Polecane posty

Ulman    5576

Prawie - robi różnicę jak wszystkim wiadomo. MCPA groch praktycznie nie toleruje a MCPB można podać pełna dawkę. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Panowie powiecie co zastosować po siewie pszenicy jakie środki by brało miotłę i dwuliścienne , jakie macie sprawdzone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, galan99 napisał:

Panowie powiecie co zastosować po siewie pszenicy jakie środki by brało miotłę i dwuliścienne , jakie macie sprawdzone ?

Expert met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

Expert met

Do tego DFF i jest lux

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie miał ktoś pszenice RTG Bilanz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Robiliście próbe kielkowania ziarna pszenicy? Ja jestem w trakcie, ale kolega robil i porazka ok 10% skielkowalo. U mnie nawet poroślisko slabo wyglada a niemozliwe ze kombajn nic nie zgubil. Jak to wyglada u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Tam gdzie miałem dziurę w przenośniku - wzeszła ładnie, a tak poza tym sam byłem zdziwiony, że kombajn nic nie zgubił, bo nic nie powschodziło na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, jahooo napisał:

Tam gdzie miałem dziurę w przenośniku - wzeszła ładnie, a tak poza tym sam byłem zdziwiony, że kombajn nic nie zgubił, bo nic nie powschodziło na polu.

Jaki to kombajn co nic nie gubi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
ruski albo gubi albo nie gubi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Po prostu poza śladami po przenoscniku - 1,5 kółka dookoła pola nim zauważyłem, nic nie powschodziło, nie ma "zielonych pasów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

U mnie to co rozsypało sie z rury z kombajnu jak leżało miesiąc temu na drodze, tak dalej leży ale to dlatego że jest sucho i to co popadało to wyschło i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Nadchodząca zima będzie ciepła , ciepło ma być aż do 10 grudnia , styczeń w kratkę ale już luty na plusie , patrząc na cebulę zeszłym roku miało dużo łusek , a teraz ma zaledwie 2 łuski , zapowiada się znowu gigantyczna susza przez całą zimę .

Pytanko co do pszenicy ostrogi jakie zastosować środki na grzyba co się sprawdza w tej odmianie ?

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

U mnie trochę popadało, co miało wzejść, już wzeszło.

Ja dawałem, tebukonazol, prochloraz, azoksystrobinę, propikonazol, ale nie pamiętam tak z głowy, po ile, było T1 + T2/3

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
ja po 1 września zaczynam orki żeby tak na 5-7 mieć zaorane, później że 2-3 tyg niech odpocznie i siewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
9 godzin temu, galan99 napisał:

Nadchodząca zima będzie ciepła , ciepło ma być aż do 10 grudnia , styczeń w kratkę ale już luty na plusie , patrząc na cebulę zeszłym roku miało dużo łusek , a teraz ma zaledwie 2 łuski , zapowiada się znowu gigantyczna susza przez całą zimę .

Pytanko co do pszenicy ostrogi jakie zastosować środki na grzyba co się sprawdza w tej odmianie ?

Oni pogody na drugi dzień nie umieją przewidzieć bo co drugi dzień wg prognoz powinno padać, a Ty juz wiesz jaka bedzie zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No ale coś w tym jest bo który portal pogodowy by nie otworzyć to wszędzie twierdzą że ciepło i ciepło będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, koniu napisał:

Oni pogody na drugi dzień nie umieją przewidzieć bo co drugi dzień wg prognoz powinno padać, a Ty juz wiesz jaka bedzie zima

Kolego przyrody nie da się oszukać coś w tym jest , ostatnia zima była mroźna i była a teraz zapowiada się ciepła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj