Polecane posty

rolnik31    13
9 minut temu, asmodan28 napisał:

Witam 

Ma ktoś z was doświadczenie w stosowaniu Medax max ? W etykiecie jest napisane ze nie można wcześniej go rozpuszczać tylko wlać bezpośrednio do opryskiwacza jeszcze filtr wyjąc. Jak sie to miesza ? Dobry środek to jest ? Nigdy go nie stosowałem. Zaleta według ulotki to ze nie ma znaczenia czy dni pochmurne czy słoneczne. W przypadku modussa i zamienników. Nasłonecznienie ma znaczenie. 

Stosowałem Medax max i jest godny polecenia ja z reguły wsypuję na wstępny filt i on się rozpuszcza podczas lania wody i dolewam sobie resztę środków czy specyfików ale najpierw daje siarczan i licznik przed wszystkim.

 

18 minut temu, dzikijohn napisał:

Panowie można lecieć dziś z saletrą w południe a wieczorem z opryskiem na zielsko? 

Tak możesz jechać, ja tak robie.

 

35 minut temu, PiotrK1988 napisał:

Pytanie z inne beczki. Rozsiałem właśnie saletrę na pszenicę ozimą Hondia. Na jednym kawałku 1,6 ha wysiało mi około 320 kg saletry bo droga dojazdowa do tego pola jest po dziurach i przed siewem nie sprawdziłem ustawienia dźwigni otworu wylotowego rozsiewacza i się poluzowała śruba. Na polu nie sprawdziłem otwarcia  i otworzyłem siłownikiem i dopiero na koniec zauważyłem, że dźwignia ogranicznika się poluzowała. . Nie było widać wcześniej bo jechałem kilka działek i miałem cały rozsiewacz załadowany nawozem. Teraz pytanie czy ten azot z tej saletry będzie wykorzystany w całości czy pszenica tego nie przerobi. Bo zawsze tak robiłem, że po zastosowaniu Modussa jechałem 2 razy z mocznikiem i dodatkami. Czy teraz sobie to darować bo ten azot w całości już wystarczy do żniw. Pszenica będzie na paszę. Na pierwszą dawkę poszło na nią 220 saletry. 

Z opracowań i moich spostrzeżeń ,ciężko będzie pszenicy przyswoić aż taka ilość azotu, maksymalnie co pobierze to jakieś 60 kg czystego składnika a tutaj mamy ponad 108 kg. Może zostanie w glebie jak nie będzie zbyt dużych opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Azot się nie rozpuści, ale granula nawozu zdąży, syp i módl się o deszcz. Tylko nie ryzykuj z mocznikiem, bo jak nie popada, to w tej temperaturze amoniak wyłoży Ci uprawę. :) 

 

Na dzisiaj już pozamiatane, deszcz idzie, ale strzelił mi wąż od ładowacza jak ładowałem bigbag i cały olej poszedł w ziemie ;/. Jutro będę walczył :D

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Panowie co się stanie jeżeli zastosuje 0.3l moddus + 1l ccc w fazie 2 kolanka? Bo nie wiem czy ryzykować czy dać solo 0.4l Moddusa. Pszenica Desamo dostanie około 220kg N. 

WP_20180423_005.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Witam zostalo mi ok 70 litry oprysku z lancetem. Mam jedno poletko 20a testowe któro na jesieni pryskalem glinem . Czy nie zaszkodzi jak teraz przelece tym lancetem ? Nie popale tego ? Czy lepiej odpuścic i prysnać jakims chwastoksem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

ja dwa lata i rok temu temu dawałem na 1 kolanko Cuadro 0,4l + CCC 1l i było okej. W tym roku dałem na 1 kolanko Regullo 0,2 ale już bez CCC bo sucho i doradca z chemirolu doradził żeby się wstrzymać z cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Mam problem bo wyszło mi coś takiego na pszenicy :

 

Czy to jest przypalenie czy grzyb bo pierwszy raz coś takiego u mnie jest.

20180423_154210.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
1 godzinę temu, ukaszProcho napisał:

Juz wiem czemu wciskano mi tilt turbo zamiast duett star ponieważ nie maha go w sprzedaży :D

Mają jeszcze ten Duett Star? A przyjmują puste opakowania po środkach ochrony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Ale co wy się przejmujecie że został wycofany. Zezwolenie kończy się z dniem 30 kwietnia 2018 zgodnie z ustawą z dnie 8 marca 2013 art 23 mówi, że po skończeniu zezwolenia środek może pozostać w obrocie jeszcze 6 miesięcy a potem może być stosowany jeszcze przez 12 miesięcy. Czyli dopiero pod koniec przyszłego roku nie będzie można go stosować. 

Edit:
źle przeczytałem :P sory, nieaktualne

Edytowano przez melon10641
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
46 minut temu, dzikijohn napisał:

Mają jeszcze ten Duett Star? A przyjmują puste opakowania po środkach ochrony?

Nie ma go u mojego przedstawiciela a na stronie dlaroslin niby się skończył ale jak zadzwonisz to pewna pani powie ci ze ściągnie z innego punktu także dzwon jak chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25750

Zmienili nazwę z Duett Star na Tango Star.  Za Tango zapłaciłem 510zł za duett 450zł - ot tak sobie 60 zł na 5l za nową etykietęO.o

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
2 godziny temu, kamilc017 napisał:

Panowie co się stanie jeżeli zastosuje 0.3l moddus + 1l ccc w fazie 2 kolanka? Bo nie wiem czy ryzykować czy dać solo 0.4l Moddusa. Pszenica Desamo dostanie około 220kg N. 

WP_20180423_005.jpg

Przenieś do galerii

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To słabo zalatwiacie. Dzwoniłem właśnie bo okazało się ze mój koszyk opróżnili bo za długo czekałem i mówią ze nie ka w 5 to ładnie poprosilem panią i za litrówki policzyla mi 94 zł czyli wychodzi 470 zł także proponuje tak zrobić. Bo 5 l będą w środę i jeszcze mam przesyłkę za darmo. Zamówienie powyżej 3 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Ja tam zamawialem nawozy dolistne z yary na kwote 5000zl. Paleta wazyla 400kg takze zaplacilem 130zl a dali duzy rabat na towar. Takze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152
4 godziny temu, rolnik31 napisał:

.

 

Z opracowań i moich spostrzeżeń ,ciężko będzie pszenicy przyswoić aż taka ilość azotu, maksymalnie co pobierze to jakieś 60 kg czystego składnika a tutaj mamy ponad 108 kg. Może zostanie w glebie jak nie będzie zbyt dużych opadów.

Z tego co ja czytałem to 60kg azotu pszenica jest w stanie pobrać do końca fazy krzewienia. Później wraz ze wzrostem rośliny zwiększa się jej możliwość przerobu azotu.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Panowie oferta sklepu na stronie internetowej jest aktualna czy warto zadzwonić i dopytać?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Przed chwilą, kamilc017 napisał:

Panowie co się stanie jeżeli zastosuje 0.3l moddus + 1l ccc w fazie 2 kolanka? Bo nie wiem czy ryzykować czy dać solo 0.4l Moddusa. Pszenica Desamo dostanie około 220kg N. 

WP_20180423_005.jpg

To jeszcze faza I kolanka,jak drugie będzie 2 cm nad pierwszym wtedy będzie drugie kolanko,ale sie spiesz z zabiegiem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Jak na razie ja też czekam, zobaczymy rano. Może by w końcu rozsiać te 2 dawkę azotu, czekałem na chociaz trochę wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Dolnośląskie powiat ząbkowice śl spadło 10 litrów. Korzenie mokre także grzech by było narzekać. A było już nie ciekawie, teraz pszenice ozime i jęczmienie będą szły w oczach. W ozimym już flagowy praktycznie na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7984

Siedlce zaczęło padać, ale ile naleci to nie wiadomo. Na piachy deszcz jak zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

10 dni temu został zastosowany Moustang Forte w dawce 0,9l/ha żeby zrobić poprawkę, ponieważ pokazała się przytulia, na jesieni było Expert Met 0,33kg + DFF 0,15l. Przytulia nadal żyje, jest w 3/4 długości zielona, ale u dołu przy ziemi jest poschnięta i łodyga jest cieńsza. Czy ona obumrze, czy jednak trzeba będzie poprawić? Nie było ani deszczu ani niskich temperatur po zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
8 godzin temu, PiotrK1988 napisał:

Pytanie z inne beczki. Rozsiałem właśnie saletrę na pszenicę ozimą Hondia. Na jednym kawałku 1,6 ha wysiało mi około 320 kg saletry bo droga dojazdowa do tego pola jest po dziurach i przed siewem nie sprawdziłem ustawienia dźwigni otworu wylotowego rozsiewacza i się poluzowała śruba. Na polu nie sprawdziłem otwarcia  i otworzyłem siłownikiem i dopiero na koniec zauważyłem, że dźwignia ogranicznika się poluzowała. . Nie było widać wcześniej bo jechałem kilka działek i miałem cały rozsiewacz załadowany nawozem. Teraz pytanie czy ten azot z tej saletry będzie wykorzystany w całości czy pszenica tego nie przerobi. Bo zawsze tak robiłem, że po zastosowaniu Modussa jechałem 2 razy z mocznikiem i dodatkami. Czy teraz sobie to darować bo ten azot w całości już wystarczy do żniw. Pszenica będzie na paszę. Na pierwszą dawkę poszło na nią 220 saletry. 

Jeżeli wysiałeś 320 kg na 1,6 ha dobrej gleby  to idealnie. Ale jak na hektar a gleba dobra to pszenica leży, na piachu nic złego się nie stanie. Prawo liebiga. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7984
5 minut temu, loquito napisał:

10 dni temu został zastosowany Moustang Forte w dawce 0,9l/ha żeby zrobić poprawkę, ponieważ pokazała się przytulia, na jesieni było Expert Met 0,33kg + DFF 0,15l. Przytulia nadal żyje, jest w 3/4 długości zielona, ale u dołu przy ziemi jest poschnięta i łodyga jest cieńsza. Czy ona obumrze, czy jednak trzeba będzie poprawić? Nie było ani deszczu ani niskich temperatur po zabiegu. 

zdechnie, 0,8l kosi przytulie, w tamtym roku pryskałem w czzerwcu, miała prawie pół metra i ją zabiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj