Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Moja tez biednie wychodzi, cos sie pokazuje dam jej szanse jeszcze z 2 tygodnie najwyzej ostatniego 28-31 marca wsieje jara.

Poki co za 2-3 dni jade z saletra.

nie no panowie moja siana 29 listopada zaczyna pokazywać sie zielna ale jest zimno to nie oczekujmy że po kilku dniach ona wyjdzie umnie przez ostatnie 3 noce było na minus a dziś siałem jarke i owies to ziemie jedna sucha druga bajorko

 

tylko moja 9 i 10 dostała już kopa w postaci saletry mimo że dopiero była pod wierzchem ale chyba to coś dało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Czy do zabiegu odchwaszczania można dodac CCC aby dokrzewać niektóre działki ? Czy robić to w osobnych przejazdach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jeśli stosowane przez ciebie herbicydy nie należą do grupy regulatorów wzrostu to jeszcze można się zastanawiać. Ale zdecydowanie radził bym ci rozdzielić te 2 zabiegi, zachować odstęp ok 5-7 dni. A do CCC dołożyć odżywki. Na pewno będzie to rozsądniejsze rozwiązanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jeśli stosowane przez ciebie herbicydy nie należą do grupy regulatorów wzrostu to jeszcze można się zastanawiać. Ale zdecydowanie radził bym ci rozdzielić te 2 zabiegi, zachować odstęp ok 5-7 dni. A do CCC dołożyć odżywki. Na pewno będzie to rozsądniejsze rozwiązanie.  

Major, nie wiem na ile to prawda, ale nie zaleca się stosowania nawóz dolistnych z CHLOREKiem  CHLOROMEKWATU, co innego z Modusem czy Medaxem, ale tu nikt tak nie radzi i nie poleca. Ale ja się nie znam. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mam zasiana pszenice po kukurydzy pod koniec listopada i niewychodzi z ziemi bedzie cos z niej ? niektore ziarna maja kielek a niektore nie

 U mnie pszenica po kukurydzy wygląda podobnie, ale siana w połowie listopada ale trafiło sucho, później zimno i przesiedziała zimę pod ziemią. Po roztopach ją w znacznym stopniu zatopiło na około tydzień. Teraz cos wyłazi, dostała rsm, zobaczymy co z tego będzie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Major, nie wiem na ile to prawda, ale nie zaleca się stosowania nawóz dolistnych z CHLOREKiem  CHLOROMEKWATU, co innego z Modusem czy Medaxem, ale tu nikt tak nie radzi i nie poleca. Ale ja się nie znam. 

 

Nie wiem skąd to wiesz, na ten temat jest mi nic nie wiadomo. Z osobistych doświadczeń nie doszukałem się  nigdy żadnych antagonizmów. A mieszałem CCC z naprawdę różnymi wynalazkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No pytałem się kilka tygodni temu na forum i hurtowni ŚOR, nie zalecali.  Trzeba żeby Ogar się wypowiedział.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

No nic dziwnego że nie zalecali. Bo np. w przypadku dokrzewiania stosujesz CCC w dawce 0,6 l/ha co daje koszt 6 zł. A jak naciągną cię na Modus Start to już koszt 50 zł. Tak więc i marża i obrót sam się nakręca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

CCC mieszałem z różnymi rzeczami i nigdy nie było żadnego problemu. Natomiast "moddus" w mieszankach potrafi trochę uszkodzić. Nigdy nie mieszałem regulatorów wzrostu z herbicydami, wydaje mi się że za duży stres dla rośliny uprawnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No nic dziwnego że nie zalecali. Bo np. w przypadku dokrzewiania stosujesz CCC w dawce 0,6 l/ha co daje koszt 6 zł. A jak naciągną cię na Modus Start to już koszt 50 zł. Tak więc i marża i obrót sam się nakręca . 

Spoko, a jaka temperatura powinna być przy takim dokrzewianiu, czy jak jest teraz tak zimno a  w nocy przymrozki w dzień 8 to nie za zimno na nawozy dolistne i mikro z CCC?  ten szpec  z dr greena mówił mi, żeby poczekać aż będzie trochę cieplej i wegetacja ruszy na dobre.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Też się zastanawiam skąd pochodzą info na temat  mieszania CCC z odżywkami. Zgadzam się z major i gwozd. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Mam posianą pszenice arkadie na powierzchni 4h. Jeśli ktoś były uprzejmy i ułożył by mi ochronę fungicydową to byłbym wdzięczny. Ochrona średnia półka cenowa. Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie od zawsze z ccc idą odżywki i nie ma problemu- na dokrzewianie też dodałem mikro, wczoraj było u mnie 12 stopni więc wykorzystaliśmy czas żeby zrobić oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak stosujesz CCC strzeż się przymrozków. Może nie uszkodzi zboża ale na pewno nie zadziała. Najlepiej żeby dzień przed i 2-3dni po oprysku nie było przymrozków. W czasie zabiegu i kilka godzin po temperatura minimalna 8st i dobrze jeżeli kilka dni po też temperatura przynajmniej przez kilka godz dziennie jest powyżej 8st. Kiedyś takiej rady udzielił mi jeden z użytkowników tego forum i tego się trzymam. Działa zawsze. 

No i roślina musi mieć trochę liści żeby przyjąć substancje aktywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Mam posianą pszenice arkadie na powierzchni 4h. Jeśli ktoś były uprzejmy i ułożył by mi ochronę fungicydową to byłbym wdzięczny. Ochrona średnia półka cenowa. Z góry dziękuje za odp.

Jeżeli o średnia półkę cenową to może np.

T1  Tilt turbo 0,8 L/ha  +  Atak 0,8 L/ha

T2  Safir 0,8 L/ha  +  Tazer 0,4 - 0,5 L/ha

T3  Tebu 0,55 L/ha + Atak 0,55 L/ha   lub  Tebu 1L/ha 

 

albo za Tilta dać Duett star, za Atak na T3 dać Topsin. 

Taka moja propozycja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A w porównaniu z CCC jak to widzisz? efekty/koszty

Efekty są porównywalne, a koszt sam sobie porównaj ile kosztuje 0,2l moddusa i 0,5l CCC.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy pytanie do tych co siali pszenicę jarą Arabella jak gęsto siejecie ? bo własne doświadczenie to jedno, a zalecenia co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

witam ,   czym odchwaszczacie swoje pszenice wiosna?    ja mysle nad lancetem, ale nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie osobno mustang i axial. co myslicie??

 

i jeszcze jedno , na jednym polu moge miec klopot z perzem.  czy apyros faktycznie troche sobie z nim poradzi?  co ddac do apyrosa zeby zwalczyc komplet chwastow razem z miotla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

ja swoja arabelle posialem 250kg bo w tamtym roku posialem mniej i czesc zostala zjedzona przez ptaki mimo zaprawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

U siebie siewnik przy próbie kręconej ustawiłem na 230 kg jeszcze nie siałem pszenicy bo na pierwszy plan poszedł owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie mam propozycje Capalo 5l za 500zł tylko że data ważności jest do końca lutego , a drugie 5l za 550zł a data ważności do końca marca.

Co jest wartny srodek jak jest miesiąc po dacie ważności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja mam lancet juz z 2 lata po dacie ważności i będę go stosował w tym roku żeby się nie zmarnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@koza Ty w .uja walisz, czy o drogę pytasz...? Za takie pieniądze brałbym to, nawet jakby było 2 lata po śmiesznym, polskim "terminie ważności". W Niemczech te same ŚOR mają termin przydatności BEZTERMINOWY (chyba że wygasnięciu ulegnie rejestracja), a Ty pytasz czy warto kupić miesiąc po teoretycznym upływie terminu ważności... Jak nie chcesz tego brać, to podaja na pv namiar na tego dostawcę.. Wezmę bez zastanowienia (pod warunkiem że to oryginał), a Tobie wyślę solidne 0,7 z "górnej półki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Jeżeli o średnia półkę cenową to może np.

T1 Tilt turbo 0,8 L/ha + Atak 0,8 L/ha

T2 Safir 0,8 L/ha + Tazer 0,4 - 0,5 L/ha

T3 Tebu 0,55 L/ha + Atak 0,55 L/ha lub Tebu 1L/ha

 

 

albo za Tilta dać Duett star, za Atak na T3 dać Topsin.

Taka moja propozycja

Ktoś by mógł się ustosunkować do tej propozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj