Polecane posty

Artis    51

Dzis opryskana pszeniczka z siewów 26-27 wrzesień. Tak jak pisałem wyżej 1,6l CTU + 0.3l DFF + 7g Glean ale to na dwóch działeczkach ten glean. Trudna do wytępienie rzodkiew świrzepa.

też miałem ten problem, dużo dff max dawki, expert met też zwalcza no i sporo herbicydów na wiosnę. Też byłby przypadki 0,3 dff i wiosną wyskakiwały pojedyncze. Ograniczyć talerzówkę, w rzepaku salsa lub coś na bazie dimetachloru lub kukurydza jakiś dobry herbicyd, pedimetalina tez działa ale u mnie już nie. 2-3 lata zwalczona w 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale przecież rzodkiew przemarznie zimą, zwłaszcza osłabiona opryskiem. Wiosną wtórnego zachwaszczenia tym chwastem raczej nie powinno być. No może na kretowiskach jeśli wystąpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Cięzki temat z tą rzodkwią.... Jak pryskałem dzis na jednym kawałku to już przy miedzy było jej pełno. Faza dwóch liści. Snajper z dodatkiem gleanu ją wykonczy. Sam snajper by ją osłabił bo ma ją w średniowrazliwych a pozniej mocniejszy mróz i po niej ale i tak w nastepnych latach pojawia sie dalej. rzepaków nie sieje a mam takie 2-3 kawałki gdzie jest tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Posiałem pszenice 20.09. po grochu. Teraz ma juz 3 liście i wylazło dość sporo grochu. Oprysk na chwasty robiłem w sobotę Glean 20g + legato 500. Czy to zniszczy groch? A jak nie, to pryskać czymś na groch osobno czy on przez zimę wymarznie i lepiej zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Nic dziwnego, że się pojawia. Gleba to swoisty  bank nasion , a taka rzodkiew świrzepa zachowuje zdolność kiełkowania przez 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

rzodkiew to nie taka prosta sprawa, ma bardzo gruby silny i długi korzeń, nasiało mi się tego po oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Są mszyce?

Mszyc mało, ale ploniarka ususza juz jakis czas a dopiero teraz pogoda od paru dni a pozniej deszcz i sasiad jedno pole dalej qq tnie na kiszonke wiec do herbicydu dodalem 20 zl nie majatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Czym jechać pszenicę w fazie krzewienia na chwasty? Nie miałem wcześniej czasu a chciałem jechać Expert Met + diflufenikan który mam z tamtego roku na 15 ha. Stosował ktoś Expert w fazie krzewienia w pszenicy życie bądź pszenżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291

i można je stosować teraz  w fazie krzewienia, nic złego się nie stanie. Różnica między 3 liście a krzewieniem to zaledwie kilka dni. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Witam Panowie. Czy można wykonać zabieg przedwschodowy Kompletem ? Mam dwa pola mokre, jedno gdzie drenarka przerwana i dziś dopiero zasieję pszenicę a na drugim zasiana w SB, na etykiecie pisze od szpilki i teraz pytanie czy w czasie kiełkowania może on zaszkodzić siewce? (pod glebom) że dopiero od szpilki ukazanej na wierzchu zalecają? Pytam bo myślę a takim zabiegu gdyz jak lekko tylko pokropi to znów tam nie wjadę 2 tyg. a na wiosnę nie chcę odkładać, dodam że presja chwastów duża bo orka początkiem września była wykonana z zamiarem siewu po 20.09


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dff może trochę zaszkodzić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Niby dlaczego ma zaszkodzić jak w innych środkach jest zalecany bezpośrednio po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

czyli co Panowie mogę dać czy odczekać? A jak z flufenacetem? w expercie od 1. liścia niby. Nie wiem, wiem tylko jedno że dobrze by było ten zabieg zrobić teraz bo samym gleanem 20-25g nie chce jechac bo na obu działkach w przyszłym roku chce siać raps. Choć kiedyś siałem na takich działkach i efektu ubocznego nie zauważyłem, może nie dostrzegłem i nie miałem porównania a był.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Fajnie macie że posiane. Ja o siewie myślę dopiero w Listopadzie a ok 15 do zasiana mam.  Dziś pewnie uda mi się skończyć pryskać rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zaszkodzić nie zaszkodzi, powinno zadziałać dużo tych ha chcesz pryskać po siewie? Kolega w ubiegłym roku pryskał Expertem po siewie i było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Mam hodnie, desamo i delawara, pryskane pszenice w fazie od szpilki do 3 liści, mieszanka boxer 2l + dff 0,18, po rzepaku dodatkowo glean, i na próbe od razu dodany adiuwant atpolan soil maxx (został z rzepaku), który się zważył, jednak po dłuższym mieszaniunie było widać że się rozpuścił, zabiegi wykonane od godziny 4,30 do 7 rano na rosę, także powinno być dobrze, dwa lata temu pryskałem samym boxerem w dawce 2l w czasie deszczu i świetnie zadziałał.
Dodatkowo tego samego dnia w ramach płukania opryskiwacza po gleanie zasiliłem je wszelkimi odżywkami i stymulatorami które mi zostały, i niech czeka na zimę, mszyc jeszcze nie stwierdziłem, na szczęście jest u nas bardzo mało kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Chce dziś opryskac pszenice. Jak wcześniej pisałem szykuje 0.35 expert met + 0.10 diflanil. Pszenica ma 1-2 liscie. Jednak na dolku gdzie było mokro dosialem ręką i jeszcze nie powschodzilo. Ktoś wcześniej pisałe że sam expert zaraz po siewie nie powodował uszkodzeń. Czy w połączeniu z dff też będzie bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Ja dzisiaj wszystkie oziminy zrobiłem od chwastów. Dobrze że się udało bo ponoć od jutra deszcz. Już nawet coś tam siąpi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

no tak jak mówię dziś ledwo co zasiałem gdzie ta drenarka przerwana 1,6ha i 1,1ha tej sianej w ub. SB. Także ta z SB bedzie powoli kiełkowac bo ciepło było od czasu siewu. Od ND deszczyk. Dawać czy czekać na wschody.

 

 

Kurde to ja się martwiłem w środę o 11 rano że jeszcze kropelki małe były rosy na listkach pszenicy i coś na chwastach jak jechałem kompletem a tu widze wczas rano jedziecie, przecież z listków chwastów ciecz spłynie wraz z wodą z mgły, rosy. Wiadomo większość działa również doglebowo ale ja tam zawsze wolę jak liść swoje też przyjmie zaraz.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Według mnie masz racje z tą rosą. Część środków o których piszecie działa słabo ale zawsze też nalistnie wiec warto żeby ten środek został na liściach chwastów zawsze to zwiekszy działanie środka aniżeli samo pobranie przez korzenie. Sam expert 0,3  kg i 0,2 dff zniszczy zamosiewy rzepaku? Czy może przepuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dawałem 2 lata temu sam expert 0,35kg na jęczmień i rzepaku nie było (zmianowanie raps pszenica jęczmien było)  jedynie skurkozjada fiołka przepuścił


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Wiosna się pryszcze o 8 rano albo po 20 żeby temp złapać, rosa sprawa drugorzędna. Chwast waliłem o 8 rano bo jaka rosa na szpilce, albo jakie chwasty?

Expert w późniejszych fazach puszcza miotłę, także nawet jeśli wschody nie pełne ( gorki czg gliny) to się jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj