Polecane posty

celtis    12

Znana mieszanina 0.35 experta + 0.15 dff jest ok? Jest sens coś dodawać, nie sieje rzepaku wiec z samosiewami nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co może powodować takie żółknięcie pszenicy? Odmiana Hondia i Memory. Oprysk na chwasty Glean 75 20g + Legato500 240ml w sobotę tj 14.10.

Typowe bielenie po DFF, ale to minie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Panowie z powodu kilku cennych wskazówek użytkownika KULI, odnośnie uprawy rzepaku idąc dalej tym tropem, chciałbym opryskać pszenicę i pszenżyto mieszanką jaką poleca Kula expert 0,25 kg/ha, komplet 0,2 l/ha i glean 8 g/ha. Dziś doradca z Wialana przywoził i odżywki na rzepak i polecił mi środek Trinity w dawce 2,2 l/ha. Cena podobna w obu wariantach. Które rozwiązanie wg was jest lepsze? Druga sprawa- mieszanka nie bierze chabra albo jest on w średnio wrażliwych. W wcześniejszych latach pryskałem samym expertem na jesień w dawce 0,35 kg/ha a na wiosnę przeleciałem mustangiem w dawce 0.8 l/ha i było czyściutko. Jeśli teraz też musiał bym poprawić na wiosnę tym mustangiem, czego chciał bym uniknąć, to wtedy zrezygnował bym z kompletu. Kula jak u Ciebie to wyglądało we wcześniejszych latach? Poprawiałeś po swojej mieszance na wiosnę? Przepuściła ci coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mokra ziemia ciepło pszenica dwa liście i dałem tylko 0,3 Ekspert + 0,12 DFF na wiosnę fluroksypyr + tribenuron metylowy i będzie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Mokra ziemia ciepło pszenica dwa liście i dałem tylko 0,3 Ekspert + 0,12 DFF na wiosnę fluroksypyr + tribenuron metylowy i będzie cacy.

 

jeszcze na wiosne bedziesz poprawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Możliwie że to legato 500 umnie w Hondi w połączeniu z Boxerem są takie same objawy przy dawce Dff 0,2 glenu nie stosuje

Mam to samo w Hondii po samym boxerze bez DFF, więc to nie wina DFF a boxera


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

na środku pola po całej szerokości ok 1ha wygniła pszenica pole opryskane chlorotoluronem po siewie, co polecacie z tym zrobić, tam gdzie nie wygniła dostaje drugie listko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Panowie z powodu kilku cennych wskazówek użytkownika KULI, odnośnie uprawy rzepaku idąc dalej tym tropem, chciałbym opryskać pszenicę i pszenżyto mieszanką jaką poleca Kula expert 0,25 kg/ha, komplet 0,2 l/ha i glean 8 g/ha. Dziś doradca z Wialana przywoził i odżywki na rzepak i polecił mi środek Trinity w dawce 2,2 l/ha. Cena podobna w obu wariantach. Które rozwiązanie wg was jest lepsze? Druga sprawa- mieszanka nie bierze chabra albo jest on w średnio wrażliwych. W wcześniejszych latach pryskałem samym expertem na jesień w dawce 0,35 kg/ha a na wiosnę przeleciałem mustangiem w dawce 0.8 l/ha i było czyściutko. Jeśli teraz też musiał bym poprawić na wiosnę tym mustangiem, czego chciał bym uniknąć, to wtedy zrezygnował bym z kompletu. Kula jak u Ciebie to wyglądało we wcześniejszych latach? Poprawiałeś po swojej mieszance na wiosnę? Przepuściła ci coś?

Rob tak jak do tej pory expert na wiosne mustang ,nie ma lepszego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Mam to samo w Hondii po samym boxerze bez DFF, więc to nie wina DFF a boxera

​A jakie warunki na polu teraz i jakie byly jak pryskałeś? Jak zrobila sie lekko żółta to nie ma co się martwić moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie na polu gdzie zasiałem pszenice w jednym miejscu tak 15ar, wychodzi wiosną kostrzewa czym to potraktować.

Mam zamiar pryskać Expertem. A wiosną Mustang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Planujemy zabieg expert 0.33 + legato 0.15 + Glean 7g i od tygodnia nie padało ziemia jest z wierzchu trochę sucha a pszenica 1 początek 2 liścia, siana 30 września. Wstrzymać się narazie z zabiegiem i wykonać to za tydzień bo coś ma popadać w okolicach wtorku środy w następnym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Legato zwalczy przytulię? Na etykiecie nic nie ma o przytuli i nie wiem czy jest sens stosować mieszaninę expert 0,3+ legato 0,15+lentipur1l jeśli ma nie zwalczyć przytuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na środku pola po całej szerokości ok 1ha wygniła pszenica pole opryskane chlorotoluronem po siewie, co polecacie z tym zrobić, tam gdzie nie wygniła dostaje drugie listko ?

Smiało możesz przesiać pszenicą. Dwa lata temu wymarzla mi pszenica opryskana CTU + DFF i na wiosne wsiałem pszenice jarą siewnikiem talerzowym. Bylo wszystko ok i nawet nie musiałem robić poprawki na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

narazie nie da się wjechać bo cały czas mokro, a może rozsiać po wierzchu ręką ? Jak by udało się wjechać to opryskać jeszcze raz po siewie czy czekać do wiosny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287


​A jakie warunki na polu teraz i jakie byly jak pryskałeś? Jak zrobila sie lekko żółta to nie ma co się martwić moim zdaniem.[/quote

Warunki idealne były, tylko gdzieniegdzie widać żółta roślinkę jak u kolegi na zdjęciu więc się nie martwię

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

jak się ma Tolurex 2l + DFF 0,2l + Ewentulanie Glean ze skutecznością zwalczania chabra? Ogólnie co może przepuścić? Koszt około 80zł

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

2 lata wstecz dawalem to tylko gdzie wymoklo ziele wybilo 2liscienne miotly zero, teraz jade 1l ctu + 50g dff + 8g glean

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja jutro bede pryskał pszenice tą co już powschodził 1,6l Lentipur, 0,3l Diflanil i tam gdzie pojawiała się rzedkiew świrzepa to pojdzie z 7 gram Gleanu. Koszt od 75 zł do 90 zł na ha. Jest w fazie jednego liścia i już pojawia się drugi liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj