Polecane posty

lonoh    194
6 minut temu, theta napisał:

kontrola pszenica Arkadia jakieś sugestie co tu się stało ? same plewy na doleIMG.thumb.jpg.d81e8e2219bac6d1a3ba440b9049ec08.jpg

pewnie wróble tu były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

tez na arkadii tak mam z tym ze brak 1-3 ziarniakow na klosie to max. watpie zeby to ptaki. raczej susza i moze ziarniaki pszenica odrzuca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Może nie naleć, ale plewa zostanie - tu widać według mnie mechaniczne uszkodzenie. Ptaki też wody nie mają, a w takim nalewającym ziarniaku zawsze trochę wody organizmowi dostarczą więc nie koniecznie z głodu dziobią. Ale oczywiście mogę się mylić. Niemniej widzę, że już jest nas dwóch obstawiających ptactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Również stawiam na ptaki. W tamtym roku podczas wycieczki z pieskiem po polach zaobserowalem jak siadają na kłosie i wydziobuja gotowe maja jedzenie. Tak samo w kukurydzy robią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

w rzepaku to samo ,juz łuszyny sa porozwalane

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Dla mnie ewidentnie ptaki, u mnie w rzepaku narobiły dużych szkód (nadal robią). Niestety praktycznie nie za wiele można na nie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak to był wróbel ćwirek z rodziną , a Tak poważnie to ptactwo młóci dokładnie , pszenica i rzepak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5
23 godziny temu, theta napisał:

kontrola pszenica Arkadia jakieś sugestie co tu się stało ? same plewy na doleIMG.thumb.jpg.d81e8e2219bac6d1a3ba440b9049ec08.jpg

Mam to samo wzdłuż ogrodzenia wróble sie ciesza. Wiosna potrafia wschodzace zboza jare kosic jak kosiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Dziś mamy 20 czerwiec w Zamojskim rzepaki już pryskają są dosuszane i pszenice w ochach zimowe dochodzą 15 lipiec żniwa się zaczną 2 tygodnie wcześniej ale  jak ziarno w zimowej bardzo szczupłe na wet ostatnie opady już na zimową nic nie dały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a okolice Kętrzyna dużo zielonego na polach - w sensie zboża. Sami wczoraj daliśmy jeszcze od grzyba i już wiemy że jęczmień jary wyłoży. Oby sprzęt i pogoda dopisała.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 godziny temu, galan99 napisał:

Dziś mamy 20 czerwiec w Zamojskim rzepaki już pryskają są dosuszane i pszenice w ochach zimowe dochodzą 15 lipiec żniwa się zaczną 2 tygodnie wcześniej ale  jak ziarno w zimowej bardzo szczupłe na wet ostatnie opady już na zimową nic nie dały .

O której części zamojskiego piszesz? Od Tomaszowa po Hrubieszów jest całkiem przyzwoicie i pszenica jeszcze pracuje


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

a okolice Kętrzyna dużo zielonego na polach - w sensie zboża. Sami wczoraj daliśmy jeszcze od grzyba i już wiemy że jęczmień jary wyłoży. Oby sprzęt i pogoda dopisała.

czyli nie będzie tak zle ze zbiorami plus ubiegłorpczne zapasy zagwarantują stabilne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
13 minut temu, Ulman napisał:

O której części zamojskiego piszesz? Od Tomaszowa po Hrubieszów jest całkiem przyzwoicie i pszenica jeszcze pracuje

Zamość borowina Dębowiec w stronę Biłgoraja to wszystko zależy od gleby , Tomaszów i Hrubieszów to są całkiem inne ziemie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Ano inne ale u mnie na głębokiej borowinie tez nieco po uszach dostała. Na szczęście spadło ponad 35 l jeszcze Ok10-15 zapowiadają wiec jest ok. Ważne ze dotrwała zdrowa, zielona do zeszłego wtorku i dostała 11l a potem resztę to jest szansa ze jeszcze plony się obronią. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

opady to towar bardzo deficytowy w tym sezonie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Nie wspominajcie o opadach, bo osobnik o nicku staś12345 zaraz stwierdzi, że średnia w skali kraju wyjdzie ze 7 ton. I to spowoduje "stabilne ceny w kraju" ^_^.

Płd opolskiego 2 tydzień bez deszczu jakiegokolwiek. Jutro niby ma skapnąć, a dalej 2 tyg posuchy. Jednakże w porównaniu do innych rejonów kraju nie możemy  na razie narzekać. Na pszenicach dalej nalatują mszyce. Zaczyna się na ozimych pojawiać fuzarioza(opad był na początku kwitnienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

ostatni (mały) opad 24.05, do tego 30stopni i wysuszający wiatr, jęczmienie jare mają po 20cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja cię kręcę, co się dzieje jak by wiadrem lał kto z góry. Od 04 czerwca tak nie padało u nas i robiło się już sucho. Dobrze że coś kapnęło teraz to się skosi 3 pokos trawy elegancki. już jest 40 mm od godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10
w kuj.- pom. nie pada od 1.5msc. wszystko schnie na pniu, katastrofa, ale można składać suszowe do gminy ( kredyt )

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

s

Składać suszowe do gminy  i obiegać się o kredyty , tylko kredyty trzeba spłacać w ten sposób to prędka droga do sprali zadłużenia spłacać kredyt kredytem  wielu bardzo wielu rolników , zadłużonych  że został uruchomiony specjalny program dla zadłużonych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj