Polecane posty

Agrest    25623

Nawet na pewno.

To roślina ciepłolubna i podobnie jak kukurydza typu C4.

A że u nas coraz cieplej to rośnie jak szalony. W jagodnikach zakała nie z tej ziemi  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
Dnia 17.10.2018 o 18:53, Maniek101 napisał:

co dorzucić do experta na mszyce ?

w   mojej wiosce nikt mszyc nie pryska, ciekaw jestem co będzie wiosną ,mówiłem kilku osobom ale oni mówią -a ja ich tam  pi.......e !     

Edytowano przez Wicherek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
13 godzin temu, Wicherek napisał:

w   mojej wiosce nikt mszyc nie pryska, ciekaw jestem co będzie wiosną ,mówiłem kilku osobom ale oni mówią -a ja ich tam  pi.......e !     

A co może być wiosną? U nas też raczej nikt nie pryska na mszyce, przynajmniej nie  słyszałem... No i mszycy nie widziałem na pszenicy jak na razie, a na rzepaku masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
14 godzin temu, Agrest napisał:

Nawet na pewno.

To roślina ciepłolubna i podobnie jak kukurydza typu C4.

A że u nas coraz cieplej to rośnie jak szalony. W jagodnikach zakała nie z tej ziemi  .

Dokładnie, w uprawach warzywnych też jest z nim ogromny problem. Chodzi mi o to czym poprawić go na wiosnę, a moze wogole nie robić jesiennego odchwaszczania i zrobić wiosenne jak będzie ciepło i szarlat wzejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, michal33554 napisał:

Expert nie zaszkodzi pszenicy jeśli jest ona w fazie krzewienia ? 

Tak się zapytam bo nie mogę się dowiedzieć po sianiu pszenicy czy można zaraz opryskać ekspertem + glenem , nie zaszkodzi na wschody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z doświadczenia własnego oprysk w dniu siewu nie zaszkodziło w fazie początku krzewienia trochę miotła sterczała, ale raczej bez wpływu na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623
2 godziny temu, kamil2963 napisał:

Dokładnie, w uprawach warzywnych też jest z nim ogromny problem. Chodzi mi o to czym poprawić go na wiosnę, a moze wogole nie robić jesiennego odchwaszczania i zrobić wiosenne jak będzie ciepło i szarlat wzejdzie. 

Szarłat musi mieć dobrze ogrzaną glebę aby skiełkował. Kiedyś kiełkował po 15 maja, teraz już w końcu kwietnia. Ale to i tak za późno aby zrobić pierwsze i jedyne odchwaszczanie w oziminie.  Gleba powinna już być tak zbożem zakryta że dla amarantusa nie powinno być miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2359
pytanie trochę z innej beczki czy nowy herbicyd od basf pontos wystepuje w litrowych opakowaniach czy tylko 5 l ?

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Witam

Czy stosował ktoś z was oprysk herbicydowy np.ctu+dff lub expert met+dff krótko przed deszczem lub po nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie pomocy. Co może by przyczyną że niektóre źdźbła pszenicy są żółte? Odrazu dodam że te źdźbła są martwe, lekko wychodzą z ziemi i mają obumarłe korzenie.

IMG_20181020_093743.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

u mnie też gdzieniegdzie takie coś się pojawia. ewidentnie jak by je coś podgryzało przy korzeniach.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
53 minuty temu, mathewc385 napisał:

Panowie pomocy. Co może by przyczyną że niektóre źdźbła pszenicy są żółte? Odrazu dodam że te źdźbła są martwe, lekko wychodzą z ziemi i mają obumarłe korzenie.

IMG_20181020_093743.jpg

Robaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

ja też mam takie przypadki że są takie źdźbła. Jeżeli popada po niedzieli to poleci Dursban z nurelką i jakieś mikro w pszenicę. pszeniczka się ładnie krzewi ale ma za mało wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
2 godziny temu, ansu napisał:

Robaki

 

3 godziny temu, mathewc385 napisał:

Panowie pomocy. Co może by przyczyną że niektóre źdźbła pszenicy są żółte? Odrazu dodam że te źdźbła są martwe, lekko wychodzą z ziemi i mają obumarłe korzenie.

IMG_20181020_093743.jpg

Ja myślę że to brak wody i nierówne wschody są tego przyczyną. Zobaczysz po deszczach które zapowiadają czy się coś zmieni.

A Co teraz pomoze mikro skoro już listopad prawie i mówią pogodę max do 10 stopni na dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
5 godzin temu, jahooo napisał:

A jaki był przedplon ?

Rzepak

2 godziny temu, slawek2209 napisał:

Jeśli korzenie sa podgryzione to zapewne rolnice.Nie ma w ziemi otworów zrobionych przez robaki ?

Powiem szczerze, ze nie przyjzalem się czy są otwory w ziemi. Razem z herbicydem dawałem cypermetryne, ale to z myślą o mszycach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Przejdź się wieczorem lub w nocy z dobrą latarka po polu to naocznie stwierdzisz czy to rolnice , to robactwo jest aktywne zwłaszcza nocą. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W ubiegłym roku kolega po rzepaku w pszenicy ponad 10%  tak miał. Rośliny wychodziły bez opory z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Zamieranie korzeni może być też spowodowane chorobami "podsuszkowymi" i działalnością grzybów, pozostałościami herbicydów

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Odmiana belissa, siana bezorkowo 20września. Ok 160kg/ha. Poszedl expert +dff+helmtribi. Narazie nie krzewi się az tak mocno, Turkis juz większości 2-3liscie.

IMG_20181017_154805.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Witam jutro wieczorem zapowiadają deszcze a ok 12-13 chce prysnac mikro i cyperkil na pszenicę. Czy 3-4h wystarczy na wchloniecie mikro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj