafi zaszkodzić

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

Drodzy koledzy

 

Mam dwa środki do ochrony fungicydowej: Bumper 250 EC (triazol) oraz Falcon. Zastanawiam się w jaki sposób i jakiej kolejności zastosować je na pszenicę. Pszenica jest w fazie coś około 3.3 - 3.7.

 

Chciałbym zastosować teraz środek Bumper 250EC + odżywki a dopiero około fazy kłoszenia popryskać falconem. Czy to dobry pomysł? A może zrobić całkiem na odwrót? Dodam, że będę pryskać teraz odżywkami dlatego chciałbym już wykonać ten zabieg.

 

Co o tym myślicie?

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pszenice Mewe siana 230kg/ha okolo 15 pazdziernika naworzenie wiosnne okolo 160kg N ,3 klasa i dalem jej na 1 kolanko 1.5l ccc(antywylegacz plynny 675sl) czy wytrzyma do zniw czy sie przewroci radzicie zastosowac jakis moddus lub cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mam takie pytanie. Pryskałem pszenicę Tiltem ale po 5 dniach spadł śnieg i były małe przymrozki. Dziś byłem zobaczyć co i jak zobaczyłem że jest sporo mączniaka. Pytanie czym popryskać żeby usunąć mączniaka i zabezpieczyć do końca już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Do Falconu trzeba jeszcze coś dodać czy np zamiast sugerowanej dawki 0,6; dać 0,7?

Znajomy z Agro Efektu mówił że można dać Aete + Ditane. Nie wiem na co się zdecydować. Patrzyłem na pogodę i zapowiadają deszcze i ciepło więc będzie spore nasilenie chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Panowie a co powiecie na taką kombinację oprysków fungicydowych bo coraz bardziej skłaniam się ku takiej kombinacji duett ultra 0.5 litra +0.35litra artea czyli

(tiofanat metylowy epoksykonazol cyprokonazol propikonazol) nie wychodzi drogo bo jakieś 100zł /ha a cztery dobre substancje aktywnne

 

Do arkadian modussa możesz jeszcze zastosować ale trzeba szybko poza tym kolanka tworzą się od dołu pozdro a z cerone uważaj tam jest etefon potrafi zaszkodzić

 

ale to raczej na t2 opryski beda zanizone dawki wiec moze nie zadziałać w pełni skutecznie oprysk, jesli nie bedzie deszczowo to wytrzyma, ja wczesniej kombinowalem i mieszalem a od 2 lat stosuje uniwo pack wychodzi ok 1270 na 5 ha oczywiscie za pakiet na t1 imput i t2 fandango

 

koledzy dosyc znacznie popazylem jednym przejazdem pszenice mocznikiem konce pobronzowiały pszenica powinna wytrzymac ale czy nie bedzie znaczacej straty w plonie?

Edytowano przez Piotrlubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Bumper+Mirage na pierwszy Falcon na drugi

a czy na jarą na t1 dobry by był ten zabieg? ile czego? i jaki koszt? i co byście zaproponowali w jarej na t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeśli to do mnie to powiat świdnik. U nas bumper i mirage idzie na liść flagowy a falcon na kłos. Ale dokładne terminy będą zależeć od tego jak będzie to wszystko wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale to raczej na t2 opryski beda zanizone dawki wiec moze nie zadziałać w pełni skutecznie oprysk, jesli nie bedzie deszczowo to wytrzyma, ja wczesniej kombinowalem i mieszalem a od 2 lat stosuje uniwo pack wychodzi ok 1270 na 5 ha oczywiscie za pakiet na t1 imput i t2 fandango

 

koledzy dosyc znacznie popazylem jednym przejazdem pszenice mocznikiem konce pobronzowiały pszenica powinna wytrzymac ale czy nie bedzie znaczacej straty w plonie?

zaniżona jest tylko dawka artea i to niewiele duett w normie mysle ze spokojnie wytrzyma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Kiedyś w tym temacie ktoś napisał że zasilenie pszenicy ozimej saletrą w momencie gdy zalążek kłosa w łodydze ma ok 1 cm ma zwiększyć ilośc plonu. Dziś posiałem swoją zimową pszenicę saletrą w ilości 130kg/ha. Ciekaw jestem jakie będą efekty. Zastanawiam się jeszcze czy podobny zabieg zastosować równiez w pszenicy jarej gdy dojdzie do tego stanu? Dodam że dawałem jej już saletrę jakieś 2 tygodnie temu i zaowocowało to znacznym wzrostem i pięknym kolorem. Aha, antywylegiwacz i tak planuje stosować.

Więc co, dawać na pszenicę jarą tą saletrę w fazie zalążka kłosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U nas bumper i mirage idzie na liść flagowy a falcon na kłos. Ale dokładne terminy będą zależeć od tego jak będzie to wszystko wyglądać.

 

No i u mnie będzie wyglądać podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaniżona jest tylko dawka artea i to niewiele duett w normie mysle ze spokojnie wytrzyma

 

od zalecanej dawka duetu jest zmniejszona o 20 % a artea o 30% jak bedzie sucho to będzie, ale przy niekorzystnych warunkach pewnie trzeba byloby poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

od zalecanej dawka duetu jest zmniejszona o 20 % a artea o 30% jak bedzie sucho to będzie, ale przy niekorzystnych warunkach pewnie trzeba byloby poprawiać

w takim razie dam pełne dawki

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jeszcze nie pryskaliscie na grzybki? ja juz poltora tygodnia temu pszenzyto i pszenice oraz jeczmien ozimy opryskalem . poczatek czerwca drugi raz fungicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie własnie była przedstawicielka z syngenty i stwierdziła ze na moje pszenice ozime wystrczy na T2

Artea..bo jest bardzo zdrowa przypomne ze na t1 poszlo Capallo..

mysle ze do tej Artea dodam jeszcze Tarcza łan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja tak chodzę i myślę co by tu dać.... :D

Mam kilka środków:

Falcon + Riza lub

Artea + Riza lub

Riza + Rubrict

nie wiem na co się zdecydować :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za jakis tydzien pszenica u mnie zacznie sie klosic czy moge zastosowac jeszcze moddus bo troche duza jest i gesta i czy moge siarczan magnezu,mocznik i jakas odrzywka prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj