Polecane posty

ravoj    1287
4 minuty temu, hardkor113 napisał:

wczoraj pryskałem na grzyba.Mogę dzisiaj skracać?Cuadro 0,3+0,7-0,8 stabilan 750 bedzie ok?

skoro stosujemy taką mieszankę łącznie, to tym bardziej nie ma przeszkód żeby dzień po dniu tak zrobić. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrotechniką można wpłynąć na MTZ? W zeszłym roku objętościowo ładnie, jednak waga już nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
Przed chwilą, lukasz067 napisał:

Bede wdzieczny za pomoc

Nie straciłeś więcej niż mogłeś stracić. Przez 24 h pszenica przyswoiła co miała przyswoić, zwłaszcza z poranną rosą.  Oczywiście mogło poczekać z opadami jeszcze kilka dni, ale i tak część  pierwiastków liście wchłonęły, a deszcz w końcu kiedyś popada.  Nawożenie dolistne to kropla w morzu potrzeb pszenicy i te parę gram pszenica sobie pobierze. Ale faktem jest , że deszcz część nawozów po prostu zmył o dostaną się do strefy korzenia, co też zostanie wykorzystane, ale już bez większego znaczenia.   Po co dokarmiać dolistnie, jak są dobre warunki (deszcz) W suszę to zrozumiałe, ale w normalną pogodę można sobie darować, zbędny i złudny wydatek, chyba że mikro od czasu do czasu.   

Jak spodziewasz się wylegania - skracaj w odpowiedniej fazie. Trudno coś  doradzić. 

Jak masz choroby, monokulturę albo odmianę podatną na jakąś chorobę - zabezpieczaj fungicydem. Ale ten Bolt słaby jest w solo 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
16 minut temu, Yankess napisał:

Agrotechniką można wpłynąć na MTZ? W zeszłym roku objętościowo ładnie, jednak waga już nie

Oczywiście że tak, najprostszy sposób to gęstość siewu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Zależy jakie, bo jeżeli powierzchniowe jak np gwarant, to im dłużej bez deszczu tym lepiej. Zawiesiny nie wchłaniają się do liścia.  Strobi, morfoliny, triazole działają  w roślinie, więc im deszcz nie straszny. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Uziu jeden rzut okiem w etykiete i już wiesz. Albo charakterysykę tych sunstancji przeczytaj.  :), deszcz im nie straszny po paru godzinach. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

wolę zapytać bardziej doświadczonych bo moze jednak jest inaczej :D Jeszcze jedno pytanko, deszcz popadał, może jednak trzeba będzie skrócić, ile byscie dali medax maxa solo w jednej dawce na pszenice ozimą, niby max dawka wg ich prospektu to 0,75 kg ale to w 2 dawkach, a jednorazowo ? 0,5  wystarczy ? pełna na raz wydaje mi się za bogato, w tamtym roku dałem 0,4 na jarą wysoką i był szczypiorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4
3 godziny temu, wladymir napisał:

Co jej dolega? Wygląda na brak miedzi, ale 10,04 dostała 1 L Mikrovit- Cu i 1,5 L Mikrovit- Mn. Odmiana Nelson

 

20180423_192203.jpg

Przenieś do galerii

 

20180423_192231.jpg

Przenieś do galerii

 

Spotkał się ktoś z tak usychającymi liśćmi? Występują równomiernie na całym polu, co parę metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jakby poparzenie, po moczniku też czubki schną, może inne substancje dałeś za bogato, na niedobór to nie wygląda. Z niedoboru roślina nie usycha, nie umiera. Z braku tak, ale w warunkach polowych ciężko wyczyścić jakiś pierwiastek do zera. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4

Z oprysków to poszedł Apyros - 25g/ha dwa tygodnie temu, a za cztery dni poprawiłem Mustangiem 306 - 0,5 l/ ha. N2 było tydzień temu - ok. 200 saletry. Dziś planuję dać Duett Star - 1 l/ha + Atak - 1 l/ha + Medax Max - 0,3 kg + Stabilan - 0,9 l i siarczan magnezu 5%. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1
35 minut temu, Uziu92 napisał:

T1 czyli prochloraz, propikonazol i fendorpidyna.

Dostałem taką samą mieszaninę od przedstawiciela  z procamu. 
Ile gram każdej substancji na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Nie straciłeś więcej niż mogłeś stracić. Przez 24 h pszenica przyswoiła co miała przyswoić, zwłaszcza z poranną rosą.  Oczywiście mogło poczekać z opadami jeszcze kilka dni, ale i tak część  pierwiastków liście wchłonęły, a deszcz w końcu kiedyś popada.  Nawożenie dolistne to kropla w morzu potrzeb pszenicy i te parę gram pszenica sobie pobierze. Ale faktem jest , że deszcz część nawozów po prostu zmył o dostaną się do strefy korzenia, co też zostanie wykorzystane, ale już bez większego znaczenia.   Po co dokarmiać dolistnie, jak są dobre warunki (deszcz) W suszę to zrozumiałe, ale w normalną pogodę można sobie darować, zbędny i złudny wydatek, chyba że mikro od czasu do czasu.   

Jak spodziewasz się wylegania - skracaj w odpowiedniej fazie. Trudno coś  doradzić. 

Jak masz choroby, monokulturę albo odmianę podatną na jakąś chorobę - zabezpieczaj fungicydem. Ale ten Bolt słaby jest w solo 

Co ewentualnie moge polaczyc z Boltem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Prochloraz i fenpropidyne jako przykład, można też fenpropimorf. Duett star, tilt turbo albo solo tych substancji szukać. U mnie bez monokultury na 8 ton wystarczy 200g prochlorazu, 200g fenpropidyny i 100g propiko. Znaczy wystarczało bo jak ten rok będzie to nie wiem. Tylko nie mieszać z mocznikiem powyżej 10kg/ha jak dorzuca sie aminokwasy i siarczan bo parzy czubki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
50 minut temu, wladymir napisał:

Spotkał się ktoś z tak usychającymi liśćmi? Występują równomiernie na całym polu, co parę metrów.

To nie są poparzenia mocznikiem co twierdzą "znafcy" tylko braki mikro.Pomimo tego że podałeś mikro zabieg był za późno zrobiony.Poparzenia mocznikiem wystąpiły by na każdej roslinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4

Też mi się tak wydaje. Miedź i mangan udało mi się podać w fazie krzewienia tylko na dwóch polach na których jest posiana odmiana nelson i ostroga. Na ostrodze tego nie widać tylko że ona jest późniejsza, więc jeszcze może to być. Dziś mam zamiar robić T1 + skracanie, dodawać mikro tam gdzie jeszcze nie poszło czy już za późno na Cu i Mn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak sprawdzają się środki grzybobójcze .

Demeter 250 sc  .  Sokół 460 ec . ktoś stosował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Torridon napisał:

35 minut temu, Uziu92 napisał:

T1 czyli prochloraz, propikonazol i fendorpidyna.

Dostałem taką samą mieszaninę od przedstawiciela  z procamu. 
Ile gram każdej substancji na ha?

tak jak ravoj pisze, mam odmianę podatna na mączniaka, mam też duet star kupiony na skagena który to znowu jest podatny na septorioze, będziemy testować i porównywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

To nie są poparzenia mocznikiem co twierdzą "znafcy" tylko braki mikro.Pomimo tego że podałeś mikro zabieg był za późno zrobiony.Poparzenia mocznikiem wystąpiły by na każdej roslinie

Fakt, też prawda, poparzenia byłyby na każdej a nie sporadycznie. Przeoczyłem to, taki ze mnie znafca. 

Słaby ze mnie znafca, ale lepiej podać mikro późno niż później albo wcale. Ja dodaje po 50 - 80g do każdego zabiegu poza herbicydowego do liścia flagowego. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
32 minuty temu, AgriculturePoland napisał:

Jest sens podawania pszenicy wapnia dolistnie , bo wydaje mi sie że pojawiają się niedobory , liście żółkną od dołu i końcówki tych górnych

nie ma żadnego sensu. Duży niedobór wapnia zauważyłabyś miesiąc temu. Teraz to pewnie jakiś patogen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

artur125 napisał: Jest sens podawania pszenicy wapnia dolistnie , bo wydaje mi sie że pojawiają się niedobory , liście żółkną od dołu i końcówki tych górnych nie ma żadnego sensu. Duży niedobór wapnia zauważyłabyś miesiąc temu. Teraz to pewnie jakiś patogen Dzięki za podpowiedź . Dodam że te żółte miejsca zaczęły pojawiać sie 2 dni temu i są nierównomiernie rozmieszczone na polu więc to raczej nie wapń . Na polu pojawiło sie sporo skrzypionki - planuje dzisiaj wykonać zabieg , ale to raczej nie jej wina. Podrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj