Polecane posty

kowal1234    1

Planuje dzisiaj T2 300l/ha mocznik 12,5kg+ siarczan mag 12,5kg+Basfoliar 7l+safir(epoksykonazol) 1,2l +zaftra( azoksystrobina ) 0,6l +karate 0,1l na skrzypionki myślę czy domieszać jeszcze z 0,5l cerone bo obawiam się o wyleganie w t1 był podany modus 0,3l z 1l stabilanu ale było dość zimno i mało słońca więc modus mógł słabo zadziałać pszenica dostała około 120 kg N  aktualnie wychodzi liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jak masz regulator to dorzuć. Nie zaszkodzi, chociaż przy 120 N powinna ustać. U mnie już poszło 180 N i jeszcze N3 na kłos, więc daję na flagę trineksepak z nadzieją, że będzie stała.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie czysto, czekam z T1 na w pełni rozwinięty liść flagowy.

120N to nie tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1
Napisano (edytowany)

No może i nie tak dużo ale trzeba uwzględnić dobre stanowisko po grochu i planowaną o ile będzie wilgoć w glebie trzecią dawkę N.

Chyba dla spokoju dodam te 0,5l cerone tym bardziej że mam w domu z zeszłego roku.

Edytowano przez kowal1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Korekt 510 sl, Korba 510sl najtaniej wychodzi. Ale nie wiem czy etefon mocno kwaśny powinno się mieszać z fungicydami?? Ja daje osobno w fazie 37 i fungicyd 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Powinno wystarczyć. No i na przyszłość ja bym łączył pryskanie Axialem z Mustangiem. Zdarzało mi sie to robić i wychodził bardzo dobry oprysk bez zadnych przypaleń

 

 

Dokładnie do tego nie wiem po co w tym wszystkim jeszcze to bi 58..

 

 

 

Mi szczególnie chodzi o modus i adexer bi nie będę dawał jeszcze chociaż skrzypionka zaczyna już ucztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Jurek321 

A wiesz może jak sie nazywają te chwasty z mojego zdjęcia dokladnie?

 

 

Z prawej przytulia, z lewej  fiołek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

U mnie czysto, czekam z T1 na w pełni rozwinięty liść flagowy.

120N to nie tak dużo

 

Moment.. czekasz na T1 do rozwiniętego liścia flagowego? dlaczego?

 

Mi szczególnie chodzi o modus i adexer bi nie będę dawał jeszcze chociaż skrzypionka zaczyna już ucztować.

Ja już nie mieszałbym środka na t2 z regulatorem wzrostu i po prostu pojechałbym oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
Napisano (edytowany)

W poniedziałek poszła trzecia  dawka. We wtorek Tebu 0.5l/ha, Topsin 0.7l/ha, siarczan 8kg, insol3 2l/ha, cerone 0.5l/ha, moddus 0.3l/ha. Na razie zero oznak przypalenia.

 

post-158-0-82912300-1495200741_thumb.jpg

Edytowano przez kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Moment.. czekasz na T1 do rozwiniętego liścia flagowego? dlaczego?

 

Ja już nie mieszałbym środka na t2 z regulatorem wzrostu i po prostu pojechałbym oddzielnie.

a niby czemu nie mieszałbyś? Nie ma żadnych przeciwskazań i prawie każdy miesza.

U mnie T2 podobnie jak T1 będzie full TankMix trzech substancji grzybobójczych, do tego R2 z Trineksepaku Etylu plus spokojne, delikatne dokarmianie, bo na razie warunki do rozwoju są idealne. Mocznik i siarczan plus bor, cynk, miedź i żelazo plus potas.

W razie potrzeby dorzucę pestycyd, ale na razie na pułapkach nic złego nie widać.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33
Napisano (edytowany)

Powinno wystarczyć. No i na przyszłość ja bym łączył pryskanie Axialem z Mustangiem. Zdarzało mi sie to robić i wychodził bardzo dobry oprysk bez zadnych przypaleń 

 

 

Dokładnie do tego nie wiem po co w tym wszystkim jeszcze to bi 58..

 

Nie radzę łączyć Axiala z żadnym herbicydem zawierającym substancję 2,4 D. w tym roku po namowie sprzedawcy śor tak zrobiłem i mam za swoje. pszenica po tej mieszance jest strasznie porażona,a na dołku gdzie wjechać nie mogłem jest piękna zielona

poza tym na etykiecie Axiala wyraźnie jest napisane że nie zalecają mieszać z herbicydami z grupy regulatorów wzrostu, ja niestety nie doczytałem i mam za swoje

 

Edytowano przez staszek1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Moja pszenica dostała około 150N, na dokrzewienie dałem 1lccc a potem przy t1 na skrócenie 2.2l CCC  i zastanawiam się czy wystarczy? czy dodać jeszcze przy t2 cerone 0.5 L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Korekt 510 sl, Korba 510sl najtaniej wychodzi. Ale nie wiem czy etefon mocno kwaśny powinno się mieszać z fungicydami?? Ja daje osobno w fazie 37 i fungicyd 39

A 480 cerone laczyles z fungicydami? Czy z jakimis nie mozna laczyc etefonu? Mysle nad dawka 0.7 + fungi czy oddzielnie jak flagowy wylania sie?. Lisc flagowy jest 6 lisciem? Wiem jak wyglada w pelni wyksztalcony tylko jak wylapac ze teraz to flaga jak sie wylania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Podpowie ktoś czy mogę jeszcze czymś opryskać pszenice na mak, troche go wylazło, w pszenicy powoli wychodzi liśc flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Mustang Forte.

65zł/ha

 

 

 

 

Panowie jesli na 1 kolanko poszło 0.9 Medax Top to w jakiej fazie moge dać Cerone? i w jakiej dawce?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9238

W tym roku opryskałem pszenicę Axial komplet plus dodatkowo Gold (fluoroksypyr plus 2,4D) i efektów ubocznych nie widać.  Tylko Gold w dawce 50% tego, co normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Panowie jesli na 1 kolanko poszło 0.9 Medax Top to w jakiej fazie moge dać Cerone? i w jakiej dawce?

 

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Cerone podaje się na flagę. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie mieszał ktoś Arte + Dobromir + modus? na T2 jak z przypaleniami?

A drugie pytanie to czy stosowaliście w pszenicy Rogor 400 na mszyce i skrzypionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

 

Nie radzę łączyć Axiala z żadnym herbicydem zawierającym substancję 2,4 D. w tym roku po namowie sprzedawcy śor tak zrobiłem i mam za swoje. pszenica po tej mieszance jest strasznie porażona,a na dołku gdzie wjechać nie mogłem jest piękna zielona

poza tym na etykiecie Axiala wyraźnie jest napisane że nie zalecają mieszać z herbicydami z grupy regulatorów wzrostu, ja niestety nie doczytałem i mam za swoje

 

 

Axiala nie warto łączyć ogólnie z herbicydami o działaniu hormonalnym także mustangi, chwastoxy odpadają...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9238

Pisze, żeby nie łączyć z pochodnymi sulfonylomocznika, a w komplet pak jest taka substancja czynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Napisano (edytowany)

Mam problem z pszenicą arkadia. Odmiana arkadia przedplon rzepak jary. Dziś przejeżdżałem koło pola i zauważyłem że pszenica mi pobrunatniała. Myślalem że jest to przypalenie po oprysku ale z bliska wyglada to coś na kształt rdzy może septoriozy w rozpoznawaniu chorób expertem nie jestem. Nie wiem co z tym fantem zrobic może ktoś rozpozna co to jest. Dodam że 2 dni temu było pryskane axialem na miotłę i owies głuchy a 13 maja poszedł koktajl:
dr green zboża

siarczan mg

mocznik

tilt turbo 0,7

mondatak 0,7

stabilan 

moddus
 Na zdjeciach troche słabo widac szkoda ze nie zrobilem zdjęcia z bliska ale widać że koncówki liści są podżółknięte co wynika z dużej ilości brunatnych podłużnych kropek.

post-86605-0-40746500-1495226186_thumb.jpg

post-86605-0-67750100-1495226190_thumb.jpg

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@knoro93 słabo widać ale to najprawdopodobniej to co u większości w tym roku czyli DTR brunatna plamistość. Ja dziś zrobiłem przyspieszone t2 przez to dziadostwo na liść dopiero podflagowy, dałem epoksynazol z azoksystorbiną, może ktoś ma lepszy patent to niech podpowie, ale wydaje mi się że epoksynazol trochę wyniszczy a strobiluryna zabezpieczy.  Na flagowy dam sam gwarant i trochę medaxu na usztywnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Na moje by musiał opóźnić siew pszenicy to by to gowno nie wchodziło my siejemy tylko po burakach taki plodozmian i nigdy to dtr nam się nie wpakowało na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kłusek na te porę 3cm pełne zabiebi na start 200kg saletrosan ,rsm200l, moczniki do opryskiwacza 20 kg  ,200kg saletry ,100kg mocznika OD  GRZYBA1,5l  CAPELLO 337 + MIRAGE 450EC 0,5L ostatnio 8kg mocznika +siarczan 5kg mam zamiar dac na t2 menare +amistar po 0,5l celuje w 8 t

anty wylegacz modus 250ml +1l stabilan coś dożucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj