Polecane posty

jajonasz    1379
1 godzinę temu, sports2011 napisał:

Stabilanem 750 jechalem pszenice... Z tym że jesienią pryskalem pole na chwasty i poprawiałem 30 kwietnia a axialem na miotle zbożowa.. może to zaszkodziło ??

 

1 godzinę temu, sports2011 napisał:

Stabilanem 750 jechalem pszenice... Z tym że jesienią pryskalem pole na chwasty i poprawiałem 30 kwietnia a axialem na miotle zbożowa.. może to zaszkodziło ??

CCC w nieodpowiedniej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Pszenice się wykłaszają , pora na ochronę grzybową w sobotę ma być okno pogodowe wschodnia Polska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Dałem 11.05 0.6 falconu i obawiam się że trzeba poprawić jak będzie okno pogodowe jeszcze przed t3. Słuszne obawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Z jakich względów wybór padł na falcon? Bo na pewno nikt z tego forum tego raczej tego nie polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie flaga wystrzelona całkowicie. Za kilka dni pewnie pojawia się klosy. Na fladze pojawia się grzybek a nie ma kiedy zrobić bo pada. Tebukonazol w pełnej dawce i 0.5l tazera czeka. Wolałbym epoksykonazol zamiast Tebu ale solo nie do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

A czy dobrymi środkami na T2 będzie 0,4-0,5 Artea + 0,5 Azoksar nie planuję wykonywać T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, Mecha napisał:

Dałem 11.05 0.6 falconu i obawiam się że trzeba poprawić jak będzie okno pogodowe jeszcze przed t3. Słuszne obawy?

Szkoda pieniędzy na to lepiej zwykłe tebu było dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 minut temu, staszek131415 napisał:

Szkoda pieniędzy na to lepiej zwykłe tebu było dać

Już po fakcie wiadomo. A tebukonazol to na t3 chciałem dać.

18 minut temu, andrzej1988 napisał:

U mnie flaga wystrzelona całkowicie. Za kilka dni pewnie pojawia się klosy. Na fladze pojawia się grzybek a nie ma kiedy zrobić bo pada. Tebukonazol w pełnej dawce i 0.5l tazera czeka. Wolałbym epoksykonazol zamiast Tebu ale solo nie do kupienia.

Jak to nie? Rekord ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, sports2011 napisał:

Witam,mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wprost oraz kłosy są poskręcane .Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to choroba czy oprysk jakiś zaszkodził??

 

  • ZgłośWitam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?

IMG_20190522_205227.jpg

IMG_20190522_205243.jpg

IMG_20190522_210329.jpg

Maiłem tak w zeszył roku na jednym polu, zostało mi torochę CCC + moodus i poleciałem przenicę, było już widać kłosy i to był duży błąd. Większość kłosów było powykrzywiane oraz spiętrzone.

Edytowano przez skus0804
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
44 minuty temu, loquito napisał:

Z jakich względów wybór padł na falcon? Bo na pewno nikt z tego forum tego raczej tego nie polecił.

Szczerze to sam mam ból d... i się zastanawiam co mnie skłoniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a co macie do Falcona,też ma tebu i dodatkowo 2 inne substancje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
21 minut temu, kopin napisał:

a co macie do Falcona,też ma tebu i dodatkowo 2 inne substancje ?

I jakie zadanie spełniają te dwie inne substancje, opisz mi ich skuteczność zwalczania chorób oraz zabezpieczania przed chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mam taki pasek gorszej gleby okolo 0,5 ha, w tamtym roku zrobilem tam badania wyszlo niskie ph ok 4,7. Poszlo tam 10ton wapna an jesieni. Na wiosne zasialem tam pszenice jarą, ładnie szła ale w tym miejscu staneła. Czy mozna ja jakos teraz podratowac? Jakies odzywki wapniowe czy stymulattory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)
11 minut temu, kopin napisał:

Dzięki. Myślałem że podzielisz się swoim doświadczeniem w uprawie a nie że  będziesz odsyłał do prezentacji.

10t wapna na 0.5ha ? To dużo czy mało? ;)

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

dowcipas,to podziel sie info czemu falcon nie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

10t na 1ha, ale to wapno defekacyjne. W tym roku mysle znowu taka dawke zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

rzuć te 10 t granulowanego i napisz za rok jak działa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Wolę dac 10t/ha wapna defekacyjnego tak jak Kolega wcześniej pisał. 10t/ha granulowanego to by duży koszt wyszedł.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 godziny temu, kopin napisał:

a co macie do Falcona,też ma tebu i dodatkowo 2 inne substancje ?

Te 100g tebukonazolu przy dawce 0,6 zrobi robote ze masakra hehe, ano taka robote ze trzeba bedzie czymś mocniejszym porawiac :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Panowie w pszenicy odnawia mi się przytulia  niby zolta jest ale miejscami się zieleni. W tym problem ze zaczyna się kłócić co robić da się coś zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

falcon może nie jest dobrym środkiem, ale niektóre badania potwierdzają dobrą skuteczność przy jęczmieniu jarym

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj